HER MUTFAĞIN #birsırrıvar

İlham Al

Mutfaklar evlerimizdeki merkezi konumu son yıllarda giderek yükselen yaşam alanları. Bu durum hem dekorasyonuna hem de asli işlevlerine yönelik çözümlere çok daha titiz ve özenli bir yaklaşımı gerektiriyor.

Bu yaklaşımı taşıyan 100 yıllık global bir marka olarak mutfak çözümlerine dair değeri kanıtlanmış bir tecrübe ve birikime sahibiz. 2023 yılı ile birlikte

bu tecrübe ve birikimi Häfele Ankastre Çözümleri ile daha yüksek bir noktaya taşımış bulunuyoruz. Bir yaşam alanı olarak her mutfağın konforunun, keyfinin, estetiğinin ve burada üretilen lezzetlerin sırrı artık Häfele Ankastre Çözümleri’nde saklı.

Bu sırrı sizlerle paylaşmak için Häfele Ankastre Çözümleri’ni tüm özellikleriyle tanıtmak istedik.

 

BÜTÜNSEL MEKÂN KONSEPTLERİ

Häfele Ankastre Çözümleri bütünsel mekân konsepti anlayışımızla birlikte değerlendirilmeli. Kullanıcı deneyimi odaklı bir bakış açısıyla geliştirilen bu konsept anlayışı ankastre ürünlerimizin de hem ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılamasını hem de tüm dekorasyon stillerine uygun olmasını sağlıyor.

Gazlı ocak alışkanlığından vazgeçemeyenler son tasarım trendlerini yansıttığımız ve ileri teknolojiyle entegre seçeneklere kavuşuyor. İndüksiyonlu ya da vitroseramik ocakları tercih edenler de yemek pişirme standartlarını değiştiren yenilikçi bir ürüne sahip oluyor.

Häfele Ankastre Çözümleri geniş mutfaklarda ya da açık alan düzenlemelerinde rahatlıkla mekânın odağı olabilecek bir cazibeye sahip. Öte yandan kompakt tasarımlarıyla dar alanlara uygulanabilecek 45 cm’lik ocak, fırın ve davlumbazlar ile tam ya da yarı ankastre bulaşık makineleri ise her koşulu ve ihtiyacı gözeten alternatifler.

Fırınlarımızın kullanım ve temizlik kolaylığı sağlayan konforu, zahmetli bir süreci keyifli bir deneyime dönüştürüyor. Bu keyif fırınları sadece meraklılarının değil tüm kullanıcılarının gözünde ocakların gölgesinde kalmaktan kurtarıyor.

Häfele davlumbazlar mutfak dolabına gömülü, sürgülü, duvara monte eğik camlı, piramit modeli, mutfak adası üzerinde T tipi ya da abajur şeklinde olanlarının da aralarında bulunduğu zengin bir seçenek çeşitliliğine sahip. Böylece sadece işlevsel bir ürün olmaktan çıkarak dekorasyonun da belirleyici bir unsuru haline geliyorlar.

Kısacası Häfele Ankastre Çözümleri sevinci, kederi, coşkusu ve heyecanıyla hayatın alabildiğine renkli bir şekilde aktığı bir yaşam alanı olan mutfaklara yönelik tüm tercihlerle uyumlu. Bu da sizi en iyi yansıtan bütünsel mekân konseptiyle kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak olan en önemli faktör.

 

ESTETİKTE STANDARTLARIN ÖTESİ

Ankastre setleri işlevsel yönleri güçlü ürünleri içerdikleri için genellikle estetik açıdan yeterince önemsenmediklerini söyleyebiliriz. Häfele’nin estetik değerleri ise tüm tasarımlarımızda olduğu gibi ankastre çözümlerimizin de standartları aşan çizgilere ve renklere sahip olmasının güvencesi. Alışılagelmiş kalıpların dışına çıkan Häfele Ankastre Çözümleri bir yandan mutfaklarınızda işlevsel olarak birbirlerini bütünlerken aynı zamanda renk, stil ve form uyumunu da koruyor.

