Häfele Yatak Odası Donanımları ile Odanızdan Maksimum Verim Alın!

İyi Fikir

Yatak odası, yoğun geçen günün stresini atmak istediğimiz, yorgunluk ve gerginliğimizi geride bıraktığımız dinlenme alanlarıdır. O yüzden yatak odası dekorasyonunu yaparken bazı kriterlerin üzerinde özellikle dururuz. Yatak odası dekorasyonu noktasında uygun adımlar atar ve doğru mobilya tercihleri yaparsak konforlu bir alan oluşturabiliriz. Dekorasyon noktasında yatak odasının iyi görünüyor olması tek başına yeterli değil. Seçtiğimiz ana mobilyalardan küçük aksesuarlara kadar her detay yatak odası konforumuzu etkiler.

Yatak odalarımız eşya ile doldurmaktan ziyade kendimize keyifle dinlenebileceğimiz, kitap okumak için özel alanlar yaratabileceğimiz ve kafamızı dağıtabileceğimiz, huzurlu bir alan olmalıdır. Böyle söylediğimizde büyük bir alana ihtiyacımız varmış gibi duruyor. Fakat hemen gözünüz korkmasın, yazımızda değineceğimiz yatak odası dekorasyon önerileri ile küçük alanlarınızdan bile beklemediğiniz verimleri alabileceksiniz.

Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimizde tüm odalarımızın geniş olmasını isteriz. Fakat bazen evimizin metrekaresinden bazen de yanlış dekorasyon tercihlerinden dolayı alanlarımızı yeteri kadar verimli kullanamayabiliyoruz. Özellikle söz konusu yatak odası gibi eşyaların büyük yer kapladığı alanlar olduğunda çok daha zorlanıyoruz. Dekorasyon noktasında planlı gitmek her daim işimizi kolaylaştıracaktır. Bu noktada yatak odası dekorasyonumuza başlamadan önce ilk yapmamız gereken şey bir tema belirlemek. Kişisel zevk ve beğenilerimiz çerçevesinde bir tema oluşturduğumuzda işimiz hem daha kolaylaşıyor hem de tasarımlarımızı bir plan dahilinde oluşturduğumuz için dekorasyonumuzda bir bütünlük yakalayabiliyoruz.

 

Yatak odalarımızda kullandığımız aksesuar sayısı diğer odalara oranla daha azdır. Fakat kullanılan eşyaların büyüklüğü ve fazla yer kaplaması bu alanda iyi bir planlamayı zorunlu kılıyor. Bu noktada yatak odalarımızdan maksimum verim almak istiyorsak akıllı çözümler ile konfor ve şıklığı bir arada sunan markaları tercih edebiliriz.

Gelin birlikte yeni nesil teknoloji ile donanmış akıllı ve modern yatak odalarının detaylarını inceleyelim.

Yeni Nesil Yatak Odaları ile Alandan Tasarruf Etmek Daha Kolay

Yatak odalarımızda kendimize konforlu ve etkileyici bir tasarıma sahip alanlar yaratabiliriz. Ancak kullanışlı ve verimli alanlar yaratmak için dekorasyonumuzda bazı noktaları dikkate almalıyız. Özellikle mobilya tercihi yaparken depolama çözümlerini ön planda tutmalıyız.

Häfele Concept bu noktada bizlere oldukça akıllı ve şık çözüm önerileri sunuyor. Büyük alan kaplayan giyinme dolaplarımıza çeşitli eklemeler yaparak depolama kapasitesini arttırırken, LED ışıklandırma dokunuşları ile de sakin ve huzurlu ortamlar yaratmamızı sağlıyor. Giyinme dolaplarımızda sadece kıyafetlerimizi depolamadığımızı düşünürsek alan kazandıran çözümler her daim bizim kurtarıcımız oluyor. Hafele Concept bu temel ihtiyacımızı göz önüne alarak giyinme dolaplarına çekilebilir kiler sistemi, katlanabilir ütü masası ve çekmece organizasyon kutusu gibi işlevsel eklemeler yaparak kendimize özel alanlar yaratmamızı sağlıyor. Böylece görünüm olarak şık bir tasarım elde ederken konforumuzdan da ödün vermemiş oluyoruz.

Yatak Odalarına Gelen Yeni Aydınlatma Sistemi

Aynı zamanda Häfele’nin geliştirmiş olduğu Loox LED Mobilya Aydınlatmalar sayesinde istediğimiz loş ortamı oluşturabilirken enerji tasarrufu da sağlayabiliyoruz. Mesela Häfele Concept’in yataklarınızın altına yerleştirdiği hareket sensörlü ışık sistemi sayesinde gece su içmeye kalktığınızda tüm odayı aydınlatmamıza gerek kalmaz ve ayağa kalktığımızda yanan ışık biz uzaklaştığımızda kapanır. Ayrıca dolaplarımıza yerleştirilen ışıklı askı boruları sayesinde de kıyafet seçimi esnasında en doğru renge karar verebiliriz.

Häfele Concept ile yatak odalarımızda alan kazandıran çözümler elde ederken aynı zamanda da şıklık ve konforumuzdan da ödün vermiyoruz.