Modern Yansımalar

Trendler

Eğer modernizm düşkünüyseniz ve evinize modernizmin en çarpıcı izlerini taşımak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Kimi zaman ayna etkisine sahip, kimi zaman transparan yansıma efektleri evlerinizde genç ve dinamik bir görünüm yaratan; modern evler için baskın karakterlerden biri olan yansımaları evinize bakır, krom, gümüş ve altın ile katın!

BAKIR İLE SICACIK BİR ATMOSFER

kartonpiyer_aralarina

Bakırın kusursuz rengi ve yansıması ile evinize sıcacık bir hava katabilirsiniz. Özellikle mutfağınızda bakırın en yalın halini detaylarda kullanmak için Hafele Terranova koleksiyonu biçilmiş kaftan! Bakırın puslu rengine en çok yakışan beyazı duvarlarda tuğla görünümleriyle bir araya getirin.

bakir_2

Bakırı nelerle desteklemeli?

Bakırı kulp, raf, musluk, obje gibi detaylarda kullanırken baskın olarak siyahı ve siyah-beyaz grafik desenleri değerlendirin. Ortaya çıkacak olan görüntü: Kusursuz modern!

bakir_mekan

Bakırın dekorasyonda minimal kullanımına bir örnek… Stockholm’den bir Polonya restoranı: Nazdrowje

KROM İLE COOL ORTAMLAR

krom

Gümüş yansımalar mutfak, banyo gibi alanların en çok tercih edilen iç dekorasyon özelliklerinden biri. Başrolde krom; ardından nikel, paslanmaz çelik ve alüminyum gibi malzemeler evde minimal bir görünüm yaratmak isteyenlerin tercihleri arasında. Özellikle krom, her ışığı yüksek derecede yansıtma özelliği; bu yansıtmayı temiz ve aydınlık şekilde yaratması nedeniyle favoriler arasında. Krom detayları net ve modern çizgilerle bir araya getiren Hafele Lotus mutfak ve Serene banyodan ilham alın.

krom_2

Kromu nelerle desteklemeli?

Işık oyunlarıyla kromu çok daha göz alıcı ve çarpıcı hale getirebilirsiniz. Parlak krom raf tutucularımızda olduğu gibi gizli mavi ışıklar ortama dinamik bir efekt katacak!

krom_mekan

Kromun siyah ve beyaz grafiklerle bir araya gelerek oluşturduğu modern görünüm için ilham adresi: Fas’tan bir restoran, Fez!

GÜMÜŞ İLE NEOKLASİK STİLLER

hafelebanyo

Gümüş dendiğinde akla hep klasik ve geleneksel bir dekorasyon gelir. Halbuki gümüş detayları modern mobilyalar ile bir araya getirerek kusursuz bir neoklasik stil yaratmanız mümkün. Gümüş bir şamdanı minimal tasarıma sahip bir sehpaya koyduğunuzda veya gümüş bir aynayı modern bir duvar kağıdıyla birleştirdiğinizde ortaya çıkan görüntü aynı dekorasyon dergilerindeki gibi! Hafele Hermes banyodan ilham alın.

Circus-1

Gümüşü nelerle desteklemeli?

Gösterişli gümüş ışıltılarını dengelemek için birlikte kullanacağınız mobilyaların mutlaka beyaz, krem gibi renkler veya pastel tonlarda olmasında fayda var. Gümüşe en çok yakışan detaylardan biri de ona uyumlu desenli duvar kağıtları!

gumus_mekan

Gümüşün modern mimarideki en göz alıcı hali için Toronto’dan bir mekan: Cafe Plenty!

ALTIN İLE HEM NOSTALJİK HEM MODERN

altın_1

Altın deyince gözünüz korkmasın! Altını artık çok farklı yorumlarla kullanıyoruz ve ortaya çıkan sonuçlar son derece modern oluyor. Altını klasik şekillerde değerlendirmek isteyenler için mobilya ayakları gibi kaplamalar ve avizeler alışılmış kullanımlardan. Altını modernleştirmek istiyorsanız da onu siyah, minimal mobilya ve duvar renkleriyle bir araya getirin. Zıtlık oyunlarıyla ortaya cesur görünümler çıkarın.

altın_2

Altını nelerle desteklemeli?

Altına her zaman en çok yakışan tamamlayıcı hiç şüphesiz siyah. İster mat ister parlak haliyle siyahın gücünü altınla birleştirin. Üstelik cesur olun ve araya çok ufak gümüş detaylar da katın!

altin_mekan

Dolce & Gabbana’nın Milano’daki Golds Coffee Room ve Kokteyl Barı altının modern dekorasyonda lüks duruşunun en iyi örneklerinden!

METALİK TÜYOLAR

– Zeminlerde ve mobilyalarda farklı metalleri karıştırmak, bir araya getirmek 2015’in en popüler dekorasyon trendlerinden biri oldu.

– Yansıma efektlerine en çok yakışacak renkler: Pastel sarı, mavi, lavanta rengi, pembe, açık yeşil, turkuaz, kavuniçi, lila, nane yeşili…