Trend: Kış Beyazı

Trendler

Kışın en güzel doğa olayından ilham alarak evlerimizi yeni bir trendle karşılıyoruz… Kış beyazları! Renk şemalarını bir kenara bırakmadan ister minimal, isterseniz de country tarzında evinizi döşeyin. Ama asla beyazdan vazgeçmeyin!

ORTAK ALANLARDA BEYAZ

Bırakın beyazın gücü salonunuzun konseptini ortaya çıkarsın. Beyaz çoğunlukla titiz insanların çekindiği bir renktir ama dekoratif bir gözle bakacak olursak bir evi ilk görüşte karizma sahibi yapabilecek renklerden. 2016’da nötr renklerle olan yakın ilişkimiz üst noktalara çıkacak gibi duruyor. Bu nedenle salonumuzda ve ortak alanlarda beyaz gerçek bir kurtarıcı niyetinde olacak. Beyaz dekorasyona başlamadan önce mutlaka beyazın yanına bir ya da iki renk daha ekleyin. Baskın renginiz beyaz olsa da mutlaka yardımcı renkleriniz olmalı. Tercihinizi grilerden ya da toprak tonlarından kullanabilirsiniz.

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com

 

MUTFAKTA BEYAZ

Bembeyaz ve ışıl ışıl kendini belli eden bir mutfak herhalde her dekorasyon tutkununun hayalidir. Beyaz mutfaklarda ortak alanlardan farklı olarak sadece beyaz kaplayabilirsiniz. Burada farklılaşacağınız nokta seramikler ve döşemeler olmalı. Beyaz bir mutfağı ortaya çıkaracak vintage seramikler bohem bir hava katarken mermer zeminler daha minimal bir hava katacaktır.

manhattan-siyah-mutfak_1024

Hafele Manhattan Mutfak

 

Fotoğraf: fourgenerationsoneroof.com

Fotoğraf: fourgenerationsoneroof.com

 

BANYODA BEYAZ

Bolca ışık alan ve geniş bir banyo her zaman beyazla daha çok öne çıkar. Beyaz fayanslar, duvar seramikleri ve tabii ki ikonik bir küvetle banyonuzu çok az eşyayla daha etkili hale getirmeniz mümkün. Banyonuza naturel elementlerle renk katmayı tercih etmelisiniz. Eski bir tabure, duvar aynası veya doğal bitkilerle banyonuzu doğallığın içine bırakın.

Fotoğraf: bhg.com

Fotoğraf: bhg.com

 

screen-shot-2015-12-10-at-11.17.25_1024

Hafele Hermes Banyo

 

KIŞ BAHÇESi
Ailece kışın evde keyifli saatler geçirebileceğiniz bir mekan yaratmak ve doğaya yakın olmak istiyorsanız kış bahçesinden daha iyi bir çözüm olamaz! Beyazlar içinde dekore edilmiş bir kış bahçesi, uzun uzun yanan mumlar, kırsal havalardan esinlenilmiş perdeler ve koltuk şalları ile kışın en güzel rengini evinize taşımanın vakti geldi!

Fotoğraf: casasugar.com

Fotoğraf: casasugar.com