İlkbahar Mevsimine Özel Ev Dekorasyon Önerileri

İyi Fikir

Güneşe merhaba dediğimiz bu ilkbahar günlerinde ev dekorasyonumuzda yapacağımız ufak değişiklikler ile baharı evlerimize taşıyarak evlerimizin enerjisini daha da yükseltebiliriz. Uzun ve soğuk geçen kış günlerinin acısını, enerjik ve renkli ilkbahar dekorasyoları ile çıkartırken aynı zamanda yeni dekorasyonumuz ile yaşam enerjimizi de yenileriz. Baharın gelişi ile günlerin uzaması, havanın ısınması ve ağaçların yeşermesi bizde de bir tazelenme hissi uyandırır. Artık pencerelerimizi açtığımızda içimize çektiğimiz o temiz hava ile kışın getirmiş olduğu tembellik ve bahanelerden kurtularak kendimizi baharın renkli ve enerjik dünyasına bırakmalıyız. Kışın kendisini hissettirdiği kalın kumaşlar, battaniyeler ve koyu renkli aksesuarlardan kurtulmanın; hafif, parlak kumaş ve çiçekli aksesuarlar için yer açmanın vakti geldi. Baharın gelişiyle doğa, renklerin en canlı tonlarını bizlere sunarken biz de küçük dokunuşlar ile bu canlılığı evlerimizde sürdürelim.

İlkbahar Enerjisini Ev Dekorasyonlarımıza Taşıma Vakti!

Canlanma ve yenilenme mevsimi olan bu dönemde ev dekorasyonlarımızda taze dokunuşlar yaparak tabiatın pozitif enerjisini yaşam alanlarımıza taşıyalım. Evimize küçük dokunuşlar ile doğanın bizlere sunduğu canlı renkleri dekorasyonumuza katabilir ve renk festivalini evlerimizde yaşatabiliriz.

Baharda altın kuralımız sadeleşmek. Evlerimizde sade, şık ama işlevsel mobilyalar kullanarak baharın o ferah görüntüsüne kavuşmanın tam vakti. Mesela Häfele Concept’in giyinme odalarında sunduğu işlevsel dolap içleri ve verimli çekmece içi organizasyon sistemleri ile dağınık görüntüden kurtulup sadeliği yakalarken, zamandan da tasarrufu sağlayabiliriz. Mesela sabah kıyafetlerimizi aramak için harcadığımız zamanı uyuyarak veya keyifli bir kahvaltı yaparak geçirebiliriz.

Mutfaklarımızda ise baharın esintisini küçük dokunuşlar ile daha rahat hissdebiliriz. Kayar tezgah sistemleri ile mutfağımızı daha geniş ve ferah bir görüntüye kavuşturabiliriz. Alt kiler ve köşe kiler sistemleri sayesinde ise fazlalıklarımızı depolarken aynı zamanda arkada kalan tencere, tava gibi sürekli kullandığımız mutfak gereçlerimiz de elimizin altında olur. Çünkü birbirinden bağımsız çalışan sepetler, tamamen gövde dışına çıkabilir ve böylece bizleri uzanma ve eğilme derdinden kurtarır. Bizlere de mutfakta geçirdiğimiz vaktin keyfini sürmek kalır.

Küçük Dokunuşlar ile Baharın Gelişini Kutlayalım

Bahar dekorasyonunda küçük dokunuşlar önemlidir. Özellikle yaptığımız aksesuar seçimleri ile evimizin atmosferini bir anda yumuşatabilir ve baharın enerjisini yansıtabiliriz. Seçtiğimiz dekoratif ürünler ile ortama modern bir hava katarken canlı renkler ile yaşam alanlarımızı hareketlendiririz. Mesela seçtiğimiz bir mobilya kulbu ile evimizin havasını değiştirebildiğimiz gibi, tüm eşyalarımızı birbiri ile uyumlu hale de getirebiliriz. Häfele’nin her zevke ve stile uygun olan mobilya kulpları ile büyük değişimlere ihtiyaç duymadan, mobilyalarımızda yaptığımız küçük dokunuşlar, baharın tazeliğini ve yenilenme hissini evlerimize getirir.

Evimizin genel havasından kopmadan şık bir bahar havası yaratmak zor değil. Kimi alanlarda bitkilerin yeşilinden faydalanırken kimi alanlarda ise tabloların enerjisi ile istediğimiz canlılığı yaratabiliriz. Böylece küçük dokunuşlar ile yaşam tarzımıza uygun konforlu ve yüksek enerjili alanlarlar yaratmış oluruz.