Trend: Ofisi Eğlenceli Hale Getirmenin 5 Yolu

Trendler

Yaz tatilini ofiste geçirmek iş hayatının en zorlu sınavlarından biri olabilir. İş yoğunluğunuza uygun şekilde sıkıcı ofis günlerini biraz hareketlendirmeye ne dersiniz?

Renklendirme Zamanı

Ofise renk katmak için ufak tefek renkli dekoratif objeler ile değişime başlayabilirsiniz. Renkli tablolar, duvar dekoratifleri ya da küçük mobilyalar işinizi görecektir. Ofis ortamınız duvar değişiklikleri için uygun değilse en azından renkli dosyalar, ofis malzemeleri ve masa süslerine yönelebilirsiniz.

gallery-1464293088-img-5818

countryliving.com

Ofiste Çiçek Etkisi

Çiçeklerin her ortamın enerjisini değiştirmek gibi bir özelliği var. Büyük – küçük renkli saksılar, masa üstü çiçekleri ve geniş yapraklı kapalı ortam bitkileri ile iş yerinizin de enerjisini değiştirebilirsiniz. Ortam havasını temizleyen Areka ya da radyasyon etkisini azaltan kaktüs gibi bitkileri tercih edebilirsiniz.

trendland

trendland.com

Çalışma Düzeninizi Değiştirin

Ajandanızı sıkıcı defterlere not almaktansa yeni bir düzen oluşturun. Hazır bir takvim şablonu satın alabilir ya da kendiniz kolaylıklı tahta boyları ile bir duvar takvimi oluşturabilirsiniz. Renkli kağıtlar ve magnetler de programınızı farklılaştırmanıza olanak sağlayacak.

countryliving.com

Ortamınızı Değiştirin

Çalışma şartlarınız el veriyorsa ortam değişikliği yapmak hem iç huzurunuzu arttıracak hem yaratıcılığınızı tetikleyecek hem de çıkardığınız işin kalitesini artıracaktır. Laptoplarınızı alıp ofisinizde var ise teras ya da balkona çıkmak ya da yakın bir kafeye gitmek bile yeterli olacaktır. Kendi ofisinizi açmayı düşünüyorsanız farklı ortamlara olanak sağlayacak lokasyonlar tercih etmeye özen gösterin.

Patrizia-Moroso-House-11-800x533

lacasaporeljardin.blogspot.com

Eğlenceli Mobilyalar

Ferah ve iç açıcı mekanlar çalışma ortamınız için oldukça ideal. Geniş alanlara yayılan ofis mobilyalarında renkli seçimlere gitmek atmosfer enerjisini olumlu yönde etkileyecektir. Sarı, turuncu, mavi, pembe gibi renkler tercih edebilirsiniz. Özellikle hareket ve enerjinin resmi rengi olarak turuncu ilk seçeneğiniz olabilir.

Screen Shot 2016-06-16 at 10.23.46J

Hafele Next Ofisi