Terazi Burcunun Dekorasyon Stili

İyi Fikir

Bir terazi burcunun evine girdiğinizde mekanın odak noktasının ne olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Terazi burçları sakin, iddaasız ve zarif stillerini evlerinin odak noktası yapmaya bayılırlar. Dekorasyonda oluşabilecek kaosları önlemek için de genelde tek bir temaya odaklanırlar. Karmaşadan uzak durmak için de bu tema ekseninde dekorasyonlarını tamamlarlar.

Fotoğraf: modernhepburn.tumblr.com

Minimum dikkat dağınıklığı ve maksimum fokus, terazi burcu evinin giriş kodu gibidir. Duvarlar olabildiğince sade ve minimumdayken evindeki harmoniyi korumayı amaçlar. Terazi burcunun dekorasyon motto’su tabii ki “az olan her zaman daha fazladır” felsefesinden yola çıkıyor. Dikkat çeken büyük ve merkezde bir tablo Terazi burçları için her ley demektir. Özellikle belirli kültürlere ait süslemelere ve işlemeli detaylara bayılırlar. Bu yüzden evlerinde sergileyecekleri sanat eserlerinin çoğunun bir arka planı olmasına dikkat ederler. Sadece büyük diye bir tabloyu asla görücüye çıkarmazlar.

Fotoğraf: houseandgarden.co.uk

Fotoğraf: houseandgarden.co.uk

Renklerle çocukken oynadığı gibi oynayabilen Terazi burcu 3 rengi bir araya getirerek harika mekanlar yaratabilmesiyle de ünlüdür. Evinize gelen herkesin farklılıkla karşıladığı detaylar zamanla ortamda misafirlerde de bir ev hissiyatı yaratır. Renklerle arası çok iyi olan Terazi burcunun bir diğer iyi olduğu konu da duvar kağıtları. Duvar kağıtları dekorasyonun en zor seçenekleri gibi gelse de Terazi burcu için bu çocuk oyuncağıdır. Temalara ayrıca bir yatkınlığı olan Terazi burcu duvar kağıdı seçiminde doğuştan yeteneklidir.

Fotoğraf: popsugar.com

Fotoğraf: popsugar.com

Terazi burcu kesinlikle evinde sofistike görünmeyi sever. Bu yüzden dekorasyonuna dahil olan bazı kahraman parçalar barındırır.Ne de olsa bu parçalar olmasa en gözde parçalarını nasıl sergileyecek? İkonik bir sehpa, abajur ya da masayla istediği gibi sofistike görünmesi mümkün. Yatak odası için Terazi burcu gerçek bir minimalist oluverir. Mobilyalar mutlaka açık renkli ve dokuya sahip olmalıdır.

Fotoğraf: uglyducklinghouse.com

Fotoğraf: uglyducklinghouse.com

Mutfak Terazi burcu için ayrıca önemlidir. Evin geri kalanı gibi mutfak da evin geri kalanı gibi estetik ve ahenge uyumlu olmalıdır. Her ne kadar misafirlerin çoğunu salonda ağırlasa da mutfak da Terazi burcu için misafir ağırlama ve misafirlerini özel hissettirme yerlerinden biri. Açık ve koyu renklerin kontrast oyunlarını kullanarak döşediği mutfağında evini kutsallaştırır.

Hafele Manhattan Mutfak

Hafele Manhattan Mutfak

Terazi burcunun banyosu aynı onun gibi feminen ve göze hitab eden bir banyo olmalı. Özel kokular, mumlar ve bakım ürünleri. Terazi burcu her ne kadar tek bir odak noktası sevse de banyoda bu tar tersi olabilir çünkü Terazi burcu göstermeyi ve gösterişi de bir yandan çok sever bu nedenle sahip olduğu güzel şeyleri sergileyeceği bir alanı mutlaka olmalı, tabii düzenli olmak şartıyla.

Hafele Serene Banyo

Hafele Işıklı Ayna