Vestiyer ve Portmantoların Olmazsa Olmazları Nelerdir?

İyi Fikir

Evimizin girişi, ev dekorasyonumuz hakkında genel bir izlenim verir. Gelen kişinin ilk karşılaştığı alan olduğu için verdiği duygu çok önemlidir. İlk defa bir yere gittiğimizi ya da yeni biri ile tanıştığımız anı düşünün. O yer ya da kişi ile ilgili aklımızda kalan bizde bıraktığı ilk intiba değil midir? Vestiyer olarak adlandırdığımız alanlar da evlerimizde tam olarak bu görevi görmektedir. Misafirlerimizin ilk karşılaştığı ve evimizin genel havası hakkında bilgi sahibi oldukları ilk yerdir.

Eve ilk girdiğimizde ayakkabılarımızı, paltolarımızı, çantalarımızı hatta anahtarlarımızı bile koyacak yer ararız. Vestiyerler bu noktada oldukça kullanışlıdır. Bizlere kullanabileceğimiz verimli alanlar sağlarken aynı zamanda estetik açıdan da gözümüze hoş gelmeyen o dağınık görüntüyü kaldırmamıza yardımcı olur.

Vestiyer Kullanımının Avantajları

Yeni apartman dairelerinde antre kullanımı eskisi gibi değil. Ev tasarımlarında sıklıkla dar bir kolidora açılan kapılarla karşılaşıyor ve giriş kısmına yeni bir alan yaratmakta zorlanıyoruz. Yeterli alana sahip olamadığımız için evlerimizin girişinde vestiyer için ayrılmış bir alan bulunmuyorsa oldukça dezavantajlı durumdayız demektir. Çünkü girişte hiçbir seçeneğimiz yoksa ayakkabılarımız bir tarafa yığılacak, palto ve montlarımız odalarda yatağın üzerine dağılacak ve antrenin üstlenmesi gereken o görev evin birçok alanına yayılmak zorunda kalacaktır. Bu durum hem estetik olarak hoş gözükmeyecek hem de mevcut olan kullanım alanımızı azaltacaktır. Bu kaos ortamına bir çözüm getirmek istiyorsak vestiyer kullanımı için evimizin herhangi bir noktasında yer açmalıyız. Mesela giriş kısmında yer verdiğimiz vestiyerlerimize Hafele farkı ile eklenen dönebilen Magic ayakkabılık sayesinde hem aradığımız ayakabı modeline kolay erişebilir hem de ayakkabı kutularının yarattığı o dağınık görüntüden kurtulabiliriz. Vestiyerlerimizi illaki giriş kısmına yerleştirmek durumunda da değiliz. Giyinme alanımız için ayırdığımız kısma da vestiyer bölümü ekleyerek alan kullanımından tasarruf sağlayabilir ve düzenli bir görünüme kavuşabiliriz.

Vestiyerler sadece düzenli bir görünüm sağlamakla kalmaz aynı zamanda farklı tarz ve tasarımları ile de dekorasyonumuza yeni bir dokunuş kazandırır. Gelin, birlikte farklı tarz ve model seçenekleri ile ev dekorasyonumuza modernlik katacak olan vestiyer modellerini inceleyelim.

Häfele ile Vestiyerlere Yenilik Katma Zamanı

Yaşam alanlarımızı verimli kullanabilmek ve kendimize daha fazla alan yaratabilmek için mobilya seçimine özen göstermeliyiz. Häfele çözüm odaklı yaklaşımları ile bu noktada bizlere oldukça yardımcı olmaktadır. Son dönem teknolojiler ile donanmış ve kullanıcı konforunu ön planda tutan Häfele, vestiyer tasarımı için de bizlere seçenekler sunuyor. Giriş kısmına veya giyinme alanlarına dahil edilen vestiyerler çekilebilir tel sepet, bölmeli gardırop çekmecesi ve ayakkabılık bölümleri ile bizlere oldukça kolaylık sağlıyor.

Evimizde aradığımız konfor ve düzene ulaşmak için Häfele doğru bir adres. Her ayrıntı son dönem teknolojiler ile bütünleşerek bizlere birbirinden şık seçenekler ile sunuluyor.