Mutfağıma En Uygun Batarya Modelleri Hangileri?

İyi Fikir

Ev dekorasyonu için oldukça önemli olan alanlardan biri de mutfaktır. Mutfak dekorasyonunun bir parçası olan batarya seçimi de doğru bir şekilde yapılmalıdır. Mutfağa uygun batarya seçmek teknik ve estetik yönlerden ikiye ayrılır. Mutfağınıza uygun bir batarya modeli seçmek için bu detaylara hakim olmanız gerekir.

Batarya Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev dekorasyonunda en önemli noktalardan biri de mutfaktır. Evin oturma odası veya yatak odası gibi kısımları dekorasyon anlamında daha fazla uğraş gerektirse de mutfak da göz ardı edilmemelidir. Mutfak dekorasyonunda karar verilmesi gerekenlerden biri de mutfak armatürleridir. Batarya modelleri arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken nokta bataryanın kullanacağınız ortama teknik olarak uyum sağlamasıdır. Armatürlerin temel işlevi mutfakta kullanılan gıdaları veya eşyaları yıkamak için kullanılacak olan suyu akıtmaktır. Eviye üzerinde deliğe yerleştirilen, duvara monte edilen ya da direkt tezgahın üzerine eklenen mutfak armatürleri bulunur. 

Eviye Üzerine Yerleştirilen Bataryalar: Eviye üzerinde açılacak deliğe monte edilen ve basit bir kullanıma sahip olan çeşittir. Bağlantı yapabilmek için eviye ve batarya modeli incelenmelidir.

 

Tezgah Üzerine Yerleştirilen Bataryalar: Mutfak tezgahına alttan monte edilmiş eviyeler ile birlikte tercih edilirler. Bu noktada delik açmak gerekir. Delik açma işlemi doğru boyutlarda yapılmazsa batarya kullanılamaz.

 

Duvara Yerleştirilen Bataryalar: Genelde banyolarda kullanılan bu batarya modeli, mutfaklarda nadiren kullanılır. Seramikte üç adet delik açmak gerektiği için estetik açıdan tercih edilmez.

 

Bunlardan hangisinin işlevsel olarak size uygun olacağına karar vermeniz gerekir. Mutfak eviye bataryası seçiminde önemli olan bir diğer etken ise tabii ki estetiktir. Mutfak dekorasyonuna uygun bir tarz, model ve renk yakalamak oldukça önemlidir. Tek kollu armatürler, çift kollu armatürler, kısa bataryalar veya uzun bataryalar bulunur. Aslında diğer mutfak eşyaları gibi armatürlerin de birçok farklı modeli vardır. Kolay montaj edilebilir olması, kapandığında su sızdırmaması, dayanıklı ve hijyenik olması dikkat edilmesi gereken diğer özelliklerdir. Sonuç olarak mutfağınıza en uygun batarya modelini seçmek için incelemeniz gereken birçok detay bulunur. Eviye üzerinde açılacak deliğe monte edilen ve basit bir kullanıma sahip olan çeşittir. Bağlantı yapabilmek için eviye ve batarya modeli incelenmelidir. Häfele  evinizin renk ve stil bütünlüğüne uygun mutfak armatürleri üretmektedir.