Kışın Evimize Getirdikleri

İyi Fikir

Hava gittikçe soğudu ve daha da soğuyacak ama her mevsim gibi kışın güzellikleri de bir başka. Kışın en güzel yanı bol bol evimizde vakit geçirecek olmamız. Evimizde küçük değişiklikler ve dekorasyon yenilikleriyle soğuk havalarda içimizi ısıtan ortamlar yaratma vakti geldi.

DOĞAL MATERYALLER

Sonabahar/Kış sezonunda doğanın renklerinden ve dokularından ilham almak gibisi yok! Toprak tonlarında koltuk şalları, sandalyeleri ve koltukları süsleyen suni postlar, vintage sehpalar ve bolca gün ışığı alan odalar! Kendinizi yenilemek ve evinizi daha sıcak bir hale getirmek için mekanlarda kullanacağınız kış objeleriyle evinizi kışa hazırlayabilirsiniz. Doğadan ilham alan aksesuarları bitkilerle kombinleyin. Cam teraryumlar, deve tabanı yaprağı ve ağaç dallarını dekoratif aksesuarlar olarak kullanabilirsiniz.

5ede545a6f94f9494ec944fca558da1e

Fotoğraf: bellamumma.com

 

DESEN OYUNLARI

Desenler bir mekanı ev yapan yegane ayrıntılardan biridir. Kışın renk paletinden ilham alarak farklı desenlerde ve dokularda yastıklar, perdeler, yatak örtüleri, banyo matları gibi pek çok eşyanızı yenileyebilir küçük değişikliklerle bambaşka mekanlar yaratabilirsiniz. Tercihinizi nötr renklerden yana kullanmanız hem desenlerin göz yormaması hem de kışın renk paletine uygun olması açısından önemlidir. Krem, bej, buz mavisi, gri, beyaz ve kahverengi gibi tonları desenlerde yaşatabilirsiniz. Daha cesaretli seçenekler için fotoğraf baskılı yastıklar ya da grafik yastıkları tercih edebilirsiniz.

decoholic.org

Fotoğraf: decoholic.org

 

ORGANİK YİYECEKLER

Kışın en tatlı anları mutfakta geçer. Kendinize özenle hazırlayacağınız bir fincan kahve ya da fırından yeni çıkmış zencefilli kurabiyeler kışı kış yapan detaylardır. Kışın taze meyveleriyle tüm kış evinizde organik beslenebilirsiniz. Domates salçaları, taze reçeller günlük atıştırma rutininizin bir parçası olurken aynı zamanda mutfakta geçirdiğiniz keyifli zamanları da arttırır. Kendiniz ve sevdikleriniz için kavanoz dolusu reçeller, organik çaylar yaparak evinizde saklayabilirsiniz.

Fotoğraf: chomiee-c.tumblr.com

Fotoğraf: chomiee-c.tumblr.com

 

Hermes Mutfak

Hermes Mutfak

 

Hermes Mutfak

Hermes Mutfak

 

ISITAN KÖŞELER

Her evde olmasa da olan evlerde mekanın ambiyansını değiştiren ve iç ısıtan unsurdur şömineler. Kitabınızı ya da dergilerinizi alıp hafta sonu sıcak köşenize kurulmanın verdiği dayanılmaz hafiflik kışın getirdiği en güzel özelliklerdendir. İster klasik yapıda ister daha modern yapıda bir şömine her zaman insanları etrafına toplar. En güzel kış sohbetleri ve misafirlerin kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için şömine gibisi yoktur.

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com

 

DEKORATİF

Cam kafeslerde mumlar, mermer mumluklar, kış sofralarının vazgeçilmezleri. Desenli tabaklar, masayı süsleyebileceğiniz temalı objelerle hem evinizi hem de sofralarınızı baştan yaratabilirsiniz.

Fotoğraf: flemarie.fr

Fotoğraf: flemarie.fr