Şehirli Evlerde Marin Detaylar

Trendler

Yaz yaklaştıkça güneye inme hevesimiz de artıyor… Deniz, kum, güneş ve doğayla iç içe olmanın verdiği mutlulukla sıcak mekanlarda vakit geçirme arayışımız başlıyor. Marin trendi artık sadece yazlık mekanları değil şehrin göbeğindeki mekanları da ele geçirdi. Mavinin dinginliği ve beyazın naifliği ile birleşen evlerde huzur var!

 

Fotoğraf: residencestyle.com

Fotoğraf: residencestyle.com

 

MUTFAK

Evcimen insanların evde en çok vakit geçirmekten hoşlandığı mekandır mutfak. Detaylara verilen önem, fonksiyonelliğin verdiği keyif ve işlevsel bir denge her mutfağın ihtiyacı! Bununla birlikte dekorasyona da katılan küçük dokunuşlarla harika marin mutfağa bir adım daha yaklaşırsınız. Mutfağını baştan yaptıracaklar için seçimler kolay gibi görünse de size uygun mutfağı ihtiyaçlarınıza göre tasarlamanız gerek. Eğer mutfağınız büyükse bunun için marin dekorasyonunuz ne kadar ortada o kadar iyi. Mavi adacıklar, minimal ama renklerde rustikleşen detaylarla adacık tezgahlar ve bar sandalyeleri. Yemek yapmanın en çok keyif verdiği büyük mutfaklar… Küçük mutfaklar içinse detaylarda marin tercih edilmeli. Mutfağınızın boyutu zaten küçük olacağı için detaylarla marin konsepti dekorasyonunuzda sunmak hem sizi yormayacak hem de mutfağınızın tadını doya doya çıkartmanızı sağlayacak.

Hafele Marin Mutfak

Hafele Marin Mutfak

 

Fotoğraf: cotemaison.fr

Fotoğraf: cotemaison.fr

 

Hafele Marin Mutfak

Hafele Marin Mutfak

 

BANYO

Banyolar kalabalık evlerde en çok vakit geçirilen yerlerden biridir. Temiz fayanslar, bol ışık alan küvetler ve fonksiyonel işbirlikleriyle banyo rafları her daim ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir. Marin dekorasyonun banyolarda en çok ortaya çıktığı alanlar dekoratif objelerle olmuştur ve bu geleneği devam ettirmek isteyen marin sevdalıları şehirdeki evlerinde bunu yine aynı şekilde dekoratif objelerle tamamlamalı. Marin detaylı perdeler, desenli duvar kağıtları ve tablolarla marinin güçlü hislerini veren dekorasyonda banyonuz bambaşka bir hale bürünsün!

 

Fotoğraf: designerferia.com

Fotoğraf: designerferia.com

 

YATAK ODASI

Açık mekanlarda marin dekorasyonun kolaylığı ile şehrin göbeğindeki mekanlarda marin detaylar daha zor gibi görünürken, yatak odanızda renklerin gücünden ve dinginliğinden faydalanarak marin ruhunu yaşatın. Mavi duvarlar, beyaz yatak odası eşyaları ve keten perdelerle evinizin ruhunu hafifletin!

Fotoğraf: crdecoration.com

Fotoğraf: crdecoration.com