İyi Fikir: Misafir Konseptleri

İyi Fikir

Evde misafir ağırlamanın ince ve pratik detayları ile en hızlı şekilde konseptlerinizi hazırlayın.

Konuklarınız için öncelikli olarak yaz akşamlarına uygun hafif bir menü ile mutfakları, daha sonrasında ise ufak dekoratif değişiklikler ile salonları hazırlayın.

Yaz Sofraları

Yaz mutfaklarının en öne çıkan özelliği yalın ve minimal tasarımları siz de mutfaklarınızda sade bir görünüme kavuşmak için fazlalıklardan kurtulmaya çalışın. Yaz sofralarına gelince ise her zaman hafif ve sebze ağırlıklı menüler tercihiniz olsun. Fırında yapabileceğiniz sebze yemeklerine deniz mahsülleri eşlik edebilir. Akdeniz mutfağı yaz akşamları için iyi bir rehber olabilir.

www.thenester.com

www.thenester.com

Mutfakta Hafif Lezzetler

Göze hitap eden sunumlar mükemmel bir yemeğin ön şartıdır. Sunumlarınızda yaz renkleri ve marin desenlere öncelik tanıyın. Yaz desenleri ile uyumlu lezzetler arasından önerimiz; fırında kabak mücver. Lezzetli ana yemeğin yanına ise hafif sütlü tatlılardan tercih edebilirsiniz.

www.fromthekitchen.co

www.fromthekitchen.co

Fırında Kabak Mücver:

MALZEMELER:

2 havuç
2 kabak
2 patates
1 tutam maydanoz
1 soğan
1 tutam dereotu
1 tutam maydanoz
100 gr. beyaz peynir
100 gr. çerkez peyniri
3 yumurta
1 kırmızı biber
tuz
karabiber
zeytinyağı

Oturma Odaları

Oturma odalarınızda tekstil ürünlerini yenileyerek yaza uyumlu bir görünüme kavuşabilirsiniz. Rahat, geniş minderler konuklarınız için ideal bir seçim. Mavi, sarı, beyaz yaz için en trend renkler. Oturma odalarınızda bitkilere küçük köşeler hazırlayabilirsiniz. Açık tonlar ve saksı bitkileri yaşam alanlarınızı ferah bir hale getirecektir.

Trendland.com

Trendland.com

Sıcak Bir Merhaba

Evlerinizin girişlerini hem kendiniz hem de misafirleriniz için daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Eşya sayısını azaltarak ve fonksiyonel seçenekler tercih ederek ferah girişlere sahip olabilirsiniz. Portmanto ve ayakkabı dolaplarında kayar kapaklı modeller tercih etmek yaşam alanlarınızdan da tasarruf etmek demektir. Düzenlemelerinizi yaparken bunun gibi küçük ayrıntılara da dikkat edebilirsiniz.

Hafele Vestiyer

Hafele Vestiyer

Aydınlatma

Kapalı alanlarda aydınlatma genel atmosferin temelini oluşturur. Kötü bir aydınlatma ile hem dekoralarınızı gösteremez hem de istediğiniz ferahlığa erişemezsiniz. Daha ferah ve aydınlık iç mekanlar için raf araları ve mutfaklarda destek led aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Zarif ve şık avizeler ile ise dekorasyonlarınızı tamamlayabilirsiniz. Işık olduğu yere ferahlık da getirir, aklınızdan çıkarmayın.

Screen Shot 2016-06-23 at 11.13.21

Hafele Aydınlatma Sistemleri