Trend: Siyah & Beyaz Grafik

Trendler

Renkler konusunda cesur davranmak belki siyah ve beyaz için geçerli değil gibi düşünebilirsiniz ama tam tersi, bu kontrast ikilinin uyumu cesaret gerektiriyor.

Daima bir klasik olan siyah ve daima asil beyazın uyumu mekanlarda bir araya geldiğinde vazgeçilemez bir bütün oluşturuyor. Siyah ve beyazın oluşturduğu bu havalı ve sakin tavır yaşam alanlarına ayrı bir hava veriyor. Bu iki vazgeçilmez trendi uygularken dikkat etmemiz gerekenler ve birbirlerinden ayırmayan bu ikiliye yakışacak materyalleri ve desenleri yazdık.

KLASİK

Eğer dekorasyonunuz klasik öğeler içeriyorsa siyah ve beyaz trendini uygulayamayacaksınız diye bir şart yok. Her döneme kendini uyarlayabilen bu cazibeli renkler mekanınızın havasını oldukça değiştirecek. Klasik öğelerle siyah ve beyazı ortaya çıkarmak için dekoratif objelerden faydalabilirsiniz. Vintage bir avize, bir vazo ya da klasik kesimli siyah bir berjer ile salonunuzu bu trende dahil edebilirsiniz.

dreamlifeincity.blogspot.com

Fotoğraf: dreamlifeincity.blogspot.com

 

GRAFİK

Grafik dekorasyonun olmazsa olması siyah ve beyaz uyumu. Grafik dekorasyonda göze en çok çarpan detaylar desenler olmalı. Sadece renklerin birleşimi değil siyah ve beyazın oluşturduğu desenler de mekana hareket katmalı. Siyah ve beyazı desenlerde ağırlıklı olarak kullanırken bu iki rengi kombinlemek için mat siyah, altın ve bakır gibi renkleri bir araya getirmelisiniz.

Hafele Siyah Kulp Ailesi

Hafele Siyah Kulp Ailesi

 

 

Hafele Siyah Kulp Ailesi

Hafele Siyah Kulp Ailesi

 

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com

NEO-KLASİK

Kendinizi klasik mobilyalarla çevrili bir alanda daha rahat hissediyorsanız ama biraz da konsept değişikliğine hayır demeyecekseniz Neo-Klasik dekorasyon siyah ve beyazı uygulamak için mükemmel bir konsept. Kendinizi geniş alanlara az eşyaya ve renklerin baskınlığına bırakmalısınız. Materyal olarak mermerin cool dokunuşundan faydalanmalısınız. Siyah ve beyaza hem çok yakışan hem de asaletini ortaya çıkaran bir materyal mermer. Siyah ve beyazı mermerle kombinledikten sonra obje seçimi olarak fazla yükseklere uçmamanınız mekan ferahlığı açısından faydalı olcaktır. Mekanda sade ama vurgulu duracak bir çiçek aranjmanı ve münyatür heykeller tercih edebilirsiniz.

vickys-home.blogspot.com

Fotoğraf: vickys-home.blogspot.com

MİNİMAL

Minimal mekanlarda grafiğin aksine desen değil objeler ve renkler konuşmalı. Ne kadar az eşya o kadar çok etki felsefesiyle yola çıkan minimal dekorasyonun baş kahramanları siyah ve beyaz. Özellikle minimal banyo ve mutfaklar siyah beyaz grafik dokunuşlara en uygun yerler. Kendinizi yormadan mutfakta vakit geçirebileceğiniz en önemlisi dağınıklıktan uzak minimal mekanların keyfi bir başka! Banyoda siyah ve beyazın uyumu en az diğer mekanlar kadar önemlidir. Banyonuzun dinlendirici bir özelliğinin olduğuna dikkat etmelisiniz.

c49e1433e39e23f541de265f58f0ed72

Fotoğraf: Buzzfeed.com

Hafele Banyo Aksesuarları

Hafele Banyo Aksesuarları

Hafele Banyo Aksesuarları

Hafele Banyo Aksesuarları