Yılbaşı Dekorasyon Fikirleri

İyi Fikir

Aralık ayının gelmesiyle evimizi yılbaşı ruhuna getirme zamanı da geldi demek! Etkileyici kırmızı, doğal yeşil, gösterişli altın ve gümüş tonları derken seçeneğimiz o kadar çoğalıyor ki, evimize en çok yakışan renk tonlarını ve süslemeleri bulmak için dekoratif ip uçlarına ihtiyaç duyuyoruz.

22623bf8808930c2a6a7ad620632f149

 

DOĞAL YILBAŞI

Filmlerde gördüğümüz ve her zaman salonumuzda görmek istediğimiz türde bir yılbaşı dekorasyonu bu! Gür ve yeşilliği bol bir çam ağacı, altına dizilmiş hediyeler… Kırmızı, yeşil ve altın tonları ağırlıkta olacak şekilde dekorasyonun ana merkezi tamamen ağaçtan ibaret. Mekana girer girmez dikkatimizi çekecek şeyleri çok iyi belirlememiz gerekiyor. Eğer salonunuzda şömine varsa, şöminenizi merkez olarak alıp dekorasyonunuzu onun etrafında başlatıp tamamlayabilirsiniz. Kırmızılar etrafında dönen bir yılbaşı için vazgeçilmez süsler ana materyali kumaş olan süslerdir. Yılbaşı dekorasyonunuzda iskandinav yılbaşı ruhunu seçeceğiniz eşyalarla yaşatabilirsiniz. Ağaç süslemeleri dışında duvar süsleri, tavandan sarkan süslerle en doğal yılbaşı sizin evinizde!

9352c611fe12b200bafec0e7a62dbcee

 

RUSTİK YILBAŞI

Bu sene farklı bir şey denemek istiyorsunuz ve klasik yılbaşı süslerinizin dışına çıkıp biraz daha kendi tarzınıza göre ilerlemek istiyorsunuz. Başta bunun dekorasyonunuzun bütün havasını bozacağını düşünmüş olabilirsiniz ama aksine, yılbaşı süslemelerinizi de kolay bir şekilde kendinize ait dekorasyonun içinde kullanabilirsiniz. Rustik bir yılbaşı için evinizin ortak mekanındaki düzeni biraz bozun, daha rahat ve bohem bir hava vermeye çalışın. Yemek masasının üstünü alışılmış süslerle değil, uzun şamdanlarla ve mini dekoratif objelerle doldurun.

ec68ea53b8ed08e2261ff764a23ed3be

 

PASTEL TONLARDA YILBAŞI

Pastel tonlarda bir eve sahipsiniz ve yılbaşı sizi heyecanlandırsa da, kırmızının en kırmızı hali evinizde bir türlü barınamıyor. Sadece 1 ay için ev dekorasyon stilinizi değiştirmenize gerek yok! Sadece yılbaşı ağacınızın rengini değiştirerek pastel evinizde yılbaşı ruhunu yakalayabilirsiniz. Bakır, altın ya da gümüş süslemeler ve minimal objelerle pastel tonlarda bir yılbaşı sizi bekliyor!

8a15e461d32107c975734c00b3d971b0

 

MİNİMAL YILBAŞI

Evinizi minimalizmin mottosu “az çoktur.” üzerine dekore etmişsiniz ve her yılbaşı onca süslemeye, renge içiniz gitse de elinizden bir şey gelmiyor ve bir şey yapmaktansa hiç bir şey yapmamayı tercih ediyorsunuz. Gelin 2016 sizin başlangıcınız olsun. Kocaman bir çam ağacı yerine, kısa ve ince ama gür dekoratif çam ağaçlarını seçin. Bunun yanında duvarlara bir şeyler asmak yerine, varolan dekorasyonunuza renk eklemeleri yapın. Kırmızı yastıklar, altın ve gümüş renkli objeler ve tabii ki bolca ışık oyunu kullanın! Sarkıtma lambalar, ve etrafa saçtıkları ışıkla yılbaşı ruhunu minimalize ediyoruz.

28a8d8c550a7bc7ed20a1cba3ae7dc401024x758_one_cikarilmis-1