Geleneksel olarak kullanılan siyah, beyaz ve grinin dışındaki antrasit, krem, antik bronz ve parlak altın renkleri ankastre donanımları için sıra dışı davetkâr seçenekler. Mutfağınızda fark yaratacak olan bu seçenekler ankastre çözümlerine de varlığını hissettiren bir karakter kazandırıyor.

Klasikle özdeşleşmiş antrasit ile krem renkleri vintage ruhunu güçlendirirken seramik yüzeylerde ayna etkisi yaratan siyahın asaleti de elektrikli ocaklara estetize bir derinlik kazandırıyor.

Ocak, fırın ve davlumbazın birbirlerini bütünleyen tasarımları, modern stili yansıtan köşeli geometrik formlara ya da klasiğin yumuşak hatlarına sahip.

Tüm bunlar Häfele Ankastre Çözümleri’nin kendi işlevlerinin ötesinde renk, stil ve form açısından çok katmanlı bir estetik boyuta sahip olduklarının göstergeleri.

 

PRATİK VE KONFORLU

İşlevleri net bir şekilde tanımlı olan ankastreye dair unsurlarda fark yaratabilmenin yolu daha da pratik ve konforlu çözümler geliştirmekten geçiyor. Bu gerekliliğin modern yaşam alışkanlıklarıyla birlikte yakıcı bir hal aldığını söylemek mümkün. Häfele Ankastre Çözümleri’nin tüm tasarım ve donanımları bu gerekliliği yerine getirme, hatta ihtiyaç ve beklentilerin üzerinde bir sonuç elde etme çabasının ürünleri.

Ocaklarda ısıtma alanının genişliğini ayarlayabilmenizi sağlayan içiçe geçmiş halkaların oluşturduğu gözler bunun parlak bir örneği. Ocak yüzeyi kullanımına özgürlük kazandıran bu özellik sayesinde aynı gözü tencere ya da tavanıza göre farklı boyutlarda ısıtarak zaman ve enerji tasarrufu da sağlarsınız. Flex zone özelliğiyle ise ihtiyaç halinde iki pişirme alanını birleştirerek kullanabilirsiniz.

Häfele fırınlarda hareket kabiliyetinizi artıran çözümler de pratik ve konforlu bir kullanım olanağı sunuyor. Yavaş ve sessiz açılıp kapanan kapaklar, temizlik için rahatça sökülüp takılan camlar, kolay hareket eden teleskopik raylar bu çözümler arasında.

Mutfaklardaki konforun önemli bir boyutu da ses. Bu noktada davlumbazınızın varlığını unutacağınız kadar gürültüsüz çalışması son derece önemli.

Bulaşıkları makineye yerleştirirken sabit bir düzen yerine anlık ihtiyaçlara cevap veren çözümler ankastre setlerinin konforunu artıran bir faktör. Häfele bulaşık makineleri, yükseklikleri ayarlanabilir kademeli sepetler ve hacimli mutfak gereçlerinin zahmetsizce yerleştirilmesini sağlayan katlanabilir tel raflarla bu konforu güvence altına almış durumda.

Aradığınızı bulamadığınız bir buzdolabı mutfaktaki en büyük sorunların başında geliyor. Häfele buzdolapları rahatça organize edilebilir özellikleriyle bu sorunu ortadan kaldırmaya aday. Kademeleri ayarlanabilir raflar ya da dondurucu kısımdaki çekmeceler düzenli bir yerleşimi sürekli kılmaya yardımcı.

Buzdolabında yaşanabilecek karlanma ve buzlanma da konforu olumsuz etkileyen bir durum. Häfele Ankastre Çözümlerinin no–frost soğutma sistemiyle soğuk havanın buzdolabında dengeli dağılımını sağlayarak bunun önüne geçebilirsiniz. Otomatik defrost özelliğiyle de buz çözme işlemi pratik bir şekilde kendi kendine gerçekleşir.

 

TEMİZ VE FERAH

Ürettiğiniz lezzetin tadını en fazla kaçıran şeyin sonrasında zor temizlenen bir mutfak olduğu çok açık. Bu yüzden kullanıcı deneyimi odaklı bir yaklaşımla geliştirdiğimiz Häfele Ankastre Çözümleri’nin kolay temizlenebilirliği konusunda oldukça hassas davrandığımızdan emin olabilirsiniz.

