Koç Burcunun Ev Dekorasyon Stı̇lı̇

İyi Fikir

Koç burcu evini dekore ederken mekanların modern ve temiz hatlarla dekore edildiğinden emin olmak ister. Evinde minimal eşyaların yoğunluğunu sevse de açık alanlar onun vazgeçilmezidir. Ne kadar eşyası olsa da geniş ve ışık alan mekanlarda vakit geçirmeyi sever ve alanlarını belirler. Koç burcu dekorasyona oldukça meraklı olduğundan önceliği kendi ilgi alanlarına yönelik objelerle mekanlarını donatmaktır. Ağırlıklı olarak mat siyah, metalik gri ve koyu yeşil gibi renk paletlerinin en güçlü tonlarından yararlanmayı sever.

Fotoğraf: haymespaint.com

Fotoğraf: haymespaint.com

 

Ortak alanlarda mutlaka hobileriyle ya da ilgi alanlarıyla ilgili koleksiyon parçaları barındırır ve kendisini bu parçalarla aktif tutmaya bayılır. Koç burcu Balık burcundan sonra en düzenli burç olarak bilindiği gibi her zaman evini organize eder ve eski eşyalardan kurtulmayı tercih eder. Koç burcunun kanında olan özelliklerinden öncülük ve güçlü duruş evinin dekorasyonuna da yansır. Bu nedenle sevdiği döneme ait koleksiyon parçaları insanları evinde ağırlayacağı zaman en odak noktada sergilemeyi tercih eder. Koç burcunun evinde en çok tercih ettiği materyaller doğadan ilham alan materyallerdir. Ahşap, metal ve demir objelere her zaman evinde bir yer vardır.

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com

Yatak odasının da diğer mekanlar gibi geniş ve ışık alıyor olması Koç burcu için önemlidir. Bu nedenle mümkünse yatak odalarını evin diğer yerlerinden uzak ve ayrı tutmak tercihleridir. Klasik yataklar dışında japon yataklarını tercih eden Koç burcu için yatak odasında ne kadar az eşya varsa o kadar iyidir. Yatak odasında koyu onları kullanmayı tercih eden Koç burcu koyu tonların atmosfere sakinleştirici bir etki kattığına inanır.

Fotoğraf: houseenvy.com

Fotoğraf: houseenvy.com

Koç burcu, yemek için yaşayan değil de yaşamak için yiyen bir burç olduğundan mutfağını da minimum seviyede kullanmayı tercih eder. Bu yüzden mutfak onun evinde öncelikli mekanlardan biri değildir ama mutfağa girdiğinde de evin geri kalan odaları gibi bir düzen ve ferahlık ister. Bu yüzden Koç burcu için mutfaktaki en önemli şey fonksiyonelliktir. Paslanmaz çelikten yemek yapma alanları, düzenli kilerler, geniş tezgahlar ve minimal kesimler Koç burcunu mutfakta uzun tutmanın en iyi yoludur!

Fotoğraf: modulnova.com

Fotoğraf: modulnova.com

 

Hafele Raf Altı Aydınlatma

Hafele Raf Altı Aydınlatma

Banyo için de aynı fonksiyonel özellikleri barındırmayı seven Koç burcu, evin diğer mekanlarına göre banyonun açık tonlarda olmasını tercih eder.

Hafele Serene Banyo

Hafele Serene Banyo