Mutfağınızda Led Kullanmanın 8 Yolu

İyi Fikir

LED, açılımıyla “light emitting diode”, Türkçe’siyle ise ışık yayan diyot, düşük enerji üretimi ve uzun ömrü nedeniyle yaşam alanlarının en fazla tercih edilen aydınlatma elamanlarının başında. LED aydınlatmayı mutfağınızda nasıl yaratıcı şekillerde kullanabileceğiniz konusunda iyi fikirler almak, Hafele’nin yenilikçi aydınlatma çözümü olan Loox ile tanışmak için bu yazımıza mutlaka göz atın!

hafele_evim_led_aydinlatma_2

AYDINLATMADA YENİ BİR BOYUT: LOOX

Hafele’nin kendi mühendisliğinin bir ürünü olan Loox Mobilya LED Aydınlatmaları, enerji tasarrufu, düşük ısı üretimi, uzun kullanım süresi ve farklı ışık renklerinin elde edilebilmesi özellikleri ile yaşam alanlarınız için kaliteli ve konforlu bir görsel bütünlük yaratıyor. Mobilyalarınıza 4. Boyutu getiriyor, onları farklı bir atmosfere taşıyor.

Loox aydınlatmalar basit “tak & çalıştır” prensibi ile monte ediliyor. Mobilyaya kolayca adapte edilebilme özelliğiyle modülerliğini koruyan Loox Mobilya LED Aydınlatmaları farklı sistemleri evinizde elektrikçi gerektirmeden uygulayabilmenizi sağlıyor.

Loox Mobilya LED Aydınlatmaları’nın en avantajlı özelliklerinden biri de farklı ışık rengi seçenekleri! İstediğiniz renk geçişleriyle mekanı istediğiniz moda göre değiştirebilir ve bu aydınlatmaları mutfak raflarından gömme dolaplara, banyoda çekmece içlerinden mutfakta ocak arkalarına; evinizin dört bir alanında kullanabilirsiniz. Unutmadan; farklı sensör seçenekleriyle aydınlatmaları istediğiniz şekilde açıp kapayabiliyorsunuz.

MUTFAĞINIZ İÇİN 8 YARATICI FİKİR

raflarin_altina_SON

Fotoğraf: Structures, Inc.

1- RAFLARIN ALTINA

Mutfağınıza asacağınız raflar ince görünümleri nedeniyle LED aydınlatmalar için ideal bir ortam yaratır. Rafların altına uygulayacağınız aydınlatma sistemleri ile estetik bir görünüm yakalayabilir, raflara koyduğunuz ürünleri çok daha şık sergileyebilirsiniz.

tezgah_ustlerine_2

2- TEZGAH ÜSTLERİNE

Hem yemek yaparken hayatınızı kolaylaştırmak hem de mutfağınızın geneline çarpıcı bir görünüm kazandırmak için Loox LED aydınlatmaları değerlendirebileceğiniz en iyi yerleden biri de tezgah üstlerindeki gizli alanlar. Renk oyunlarını denemeyi unutmayın!

mutfak_tavanina

3- MUTFAK TAVANINA

Tavanlara gömülmüş LED spotlar birçok mutfağın temel aydınlatma öğelerinden biri. Özellikle uzun ömürlü olmaları LED’lerin tavanda tercih edilme nedenleri arasında…

mutfak_dolaplarina

4- MUTFAK DOLAPLARINA

Loox aydınlatmaların mutfağa en yakıştığı alanlardan biri de mobilyalara verdiği ışık destekleri. Hem görünüm olarak şıklık yaratacak hem de dolaplarınızı açtığınızda içini aydınlatacak çözümlere LED ışıkları mutfak dolaplarınızda değerlendirin.

cam_tezgahlara

Fotoğraf: Houzz.com

5- CAM TEZGAHLARA

Cam tezgahlar da LED aydınlatmalar için binbir ışık oyunu yaratıyor! Cam tezgahların altından vereceğiniz LED aydınlatmalar ile mutfağınızda dramatik bir görünüm yaratabilir, bu transparan alanın güzelliğini dilediğiniz renk geçişleri ile ortaya çıkarabilirsiniz.

cekmece_iclerine_SON

6- ÇEKMECE İÇLERİNE

Neden olmasın? Hafele’nin birbirinden akıllıca tasarlanmış çekmecelerine bir de aydınlatma eklemeye ne dersiniz? Hafele Loox sistemleri çekmecelerinizin dipteki karanlık alanlarını aydınlatacak ve üstelik şıklık yaratacak.

kartonpiyer_aralarina

7- KARTONPİYER ARALARINA

LED ışıkların en çok kullanıldığı alanlardan biri de kartonpiyerler. Eğer daha nostaljik ve geleneksel mutfaklar istiyorsanız aydınlatmalarınızı bu şekilde kullanabilir ve mutfağınızı bir oturma odası havasına dönüştürebilirsiniz.

ayaklarin_altina

8- AYAKLARIN ALTINA

Mutfağınızda gece aydınlatması için mükemmel bir çözüm! Özellikle Loox gibi farklı renk ve ışık ayar seçenekleri sunan LED’leri tezgah ve masa ayaklarının alt kısımlarına yerleştirin ve renkli gece aydınlatmaları yaratın.