Ocak yüzeylerinin ve döküm ızgaraların sadece nemli bir bezle temizlenebilmeleri büyük bir konfor. Ve arzu duyduğunuz bu konfor Häfele ocaklarda var.

Fırında pişirilen lezzetlerin tadı bir başka olsa da temizliklerinin zorluğu kullanımlarını azaltan bir faktör. Häfele fırınları size ve sevdiklerinize zararlı kimyasallara ihtiyaç duymadan kolayca temizleyebilirsiniz. Buhar destekli temizleme fonksiyonu ile fırın çalışırken sıçrayan yağları emen katalitik panel sadece temizliği kolaylaştırmakla kalmıyor aynı zamanda sağlığınızı tehdit edebilecek bakteriyal oluşumların da engellenmesini sağlıyor.

Häfele ankastre davlumbaz modelleri çok çeşitli olsa da oldukça hayati sayılabilecek ortak bir özellikleri bulunuyor. Mutfağınızdaki havanın daima ferah ve temiz kalmasını garanti altına alan üstün performans.

Yağları tutan motor kuvveti, yüksek emiş gücü, bacasız kullanabileceğiniz ve bulaşık makinesinde yıkanabilir filtreler bu sonuca ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik mesele havanın temizliği olunca gözle görünenlerin yanı sıra görünmeyen zararlı unsurların da giderilmesi gerek. Häfele davlumbazlara bu açıdan da gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

 

GÜVENLİ VE SAĞLIKLI

Mutfaklar güvenli ve sağlıklı kullanımın büyük önem taşıdığı yaşam alanları. Zira işlevleri itibarıyla istenmedik sonuçlar doğurma potansiyeli taşıyan unsurları fazlasıyla içeriyor.

Bu açıdan ankastre ocaklarımızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızın güvenliği ocaklarımızdaki tuş kilitleme sistemine emanet. Elektrik altyapısının neden olabileceği tehlikeleri engelleme konusunda ise güç sınırlayıcı devreye giriyor.

Gazlı ocaklarımız pişirme sırasında alevin beklenmedik bir şekilde sönmesine karşı gazı otomatik olarak kesen emniyet sistemine sahip. Otomatik ateşleme sistemi de harici ateş kullanımındaki muhtemel riskleri önlüyor.

Hem elektrikli hem de gazlı ocakların üretiminde kullandığımız malzemelere dair de içiniz rahat olsun. Paslanmaz çelik, metal ya da cam, tablanız hangisinden üretilmiş olursa olsun gıdaların temasına uygunlukları konusunda hiçbir endişeye gerek yok. Yüzde yüz güvenli ızgaralar da aynı şekilde herhangi bir zehirli madde ya da bileşen içermiyor.

Gıda ürünlerinin tazeliklerini kaybetmesi sadece besin değerlerini olumsuz etkilemez. Kimi zaman sağlığınızı da tehdit eder.

Häfele Ankastre Çözümleri’nin bir parçası olan buzdolapları besinlerin tazeliğini ve sizin sağlığınızı gözeten farklı saklama çözümlerine sahip. Çabuk bozulabilecek sebzeler ile meyveleri hava kanallarıyla nemin kontrol altında tutulduğu özel bölmede muhafaza edebilirsiniz. Dondurucu kısmındaki hızlı dondurma özelliği ise ürünleri besin değerlerini kaybetmeden ve ilk günkü tazeliklerinde saklayabilmenizi sağlayan etkili bir çözüm.

 

YENİLİKÇİ VE TEKNOLOJİK

Tadına varmak istediğiniz her ne kadar geleneksel lezzetler de olsa modern hayatın temposu ve farklılaşan kullanıcı ihtiyaçları yenilikçi ve teknolojik çözümler gerektiriyor. Häfele Ankastre Çözümleri’nin her detayında bunu hissedebilmeniz mümkün.

Bu noktada mutfak faaliyetinizde işlevsel bir nesnenin ötesinde asistanınız olarak görebileceğiniz ocaklarımız ideal bir örnek. Elektrikli ocaklarda bulunan dokunmatik ve slider kontrol panelleri yemek pişirme sürecini kolaylaştıran fonksiyonlar. Otomatik ayarları ve yönlendirmeleri bu panellerle sağlayabilirsiniz.

