Yengeç Burcunun Ev Stili

İyi Fikir

Evine en bağlı, en domestik burçlardan biri Yengeç… Tüm sevdiklerini kendi evinde keyifli sohbetlerle bir araya toplamayı seven Yengeç burcu , kendi rahatına olduğu kadar başkalarının da rahatına düşkün. Sevdiklerinin burada, kendi evindeymiş gibi hissetmelerini ister… Dolayısıyla sıcak renkler Yengeç evinin en önemli kodlarından biri. Bir de tabii ki sevdiklerinin fotoğraflarıyla dolu çerçeveler evin bir diğer sıcaklıklığı olarak karşınıza çıkabilir.

Fotoğraf: Becausenetiquettematters.biz

Yengeç evindeki bu sıcak renkler ve daimi konfor evinde kendinizi çok rahat hissetmenize yardımcı olur. Fazla sert görünümlü mobilyalardan uzak duran Yengeç burcu metal gibi soğuk malzemeler yerine sıcak ahşabı sever. Renkleri kullanmayı son derece iyi beceren Yengeç’lerin paletinde çoğunlukla pastel floral tonlar yer alır.

hafele_evim_yengec_burcu_1

Fotoğraf: Hgtv.com

Sevdiklerini ağırlamak, onları her daim dinlemek ve kucak açmak bir Yengeç burcu için çok kıymetli olduğundan, evin her köşesi ayrı bir oturma keyfi alanı gibidir. Bol yastıklı bu rahat oturma köşeleri aynı zamanda yumuşak renklerde bir aydınlatma etkisi ile daha da güven verici bir ortama bürünür. Eğer bir yengecin evi küçükse tavsiye: oturma alanlarını cam kenarına yakın olmalı. İçeri giren güneş, sohbetlerinizi ısıtacak!

hafele_evim_yengec_burcu_4

Fotoğraf: Gardenimagedesign.blogspot.com

Yengeç burcunun en baskın özelliklerinden biri örgü, tığ, dikiş ve yemek yapma konusundaki yetenekleridir. Kendi yastıklarını kendi dikmeyi, favori kumaşlarıyla harikalar yaratmayı çok iyi bilir. Renklerin yumuşatılmış tonlarını seven Yengeç burcu evinde soluk kırmızı ve yeşil, mat mavi ve lila gibi renklere ağırlık verir. Tabii ki pastel tonlar da dinlendirici ve davetkar etkisiyle Yengeç burcunun favori seçimleri arasında yer alır.

hafele_evim_yengec_burcu_2

Hafele Carolina Mutfak

Yengeç burcu mutfağına da çok düşkündür. Ailesinden kalma yemek tariflerini denemeyi çok sever ve misafirlerine her zaman kendi hazırladığı yemekleri sunmaktan çok büyük keyif alır. Evi hep mis gibi kahve ve kurabiye kokar, misafirleri hep sıcacık bir yuvada hisseder! Dolayısıyla mutfak düzenine oldukça önem verir Yengeç burcu… Mutfağında eksiksiz olmayı sever ve mutlaka mutfağında bile sevdikleriyle birlikte oturup sohbet edebileceği bir oturma alanı vardır.

Hatıralar Yengeç’lerin hayatında önemli bir yer tutar. Dolayısıyla evinde hikayelerle dolu farklı objelere rastlamanız mümkün. Evinin hep mis gibi kokmasına da önem veren Yengeç burcu, ağırladığı her misafire anlayacağınız kendisi kadar duygusal anlar yaşatmayı sever.