YENİ NORMALE DÖNÜŞ

Healthcare konseptiyle sağlık ürünlerini öne çıkaran Häfele, devrim niteliğinde bir malzemeyle ürettiği Häfele Plus antimikrobiyal ürünleri ve temassız çözümleriyle, bugün ve gelecekte olası salgınlara karşı insanın kendini iyi ve güvende hissedeceği ortamlar yaratıyor

Image_1

Häfele Plus
Antimikrobiyal Ürünler

En akılcı önlem, bulaş riskini yok etmek

Ortak temas noktalarında, sık kullanılan yüzeylerdeki mikroorganizma yükünü azaltarak dokunmayı güvenli hale getirmek, bizi salgınlardan koruyan en etkili yöntemlerden biri.Yoğun insan trafiğine açık mekanlarda kullanılan tüm donanımlar, virüs ve bakteri yükünü azalttığı kanıtlanmış, patentli yüzey malzemesi bakır alaşımlı CuVerro® metal ile üretildiğinde antimikrobiyal özellik kazanıyor.

Hafele Plus Koruyucu Ürünler
Image_3

Bakır alaşım bakteri ve virüsle nasıl savaşıyor?

En yeni laboratuvar çalışmaları, bakır alaşımının virüs ve bakterilere karşı savaşta etkili olduğunu kanıtlıyor. Bakterinin dış zarında delik açıp hücrenin ana savunma mekanizmasını bozan bakır, böylece besin ve su kaybetmesini sağlayarak zayıflatıyor.

Bakır yüzeyler, aynı zamanda bakterilerin enzim üretmelerini ve kendilerini tamir edip çoğalmalarına da engel oluyor. O yüzden bakır üzerinde diğer malzemelere kıyasla çok daha az süre canlı kalabiliyorlar.

EPA onaylı, patentli bir yüzey malzemesi

Bakır alaşımlı CuVerro® yüzey malzemesi, kendisine temas eden bakteri ve virüsleri %99,9 yok ederek üzerinde yaşamalarına izin vermiyor; etkinliğini de 7/24 yaşam boyu sürdürüyor.

EPA (Amerika Çevre Sağlığı Koruma Başkanlığı) onaylı olan malzemenin etkinliği, laboratuvar testleri, dünyada 30’dan fazla hastanede yapılmış klinik çalışmalar, yüzlerce onaylı yayımlanmış makale ile kanıtlandı.

Image_4

Banyoda

WC kabin kilitleme mandalları ve banyolarda kullanım için tutunma barları ekstra hijyen sağlıyor.

Image_5

Kapılarda

Antimikrobiyal kapı kolları, topuz ve çekme kollar ile itme ve çekme plakaları, ortak alanlarda bulaş riskini önlüyor.

Image_6

Mobilyalarda

Çekmeceler ve dolap kapaklarında sürekli temas edilen kulpların, antimikrobiyal olması özellikle ofisler için ideal

Image_7

Özel Projelerde

Virüs riski taşıyan mekanlar için market arabası tutamakları, yürüme barları ya da ofisler için kimlik kartı mandalları ve anahtarlıklar gibi özel çözümler üretilebiliyor

Image_8

Häfele Temassız Ürünler

El değmeden, hareket özgürlüğü

Häfele’nin yeni normale dönüş için sunduğu bir diğer seçenek de temassız ürünler.

Salgın süresince önerilen bireysel önlemler arasında sıklıkla vurgulananlardan biri “dokunmamak ve temastan kaçınmak.” Ortak kullanılan, insan hareketliliğinin yoğun olduğu mekanlarda elle temas gerektirmeden kolaylık sağlayan ergonomik çözümler de

hijyene katkı sunuyor ve bulaş riskini ortadan kaldırıyor.

Ergonomik çözümler

Kapılar, hareket halindeyken insanların defalarca karşı karşıya geldiği bulaş riskinin en yüksek olduğu noktalar arasında.

Temassız kapı açma donanımları, riski en aza indiren güvenli bir çözüm sunuyor.

OTOMATİK KAPI AÇMA-REV (1)

Fotoselli armatürler ve sıvı sabunluk ile banyolarda ekstra hijyen

El hijyenine özellikle dikkat etmemiz gereken şu dönemde, el yıkama öncesi ve sonrasında temas da risk oluşturuyor.

Alışveriş merkezi, spor salonu, okullar gibi yoğun sirkülasyonu olan mekanlar için önerilen fotoselli lavabo armatürleri ve sıvı sabunluk teması tümüyle ortadan kaldırdığı için bulaşmaya dair kaygıları gideriyor; gereğinden fazla su ve sabun tüketimini de önlüyor.

FOTOSELLİ ARMATÜR-REV (1)