Yeni Yıl Kararları

İyi Fikir

Yeni yıl, şansı ve bereketiyle gelirken yeni kararlar almamızı da sağlıyor. Her yıl kendimize verdiğimiz sözler bu sene gerçek olsun, kendimizi yenilerken evimizi de kendimizle birlikte yenileyelim!

DAHA ÇOK SAĞLIK

Bu sene daha sağlıklı ve iyi beslendiğiniz bir yıla adım atmanın zamanı geldi. Düzenli spor ve bolca sağlıklı yiyecek tüketeceğiniz bir sene planlıyorsanız mutfağınızda da bol bol vakit geçireceksiniz demektir. Yeni yılda en çok ihtiyacımız olan şey bizi daha dinç tutacak, enerji verecek, vücuda faydalı beslenme alışkanlıkları edinmemiz. Bunun için de dışarıda yeme-içme yerine kendi mutfağımızda pişireceğimiz sağlıklı öğünleri tüketmek en sağlıklı olanı. Bunun için de bolca malzemeyi bir arada tutabilen ve her türlü pişirme ihtiyacımızı karşılayan bir mutfağa ihtiyacımız var! Alanımız ne kadar geniş olursa mutfakta geçirdiğimiz vakitler o kadar çok artar.

 

Screen Shot 2015-12-28 at 14.45.011

Hafele Marin Mutfak

 

Fotoğraf: cdn.homedit.com

Fotoğraf: cdn.homedit.com

 

DAHA ÇOK YENİLİK

Her sene evdeki fazlalıkları atacağım diyip dururuz. Her sene ertelemeye alıştığımız bu durumu bu sene değiştiriyoruz. Bu temizlik bahar temizliklerinden çok farklı, burada sadece dolabınızın içini değil dolabınızı da yenilediğiniz ve fonksiyonel çözümlere yöneldiğiniz bir başlangıç yapmalısınız! Minik adımlarla başladığımız gardırop yenileme işlemini büyüterek gardırobunuzu da yenileyin. Hiç bir zaman buruşmaması gereken gömlekler ve pantolonlar için özel bir bölme yaratın. Messina giyinme odası ile kendinize ferah bir giyinme deneyimi yaratmanız çok kolay! Aklınızda soru işaretleri yaratan parçaları alıyorsunuz ve bir kenara koyuyorsunuz. Onları hiç giymediyseniz 2016’da da çok giymeye niyetiniz yoktur zaten. Bu gerçekle de yüzleştikten sonra dolabınızı baştan aşağıya yenileme zamanı geldi.

Screen Shot 2015-12-28 at 14.46.252

Messina Giyinme Odası

 

Fotoğraf: buzzfeed.com

Fotoğraf: buzzfeed.com

 

DAHA ÇOK BAKIM

2016’ya girerken kendimize, sağlıklı beslenme, diyet ve detoks ile birlikte cildimize iyi bakma sözü de veriyoruz. Cildimiz için harcayacağımız vakit her zaman en değerlisi. Cildimizi yenilemek deyince tabii ki banyomuz aklımıza geliyor. Kendimizi şımartmak için evde en çok bulunduğumuz alan olan banyomuz da cildimiz gibi değişime ayak uydurmalı. Daha aydınlık, gün ışığı alan bir banyoya sahipseniz cildiniz çok şanslı! Ama eğer banyonuz çok az ışık görüyorsa banyonuzun da ciddi bir detoksa girme vakti gelmiştir. Led ışıklı alt paneller ve ışıklı makyaj aynası gibi hayat kurtaran detaylarla akıllıca planlanan aydınlatma sistemleriyle 2016’da en favori mekanınız banyonuz olacak.

Hafele Serene Banyo

Hafele Serene Banyo

 

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com