Yatak Odasını Genişletecek Dekorasyon Fikirleri

İyi Fikir

Yatak odası, yalnız geceleri değil gün içinde de sürekli vakit geçirilen bir alandır. Uyuduğumuz yer ile uykunun rahatlığı arasındaki bağlantı düşünüldüğünde yatak odası dekorasyonu daha da önemli hale gelir. Eğer yatak odanızın yeterli düzeyde geniş olmadığını düşünüyorsanız, muhtemelen sebebi; pratik çözümlenmemiş ve odanızda fazlalık yapan nesnelerdir.

 Kıyafetlerinizin mevcut gardırobunuz için fazla olduğunu düşünüp fazladan bir gardırop daha almış veya daha geniş yeni bir gardırop ile bu sorunu çözmeyi düşünmüş olabilirsiniz. Peki, mevcut gardırobunuzu değiştirmeden, fazla gibi gözüken kıyafetlerinizi de oraya sığdırabileceğinizi söylesek? Gardırop içlerine, fazladan kıyafetlerinizi koymanız için özel bölmeler veya aksesuarlar eklenebilir. Bu sayede hem yeni bir gardıroba ihtiyacınız kalmamış olur, hem de artık kıyafetleriniz yersiz kalmaz. Bu tip aksesuar ve bölmeler sayesinde hem yatak odası dekorasyonu için, hem de yatak odanızın daha geniş ve ferah bir alana kavuşması için alan sağlamış olursunuz. Belki, yeni aldığınız fazladan gardırobu koyacağınız alana hobi olarak kullandığınız bir nesneyi veya çok sevdiğiniz o saksıyı yerleştirebilir, yatak odanızın daha hoş bir ortam elde etmesini sağlayabilirsiniz. Duvarı kaplayacak fazladan bir gardırop yerine belki de o duvara çok hoş bir resim çizdirebilir veya çeşitli tablolar asabilirsiniz. 

Yeni bir gardırop almak yerine mevcut gardırobunuzun kullanım alanının artırılmasına karar verdiyseniz, kullanabileceğiniz aksesuar ve bölmelerden bahsedelim. Askı boruları ve flanşlar, gömlek, elbise ve takım elbiselerinizi bozulmadan saklayabileceğiniz fazladan bir yer verirken, gardırop asansörleri, askıda bulunan kıyafetlerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayabilir. Öne çekilebilen gardırop içi aksesuar bölmesi, kullandığınız tüm aksesuarları tek bir alana toplamanıza yardımcı olur. Çekilebilir aynalar sayesinde ayna için fazladan bir alan yaratmanıza gerek kalmaz. Tüm bu yatak odası dekorasyonu önerilerini gözden geçirebilir ve size en uygun olanı seçip kendinize fazladan alan yaratabilirsiniz.