Häfele elektrikli ocaklardaki zamanlayıcı, pişirmeyi otomatik bir şekilde durdurup sesli uyarıda bulunarak geleneksel tabiriyle yemeğin altını kapatmayı unutmanızı önleyen bir özellik. Duraklatma fonksiyonuyla da pişirmeyi dilediğiniz zaman durdurup daha sonra ayarlarını koruyarak tekrar başlatabilirsiniz.

Fırınlarımızda bulunan et probu arzu ettiğiniz lezzete ulaşmanızı yardımcı bir yenilik. Et probu sayesinde fırınınız etinizin iç sıcaklığı tam istediğiniz düzeye gelen dek çalışmaya otomatik olarak devam ediyor.

Häfele bulaşık makineleri geleceğin akıllı evlerine giden yolda bir adım. Bu yolun sonunda evinize geldiğinizde bulaşıklarınızı tertemiz bulabilmenizi sağlayan otomatik yıkama için zamanlayıcı özelliği bulaşık makinelerimizde mevcut.

 

HEM KULLANICI HEM DE ÇEVRE DOSTU

Enerji ve su tüketimi açısından değerlendirildiğinde mutfakların, sürdürülebilirliğe hizmet eden çözümlere en fazla ihtiyaç duyduğumuz yaşam alanları olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden dünyanın geleceğine dair hassasiyetimizin Häfele Ankastre Çözümleri’nde muhakkak karşılık bulması gerektiğini düşünüyoruz. Kullanımınıza sunduğumuz tüm ankastre çözümlerinin en yüksek verimliliğe sahip enerji sınıfında olmaları bu düşüncenin doğal bir sonucu.

Yüksek mühendislik ürünü elektrikli ocaklarımız etkili ve hızlı ısıtma özellikleriyle enerji kaybını minimum düzeye indiriyor. Isıyı doğrudan pişirme gereçlerinin içine yansıtan indüksiyonlu ocaklar yüzde yüze yakın enerji verimliliği sunuyor. Vitroseramik ocaklar ise kapatılmalarının ardından yüzeyde muhafaza ettikleri ısı sayesinde elektrikten tasarruf etmenizi sağlıyor.

Häfele bulaşık makinelerinin hızlı yıkama programı, ekonomik modu ve yarım yük yıkama özelliği, enerji ile suyu verimli ve tasarruflu bir şekilde kullanmanın etkin yolları. Bulaşıklarınızın türü, miktarı ve kirin yoğunluğuna göre değerlendirebileceğiniz bu farklı yıkama programlarının hem sizin hem de dünyamızın ihtiyaçları gözetilerek geliştirildiğini söylemek mümkün.

Häfele Ankastre Çözümleri’nde kullandığımız malzemeler sağlam ve uzun ömürlü. Paslanmaz çelik, emaye kaplama metal ve temperli cam yüzeyler yüksek ısıya, korozyona, paslanmaya ya da darbelere karşı dayanıklılığa sahip. Bu da üretim süreçlerinde sarf edilen enerji üzerinden değerlendirildiğinde sürdürülebilirliğe anlamlı bir katkı demek. Buzdolabı ile davlumbazlarda kullandığımız LED aydınlatmalar da uzun ömürlü olmalarının yanı sıra enerji verimliliği sunan çözümler.

Bütün bunlar kullanıcılarımıza duyduğumuz saygıyı ve ankastre çözümlerimizin çevre dostu karakterini yansıtan özellikler.

***

100 yıllık global bir marka olarak mutfak çözümlerine dair değeri kanıtlanmış tecrübe ve birikimimizi Häfele Ankastre Çözümleri ile daha yüksek bir noktaya taşımış bulunuyoruz. Mutfaklardaki konforun, keyfin, estetiğin ve üretilen lezzetlerin sırrı artık Häfele Ankastre Çözümleri’nde saklı.

Häfele Ankastre Çözümleri’ni tüm özellikleriyle tanıtarak sizlerle paylaşmak istediğimiz bu sır umarız sizin mutfağınıza değer katar.