Mobilyada Aydınlatma Neden Önemlidir?

İyi Fikir

Doğru ve şık bir dekorasyon için birçok faktörün bir arada uyumlu kullanılması gerekmektedir. Dekorasyonunuzu tamamlayacak olan ufacık bir aksesuardan, büyük eşya seçimlerine kadar her şeyin bir kompozisyon içerisinde olması gerekir. Bu faktörler içerisinde en önemlilerinden biri de aydınlatma konusudur. Aydınlatma evinizin havasını, tarzını ve kullanımını büyük ölçüde belirleyen etmenlerdendir. Evinizin aydınlatmasını planlarken hem işinizi kolaylaştırmalı hem de evinizi güzelleştirmeyi düşünmelisiniz. Doğru aydınlatma, dekorasyonunuzun her detayını gösterdiği gibi aynı zamanda sizlere daha sıcak bir ortam da yaratır. Dekorasyonunuzu tamamlamakta kullandığınız ana mobilyalar, aydınlatma sistemleri ile daha şık ve kullanışlı hale gelebilir.

Son zamanlarda bizlere sunulan harika teknolojiler ile mobilyada aydınlatma sistemleri oluşturulmakta ve böylece evlerinize farklı bir atmosfer de kazandırılmaktadır. Aydınlatma, çok çeşitli ve farklı türde ortamlar yaratmakta kullanılabilen işlevsel bir aksesuardır. Önemli olan kullanılacağı ortama uygun seçilmesidir. Mesela, gün içerisinde bir odayı farklı şekillerde kullanırız. Yemek yaparken mutfak aydınlatmasının güçlü olması işimize yararken, gece su içmek için kalktığımızda o ışık gücü gözümüze fazla gelebilir. Bu durumda akıllı ve işlevsel çözümler getiren Häfele Concept; mobilyada aydınlatma, iç mekan aydınlatmaları ve çekmece içi aydınlatmaları ile sizlere yine benzersiz bir konfor sunar.

Mobilyada Aydınlatma Detayları

Biraz daha detaylandırmamız gerekirse, mutfaklarınızda aydınlatma konforuna ulaşmak istiyorsanız, tezgah arası aydınlatmalar ile sadece ihtiyacınız olan alanı aydınlatabilirsiniz. Veya dolap içlerine monte edilen şerit LED’leri ister sensörlü ister kumandalı olarak kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Ayrıca, banyolarınızda akıllı ayna sistemleri ile ışık tasarrufu sağlayabilir ve ışığınızı istediğiniz oranda ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda çekmece içi aydınlatma sistemleri ile çekmece düzenlemelerinize şıklık ve estetik katabilirsiniz.

 

 

Yatak odalarınızda teknoloji ile aydınlatmayı birleştirmek isterseniz de Häfele Concept’in yataklarınızın altına yerleştirdiği hareket sensörlü ışık sistemi sayesinde gece su içmeye kalktığınızda tüm odayı aydınlatmanıza gerek kalmaz. Ayağa kalktığınızda yanan ışık, siz uzaklaşırken yavaşça kapanır. Böylece tasarruf sağlamanıza da katkıda bulunur. Aynı zamanda yatak başı okuma lambaları ile gece kitap okuma zevkini gözleriniz yorulmadan yaşayabilirsiniz.

 

Mobilya üzerine monte edilen aydınlatmalar sayesinde Häfele ev içi konforunuzu artırıyor ve beraberinde şıklığı sizlere getiriyor. İç mekan aydınlatmalarından bahsederken dolaplara yerleştirilen ışıklı askı borularını da unutmamız gerekir. Dolap içi askılıkları, ortasında bulunan entegre hareket sensörü ile enerji tasarrufu sağlar ve bütçenize katkıda bulunur. Bu sistemler sayesinde hem işiniz kolaylaşır hem de ev içi bütünlüğünüzü aydınlatmalar sayesinde güzelleştirebilirsiniz.