Mobilya Aydınlatmaları Kullanmanın Tüm Avantajları

İyi Fikir

Mobilya Aydınlatmaları Kullanmanın Tüm Avantajları

Mobilya aydınlatmaları, ışığa ihtiyacı olan bölgenin aydınlanması ve dekoratif olarak estetik bir görüntü sağlaması amacıyla kullanılır. Işık gereken noktaya daha net aydınlatma sağlayarak 4. boyut kazandırır ve işleri kolaylaştırır. Çevreyi gereksiz ışıkla etkilemez, tasarruf sağlar. LED aydınlatmalar kullanılarak yüksek verim, minimum sarfiyat elde edilir. Şerit LEDçeşitleri bulunmaktadır.  Modern tasarım dilinin vazgeçilmez ögeleri arasında yer alır. Mekân konseptlerini tamamlar. Farklı renk seçenekleriyle çeşitlilik sağlar.

LED Mobilya Aydınlatmaları

LED aydınlatmalar diğer aydınlatma araçlarına kıyasla çok daha uzun ömürlü, daha düşük enerji sarfiyatı gibi özelliklere sahiptir. LEDler çok farklı renk sıcaklıklarında beyaz ışık verebilir ve renk üretebilirler. Häfele’nin kendi mühendisliği ile ürettiği ürünü LOOX Aydınlatma ve Ses Sistemleri enerji tasarrufu, çok daha fazla kullanım süresi ve düşük ısı üretimiyle çalışma sağlar. Led aydınlatma kullanımıyla halojen aydınlatmaların salgıladığı zararlı sera gazlarından da korunmuş olursunuz. LED aydınlatmalar hiçbir zararlı ışın yaymaz. Kırılgan bir yapıya sahip değildir, darbelere karşı dayanıklıdır.

 

Mobilya Aydınlatmaları Kullanmanın Tüm Avantajları

Mobilya aydınlatmaları, genellikle gereksiz ışık sarfiyatını önlemek, ışık gereken bölgeye yoğun bir ışık vermek ve mobilyayı kullanırken aradığımızı rahat bulmak için kullanılır. Dekorasyonu tamamlamak ve lüks bir görünüm katmak için de tercih sebebidir. Son zamanlarda lüks ev tasarımlarında da hayatı kolaylaştırmak ve görselliği desteklemek amacıyla oldukça sık kullanılıyor. Häfele bu konu da hem işlevselliği hem de estetiği bir arada sunduğu çözümler geliştiriyor. Elbise dolaplarına spot aydınlatmalar yerleştirilerek hem güzel bir tasarım hem de işlevsellik elde ediliyor. Kıyafetlerinize ulaşmak istediğinizde ışığı yakıp çevreyi rahatsız etmeden Sizin bir hareketiniz ile aydınlatmayı açıp kapatabileceğiniz sensörler sayesinde ihtiyacınız kadar aydınlatma ile işinizi halledebiliyorsunuz. Mutfaklara da uygulanabilen LED aydınlatmalar sayesinde mutfak tezgâhında gözü yormayan bir ışık ile çalışabiliyor ve dekorasyonda ayrı bir hava sağlama imkânı elde edebiliyorsunuz. Mobilya aydınlatmalarında teknoloji her geçen gün ilerliyor ve tüketiciye hayat kolaylaştırıcı yeni opsiyonlar sunulmaya devam ediyor. Uzaktan kumandalı ya da akıllı telefon ve tabletiniz ile kumanda edebileceğiniz seçenekler bulunuyor. Uzaktan kumandalı mobilya aydınlatmaları ile mobilyanın yanına gitmeden ışığı açabilir ya da kapatmayı unuttuğunuzda rahatlıkla kumandadan kontrol sağlayabilirsiniz. Akıllı telefon ve tabletle kontrol edilen sensörde ise Loox LED Aydınlatmalar ile uyumlu çalışarak aydınlatma sizi algılamadan aktif duruma geçmez, bu sayede de aydınlatmaya ihtiyaç duymadığınız zamanlarda gereksiz ışık sarfiyatı gerçekleşmez. Ayrıca bu sistemlere dilediğiniz ışık rengini kaydederek TV de film izlerken veya müzik dinlerken o anki ruh halinizi yansıtan aydınlatmaya tek tuşa basarak sahip olabilirsiniz. Çeşitli renk seçenekleri sayesinde evinizin dekorasyonuna kolaylıkla uyum sağlayıp elegans bir hava katar. Sizin hareketiniz ile aydınlatmayı açan sensörler; ışığın şiddetini azaltıp artırabileceğiniz açma kapama sensörleri, dolap kapağınızı açtığınızda aydınlatmanın yanmasını sağlayan sensörleri ile LOOX aydınlatma sistemleri sizlere farklı seçenekler sunmaktadır.