Şıklık Detaylarda: Kapı Kolları

Trendler

Screen Shot 2015-10-13 at 17.07.06

Detaylar evimizi ve yaşam alanlarımızı farklılaştıran unsurlardır. Evimizi, biz fark etmesek de gerçek bir yuvaya dönüştüren mutfak dolapları, banyo dolapları ve daha bir çoğu sadece eşyalarımızı saklamakla kalmadıkları gibi aynı zamanda dekoratif birer obje olarak evimizin çehresini değiştirir. Onlara asıl ahengini veren mobilya kulpları ve kapı kollarını unutmamak gerek. Mobilya kulpları ve kapı kolları sadece bir bağlantı elemanı değil aynı zamanda dekoratif bir yardımcı olarak karşımıza çıkar. Evininizin dekorasyon tarzı nasılsa en küçük detayları bile dekorasyonunuza adapte edebilirsiniz.

KLASİK MOBİLYA KULPLARI VE KAPI KOLLARI

Her haliyle size ait bir mekan için en önce detaylara kadar inmeniz gerekir. Eğer mutfağınız ya da banyonuz vintage ve country tarzında dekore edilmişse her hangi bir kulp ve kol yerine dekorasyonunuza daha uygun ve yön veren klasik tarzda olanları tercih etmelisiniz.

29a3f6ace77bdb3178312a4a9d6b38a8

Mobilya kulpları ve kapı kolları sadece dekorasyon amaçlı olarak görünse de aslında uzun ömürlü olmaları da bir okadar önemli. Tercihinizi paslanmaz ürünlerden yana kullanmanızda fayda var. Klasik modellerde sofistike bir seçim yapacak olursanız tercihiniz antik bronz ya da antik gümüş olabilir.

Screen Shot 2015-10-15 at 12.16.37

Bronz ve altına en çok yakışan renkler beyaz ve nötr tonlarken, tercihiniz gümüş olacaksa mutlaka daha baskın tonlar tercih etmelisiniz. Siyah, bordo ya da gri gümüşün asaletini ortaya çıkaracaktır.

Screen Shot 2015-10-15 at 12.16.05

 

MODERN MOBİLYA KULPLARI VE KAPI KOLLARI

Modern evler küçük ya da büyük mekan fark etmeden yalınlığın en güçlü alanlardan olduğu yerlerdir. Eğer eviniz modern dokunuşlara sahipse tercihinizi modern dekorasyona en çok yakışan mat unsurlardan yana olmalı.

e27b31b4530583255c014d9f86256877

 

MODERN MOBİLYA KULPLARI VE KAPI KOLLARI

Modern evler küçük ya da büyük mekan fark etmeden yalınlığın en güçlü alanlardan olduğu yerlerdir. Eğer eviniz modern dokunuşlara sahipse tercihinizi modern dekorasyona en çok yakışan mat unsurlardan yana olmalı.

Screen Shot 2015-10-15 at 12.17.58

Siyah ve gümüş mata en çok yakışan renklerden bakır ise dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. İlham almak için mutlaka renklerle oynayın ve değişiklikler yapın. Beyaz bu sene de dekorasyon trendlerinde ön sıralarda bir değişikliğe kendinizi açık hissediyorsanız şansınızı beyazdan yana kullanın ve sıra dışı parlak bakır mobilya kulpları ve kapı kolları ile dekorasyonunuzu tamamlayın.

Screen Shot 2015-10-15 at 12.17.11

ÇOCUK KULPLARI

Çocuklar için odalarını onların vakit geçirebileceği en eğlenceli yer yapmak gibisi var mı? Renk renk döşemeler içinde sevdikleri şekilleri ve hayvanları onlarla buluşturmak hem odalarına olan sevgilerini hem de eşyalarına verecekleri değeri arttırır. Çocuk kulbu seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur materyal. Canlarını yakmayacak şekilde işlenmiş plastik kulplar ile şekilden şekle giren kulplarla çocuklarınız çok eğlenecek!

Hafele 1

Doğanın renklerinden ilham alarak oluşturulmuş Hafele kulplar renk, desen ve figür çeşitleriyle çocuklarınızın hayalgücünü besleyecek. Malzeme olarak da çocukların sağlığını tehdit etmeyen ve yaralanmalarına sebep olmayacak birçok özelliği barındıran bu rengarenk kulplar ile rengarenk çocuk odalarına ilk adımı atın!

Hafele 5