Häfele Plus Antimikrobiyal Ürünler

İyi Fikir

Yaklaşık beş ay önce hayatımıza giren Covid-19 salgını sebebiyle hayatın her alanında yer alan rutin alışkanlıklar değişmeye başladı. Bu dönüşüm ile birlikte kurumlarda da yeni bir düzen kuruldu. Kurulan yeni düzenin en büyük anahtarlarından biri de antimikrobiyal ürünler oldu. 

Antimikrobiyal Ürünler Kullanmanın Önemi

Dünya genelinde yaşanan salgın hastalık sebebiyle antimikrobiyal ürünler daha da sık kullanılır hale geldiler. Artan talep ile birlikte okullardan hastanelere, hastanelerden iş yerlerine kadar birçok farklı alanda antimikrobiyal ürünler kullanılır oldu. Bu tip ürünleri kullanmanın en büyük gerekliliği bulaş riskini azaltmaktır. Yüzeylerde belirli sürelerde canlı kalabilen mikropları engellemenin en iyi yollarından biri de antimikrobiyal ürünler kullanmaktır. Temizlik sorunları, hava dolaşımı, yakın mesafe ve yaşanan etkileşimler sebebiyle oluşabilecek herhangi bir tehlikenin önüne geçmek amacıyla bu tip ürünler kullanılır. Antimikrobiyal ürünler sayesinde mikrop tehlikesi azalmış olur. Böylece ürünler ile etkileşime geçen kişiler daha başarılı bir kullanıcı deneyimi yaşamış olurlar.

 

Häfele Plus Antimikrobiyal Ürün Çeşitliliği

Healthcare konseptiyle sağlık ürünlerini öne çıkaran Häfele, birçok farklı antimikrobiyal ürün seçeneği sunuyor. Mobilyalardan ofislere, ofislerden özel projelere kadar birçok farklı alanda kullanılabilecek olan Häfele Plus antimikrobiyal ürünler aşağıdaki gibidir.

 

 

  • Topuz ve çekme kollar
  • İtme ve çekme plakaları
  • Mobilya kulpları
  • WC kabin kilitleme mandalları
  • Banyo tutunma barları
  • Market arabası tutamakları

 

Bir diğer merak konusu ise tüm bu ürünlerin ne şekilde antimikrobiyal hale getirildiğidir. Bakır, bir bakterinin dış membranında delik açarak, hücrenin ana savunma mekanizmasını bozar ve aynı zamanda besin ve su kaybına yol açarak bakteriyi zayıflatır. Bu aşamada bakır kullanılmasının en büyük sebebi uzmanlara göre bakır alaşımlarının bakteriler için çok daha kısa vadeli bir canlılık imkanı sunmasıdır.EPA tarafından etkinliği test edilmiş ve onaylanmış olan Häfele CuVerro sağlık, eğitim, konaklama ve ulaşım gibi sektörlerin yanı sıra evlerde de kullanılabilir. Häfele Plus antimikrobiyal ürünler ile riskleri en aza indirgeyebilir ve bu şekilde yeni normale çok daha kolay bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz.