Kova Burcunun Dekorasyon Stili

İyi Fikir

Kova burcunun evi konum olarak ya kırsalda olmalı ya da şehrin tam göbeğinde! Kova için aralarda bir yerlerde olma durumu hiç bir zaman söz konusu olamaz. Kova burcunun evi geniş alanlı, manzara görebilen ve en önemlisi doğal ışık alan bir mekan olmalı. Kova hava burcu olduğu için, dekorasyonda kendini en yakın hissettiği ve evinde görmek istediği renkler arasında mavinin tonları ve donuk renkler baskın olmalı.

77aec566eb361795ec09d6cbe142482d

Fotoğraf: bloglovin.com

Kova burcunun evinin en belirgin özelliği karışıklık ve dağınıklıktan uzak olan dekorasyon stillerini tercih etmesi. Kova burcu için her zaman biraz alan bırakmak gerekir. Evinde dekoratif obje olarak sürreal tablolar, daha önce görülmemiş sanat eserleri, grafik şekilli vazolar ve özellikle heykellere büyük bir yer verir. Özellikle kova burcunu en iyi anlatan parçalar kimsenin görmediği, ona özel olan belki de evi için özel yaptırdığı seramik parçalardır. Bu dekoratif objeleri bir arada tutmayı ve onları ayırmadan sergilemeyi tercih eder.

 

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com

Kova burcu evinde bolca doğal ışık tercih ettiği için doğal ışıkla beslenen büyük bitkilere evini açmaya bayılır. Özellikle yabani orkide tam Kova burcunun tercih edeceği bir çiçektir. Yatak odasında özellikle minimal bir dekoratif bakış açısını benimsemeyi tercih eder. Yatak odasında sadece büyük bir ayna ve yatağıyla olmak ona mutluluk verir. Yeteri kadar alana sahip olması ve kocaman yatak odası pencereleri kova burcu için biçilmiş kaftan.

Fotoğraf: homedesigning.com

Fotoğraf: homedesigning.com

Kova burcunun mutfağına girdiğimizde farklı bir şeyler aramamız gerektiğini bilmemize gerek yok sanırım artık. Kova burcu kendi stilini sevse de onun için asıl önemli olan eşsiz olmaktır. Kimsede olmayan ve sadece onun olan objeler daha değerlidir. Eğer Kova burcunun evi açık yani “loft” dediğimiz türden bir evse, o zaman adacıklı ve büyük bir mutfak onun daha çok işine yarayacaktır. Aynı mekanda olsa bile onu bu geniş mekanın kalanından ayıran belirli hatlara ihtiyaç duyacağı için bunu mutfak tezgahlarıyla sağlayabilir. Mutfakta paslanmaz çelik kova burcu için en önemli ayrıntıdır. Vintage ya da rustik bir mutfak yerine minimal ve modern bir tasarımı her zaman diğerlerine oranla daha çok beğenir ve tercihini o yönde kullanır.

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com

 

Hafele Marin Mutfak

Hafele Marin Mutfak

Kova burcunun yaratıcılığıyla ön plana çıktığı anlarda evinin her köşesinde, biriktirmeyi, koleksiyonunu yaptığı her şeyin bir parçasını görebilirsiniz. Evini geniş bir müze gibi sergilemeyi seven Kova burcu zamansız stiliyle her zaman göz doldurmayı başarır.

 

Fotoğraf: thedesignchaser.com

Fotoğraf: thedesignchaser.com