Şehirde Organik Yaşam

İyi Fikir

Modern şehirler, plazalar ve taş binalar arasında geçen yoğun iş hayatı doğa özlemimizi her geçen gün artırıyor. Özlemimiz artıkça da yaşam alanlarımızda yeşil bitkilere ve ahşap dekorlara yer vermeye başlıyoruz. Organik beslenme ve ekolojik yaşam da doğa özlemimizin bir parçası!

Organik Beslenme

Doğal, zinde ve sağlıklı bir yaşam için organik beslenmek ön şart oldu. Yaşam kalitemizi yükselten ve kendimizi doğanın bir parçası hissettiren bu beslenme biçimine mutfaklarınızda yer açın!

Hem lezzet hem de sağlık açısından mutfaklarınızda büyük farklılıklar yaratacak olan organik besinleri yerel pazarlarda ve organik marketlerde bulmak mümkün. Yeni bir trend olarak sizin adınıza küçük seralar kiralayıp istediğiniz sebze ve meyveleri yetiştiren kurumlar da mevcut. Fakat size önerimiz evlerinizde küçük saksılarda kolaylıkla yetiştirebileceğiniz sebze fideleri.

Aslında tükettiğimiz sebze ve meyvelerin çoğu kolaylıkla çekirdek ve saplarından yeniden doğabiliyor. Özellikle çok tüketilen avokado ve ananas gibi meyveler evde kolaylıkla organik yaşama katılabilir. Hem oldukça sağlıklı hem de ev bütçesine katkısı büyük!

Ekolojik Evler

Evlerimizde ekolojik bir düzene geçmek aslında çok basit. Çevreye duyarlı ekolojik evler için ilk kural geri dönüşümü desteklemek. Çöplerinizi ayırarak bile geri dönüşüme büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Hafele çöp organizasyon sistemleri ile çöplerinizi, plastik, cam ya da organik olarak sınıflandırabilirsiniz.