Kapı Kulpları mı Topuzlar mı?

İyi Fikir

Yeni bir ev dekore ediyorsanız ya da mevcut evinizde tadilat yapmayı düşünüyorsanız atlamamanız gereken önemli bir detay da kapı seçimlerinizdir. Kapılar genellikle ömürlük dediğimiz, sürekli değiştirilmeyen ev eşyalarındandır. Ev dekorasyonunuzda en önemli iç mekan ögesi olan kapılarınızı seçerken tüm dekorasyonunuza uyum sağlamasına ve olabildiğince kaliteli malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Kapı seçimi ev
dekorasyonun en temel taşları arasında sayılmalıdır. Çünkü kapılar, tüm odaları birbirine bağladığı gibi odaları birbirinden ayıran bir özelliğe de sahiptir.

Sürgülü, çerçeveli, cam veya Amerikan tarzı kapı modelleri olduğu gibi çeşit çeşit kapı aksesuarları da bulunmaktadır. Genellikle banyo veya mutfak gibi farklı işlevdeki odalara farklı özelliklere sahip kapılar seçilir. Kapı seçimi dediğimiz, sadece model belirlemek değildir. Model seçimlerinizi yaparken her odaya uygunluğunu ayrı ayrı değerlendirip, aksesuar seçimine de bir o kadar önem vermelisiniz. Kapı aksesuarlarında kulp genellikle kişisel zevk olarak görülür. Fakat kullanım açısından incelendiğinde her modelin kendine göre avantajı ve dezavantajı vardır. Sizin için en uygun ve kullanışlı olanı seçerek dekorasyonunuzu tamamlamalısınız.

Dekorasyonunuza Uygun Kapı Kulpları

Doğru seçilmiş kapı kulpu, dekorasyonunuza şık bir görünüm kazandırırken, konforlu bir kullanım da sağlar. Tercihinizi modern dokunuşlu kulplardan veya klasik kulplardan yana kullanarak evinizde rahatlıkla tarzınızı yansıtabilirsiniz. Klasik olarak adlandırılan uzun tarzdaki kapı kolları tarihçe olarak daha geriye dayanır ve kullanım açısından bakıldığında daha işlevseldir. En basitinden herkes en az bir kere elleri dolu bir şekilde, dirseği ile kapı kolunu açmaya çalışmıştır. İşte tam olarak bu noktada klasik tarz kapı kolları kurtarıcınız olur. Özellikle evinizde yaşlılar veya çocuklar ile birlikte yaşıyorsanız onların konforunu göz önünde bulundurarak tercihinizi klasik tarzdan yapabilirsiniz.

Çünkü bu tarz kulpların kavranması çok daha kolaydır. Evinizin dekorasyonuna farklı ve özgün bir hava katmak istiyorsanız da, modern dokunuşlar ile şekillenen topuz kapı kulplarını tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde fazlaca tercih edilmeye başlanan topuz kapı kulpları, sade ve şık tasarımları ile kurtarıcınız olabilir. Kullanım olarak kolaylık sağlayan topuz kapı kulplarının tek dezajantajı, mekanizması sebebiyle erken bozulmaya meyilli olmasıdır. Fakat kaliteli ve doğru ürün tercihi yaparak bu olumsuzluğu da ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Häfele bu noktada ürettiği yüzlerce çeşit kapı kolu ile sizlere seçenek hakkı sunar. Her tarza hitap eden ürün çeşitliliğine sahip Häfele, aynı zamanda yaşam alanlarınızın gereksinimlerini eksiksiz olarak karşılar. İsterseniz klasik tarzda el işciliği ile üretilen kapı kolları ile nostalji yaşayabilir isterseniz de son dönem trendlerinden olan ince rozetli kapı kolları ile modayı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda Häfele kapı kolları üst düzey kaplama kalitesi sayesinde uzun yıllar kullanıma uygundur. Unutmayın ki küçük detay olarak gördüğünüz bazı temel parçalar dekorasyonunuza bir özgünlük katabilir.