Oğlak Burçları Evlerini Nasıl Dekore Eder?

İyi Fikir

Şayet astroloji ile az da olsa ilgileniyorsanız; burçlarınızın, yıldızlarınızın hayatınızı ve kişiliğinizi etkilediğini de biliyorsunuzdur. Burçlarımız sadece konumlarla alakalı değildir; karakteristik özelliklerimizi, zevklerimizi, hobilerimizi ve hayatımızdaki daha birçok faktörü etkiler. Bu açıdan hayatımızın önemli bir zamanını geçirdiğimiz evlerimiz de, kendi zevklerimiz ve özelliklerimize göre şekillenmelidir.

Geleceklerini tasarlarken kendi rahatlarına ve zevklerine uygun bir yaşam sürmeyi gözeten Oğlak Burçları; ev dekorasyonu yaparken neleri dikkate almalı, bu yazımızda bunu işleyeceğiz.

Oğlak Burçlarının Ev Dekorasyonu

Oğlak Burçları, toprak burcu oldukları için genel olarak karamsardırlar, buna karşın oldukça kararlı ve cesurlardır. Mantık ve akılcılığı her şeyin önüne koyarlar. Bu nedenle tercih ettikleri ev dekorasyonu da son derece düzenli ve post-moderndir. Evlerini de ciddi bir ortam yaratacak şekilde dekore ederler. Evde gereksiz detaylar olmaz, tüm detaylar özenle seçilmiş geleneksel figürlerdir. Modern tasarımlardan mümkün olduğunca kaçınılır ve evlerinde farklı bir dünya yaratırlar. Örneğin minik heykeller, gösterişli avizeler oğlak burçlarının olmazsa olmazlarıdır.  Siyah ve yaprak tonlarını kullanmaktan haz duyarlar. 

Oğlak Burcu Evinin Genel Özellikleri

 • Hayatın her alanında oldukları gibi modern yapıdan ziyâde geleneksel yapılardan daha fazla hoşlanırlar. Bu nedenle evlerini de buna göre tasarlarlar. Vintage ve antika mobilya konusunda aşırıya kaçmadan evde muhteşem bir uyum yakalarlar.
 • Oğlak burçları iş hayatlarına çok önem verirler. Bu nedenle rahat, konforlu bir çalışma alanı da temel istekleri arasında yer alır.
 • Oğlak burçları nostaljik insanlardır. Evlerinde geçmişin yüz gülümseten anılarını hatırlatacak mobilyalar kullanmaktan hoşlanırlar. Bir kitaplıktaki klasik bir Gramafon gibi ufak detaylar, istedikleri Retro havayı sağlayacaktır.
 • Salonda deri figürler kullanmak tercih sebebidir. Deri onlara klasik havayı yansıtmakla birlikte, istedikleri konfora erişmelerini de sağlayacaktır.

Oğlak Burcu Mutfağını Nasıl Dekore Eder?

 • Oğlaklar için dekorasyonun şifresi küçük detaylardadır. Bu açıdan musluk seçimi bile özenle olmalıdır.
 • Oğlaklar ahşap ağırlıklı, seramik detaylarıyla insanın içini ısıtan bir mutfak dekorasyonu tercih ederler.
 • Geleneksel detaylarla yapılan duvar süslemeleri, bir Oğlak mutfağı için olmazsa olmazdır.

Oğlak Burcunun Yatak Odası

 • Oğlak burçları, tıpkı kendileri gibi asil duruşlu bir yatak odası tasarlamak isterler. Bu konuda risk almaz ve klasikten şaşmazlar. Bu açıdan koyu-kış tonlarını tercih ederler.
 • Büyük bir yatak başlığı, kocaman bir yatak ve odaya hava katacak klasik bir tablo bu yatak odasının temel taşlarıdır. Yine loş ışıklı bir lamba, minik dekorlar da bu yatak odasına hava katacaktır.
 • Seçilecek Retro stil bir avize, yatak odasınınruhunu çok iyi yansıtacak ve gecelerinizi zevkinize uygun olarak aydınlatacak.

Oğlak Burcunun Banyo Dekorasyonu

 • Banyoda da geleneksel motifler kullanılmaya devam edilir. Elbette bu klasik anlayış modernlikle iç içe olmalıdır. Bu şekilde ağırbaşlı ve ciddi bir tasarım oluşturulur.
 • Kullanılacak havlu, bornoz gibi detaylar da yine özenle seçilmeli; rahat ve görüntü bakımından estetik olmalıdır.
 • Oğlaklar için keyif ve konfor kadar görüntü de önemlidir, bu nedenle duş kabini de yaprak tonlarında bir renkte gösterişli bir kabin olmalıdır.