Mutfağın Kurtarıcıları

İyi Fikir

İlkbahara yaklaşırken mutfaklarımızın vazgeçilmez öğelerini yenilemek ya da mutfağınızı güncellemek isterseniz mutlaka mutfağın kurtarıcılarından başlamanız gerekir. Eğer tüm bunlar hala size yabancı bir konu gibi geliyorsa sizi mutfağa alalım…

TEZGAHLAR

Bir mutfağın gerçek sahipleridir tezgahlar! Mutfağınızın demirbaşı tezgahlar için ne kadar yer açsanız az ama neyse ki kendileri şekilden şekle girme konusunda uzmanlar, o nedenle akıllı tezgahlar sayesinde küçük mutfak, büyük mutfak derdi ortadan kalkıyor. Eğer büyük bir mutfağınız varsa mutlaka adacıklı, bol tezgahlı bir mutfak seçmelisiniz. Eğer mutfağınız küçükse size en yakışanı yoktan var olan tezgahlar olacaktır. Gizli bölmelerinde her işinizi yapacağınız an ortaya çıkabilen ve işiniz bittiğinde sorunsuzca ortadan kaldıracağınız tezgahlar, mutfak düşkünleri için birebir.

Fotoğraf: grantgibson.com

Fotoğraf: grantgibson.com

 

Hermes Toplex Masa

Hermes Topflex Masa

 

IŞIKLAR

Bir mutfağı mutfak yapan özelliklerinden biri de ışıklandırmasıdır. Eğer gerçek bir mutfak insanı değilseniz ama olmak istiyorsanız bu farkında olmadan göz ardı ettiğiniz gerçekle yüzleşmeniz gerek. Bir mutfak ışıklandırmasıyla var olabileceği gibi mutfaktaki deneyimlerinizi de kabusa dönüştürebilir. Yemek yaparken bol ışık, tezgahlarda ve raflarda saklanmış ışıklar her zaman iyi bir şefin işine yarar!

Fotoğraf: worthminer.com

Fotoğraf: worthminer.com

 

Hafele çekmece içi aydınlatma sistemi

Hafele Çekmece İçi Aydınlatma Sistemi

 

PRİZLER

Mutfakta yaşadığınız en büyük sorunlardan biri de eminim prizler olmalı! Bu çok amaçlı ve mutfağın hayat kurtarıcısı prizler için hiç bir zaman tek bir mutfak aleti olmaz, ne kadar gurmeyseniz o kadar çok elektrikli mutfak aletiniz var demektir. Her yerde yan yana duran priz görüntülerinin sizi rahatsız edebileceği gerçeğiyle de tanışıyorsunuzdur. Bunun için en güzel yöntem saklanabilir prizler! Eğer çocuklu bir evde yaşıyorsanız çocuğunuzu da koruyacak saklanabilir prizlere mutfağınızı açın!

Hafele gizli priz

Hafele Gizli Priz

 

RAFLAR

Ve tabii ki sonuncu ama son derece önemli, raflar! Eğer günün büyük çoğunluğunu mutfakta geçiriyorsanız ve biraz zamandan kazanmanız gerekiyorsa mutfağınızı akıllı raf sistemleriyle donatın! Sokunmatik açılabilen jaluziler, yoktan varolan tezgahlar, mutfak araç gereçlerinizi ayrıştıran raflar ile bambaşka bir mutfak deneyimi sizi bekliyor. Geleneksel mutfaklar öldü, akıllı kurtarıcılara koşun!

Fotoğraf: amberinteriordesign.com

Fotoğraf: amberinteriordesign.com

 

Hafele Cuiso çekmeceiçi organizasyon

Hafele Cuiso çekmeceiçi organizasyon

 

Hafele Anthea Işıklı Raf

Hafele Anthea Işıklı Raf