Mutfak Tezgahlarına Farklı Dokunuşlar

İyi Fikir

ALANINIZI YARATIN

Mutfak tezgahları sadece bir mutfak aksesuarı olarak rol oynamak zorunda değil. Mutfak tezgahınızın konumlandırmasını ve materyalini baştan düşünüp kendinize yeni bir alan yaratmasına izin verin. Eğer sıfırdan bir mutfak yapacaksanız belki de işiniz daha kolay ama aslında var olan tezgahınız ile oynamalar yapmak da bir o kadar kolay. Önce var olan materyalinizi gözen geçirin. Ahşap bir mutfak tezgahı ortama rustik bir hava katarken mermer tezgahlar minimal dokunuşların kapısını aralar. Ahşap tezgahlarda fonksiyonu en iyi şekilde almak için mutfak tezgahınıza ekleyeceğiniz fazladan bir üniteyle mutfağınızı değiştirebilirsiniz.

 

Fotoğraf: homeedit.com

Fotoğraf: homeedit.com

 

Hafele Marin Mutfak

Hafele Marin Mutfak

 

spring mutfak acilir masa

Hafele Spring Mutfak

 

İNCE DÜŞÜNÜN

Büyük tezgahların yemek hazırlama kolaylığı ardından sofraya dönüşmesiyle birleşince fonksiyon üzerine fonksiyon eklenmiş oluyor. Eğer böyle bir tezgahınız varsa ve hala mutfakta yemek masası bulunduruyorsanız yerden kazanmak ve mutfağınızı daha güçlü kullanma amaçlı olarak yemek masanızı ortadan kaldırmanız en doğrusu olacaktır. Mutfak tezgahınıza çok yönlü dekoratif bir obje gibi bakmaya başlamalı, farklı renk ve şekillere adapte etmelisiniz. Ahşap, country stili için en uygun seçimken, mermer modern mutfakların kurtarıcı materyali. Mutfağınızı yaratırken mutlaka materyalleri ortama adapte etmeli ve en ince ayrıntısına kadar her detayı düşünmelisiniz.

Fotoğraf: nevar.com

Fotoğraf: nevar.com

 

Hafele Cacoon Mutfak

Hafele Cacoon Mutfak

 

ŞEKİLLERDEN KORKMAYIN

Mutfağınızı geleneksellikten biraz dışarı çıkarın ve şekillerden korkmayın. Kavisli mutfak tezgahları genelde akılda “eşyaları nasıl muhafaza edeceğiz?” soruları yaratır. Ama aksine, mutfağınız size ve seçimlerinize göre rahatça şekil alabilir. Köşeli bir mutfağın fonksiyonunu Hafele köşe kiler sistemiyle arttırırken, yemek masası olarak kullandığınız mutfak tezgahınız alt bölmelere ayrılabilir. Mutfak tezgahınızı çeşitli ünitelerle destekleyebilir ve eşyalarınızı üzerinde sergilemekten çekinmemelisiniz.

Fotoğraf: housetohome.co.uk

Fotoğraf: housetohome.co.uk

 

Hafele Hermes Mutfak

Hafele Hermes Mutfak

 

Hafele Kiler Sistemi

Hafele Kiler Sistemi