Häfele El Teması Gerektirmeyen Ürünler

İyi Fikir

Son dönemde yaşanan salgın hastalık sebebiyle her alanda dönüşüm yaşanmaya başlandı. Özellikle hijyen konusunda büyük adımlar atıldı. Talebin arttığı ürünlerden bazıları da el teması gerektirmeyenler oldu. Temassız ürünler sayesinde hijyeni en üst noktaya taşıyabilir ve böylece bulaş riskini en aza indirgemiş olabilirsiniz. 

Yeni Normalde El Teması Gerektirmeyen Ürünler

Yaklaşık beş aydır hayatımızda olan Covid-19 salgını sebebiyle okul, hastane, iş yerleri, oteller ve benzeri birçok kurumda değişiklikler gerçekleştirildi. Covid-19’un el teması ile bulaş riskinin olması çoğu kurumu el teması gerektirmeyen ürünler kullanmaya itti. Temastan kaçınmanın oldukça önemli bir hal aldığı günümüzde temassız ürünlere olan talep artmış oldu. Özellikle insan yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde hijyeni sağlayabilmek çok daha önemli hale geldi. Hava sirkülasyonunun sağlanması, mesafenin korunması, gerekli hijyenik ürünlerin kullanılması gibi tedbirler ile birlikte birebir temas halinde olunan ürünlerin de hijyeninden emin olmak gerekir. Bu duruma çözüm yaratmak adına el teması gerektirmeyen ürün kullanımı tercih edilebilir.

 

Häfele Temassız Ürünler

Häfele Plus temassız ürün seçenekleri ile yaşanan salgın döneminde hijyenik seçenekler sunuyor. Häfele sunduğu antimikrobiyal ürünler ile birlikte bulaş riskinin yüksek olduğu noktalarda hem hijyeni hem de kullanıcı deneyimi başarısını artırma amacıyla ergonomik çözümler üretiyor. Häfele Plus ile sunulan temassız ürünler aşağıdaki gibidir. 

  • Otomatik kapı açma sistemleri
  • Fotoselli armatürler
  • Sıvı sabunluk

 

Gün içinde kaç kapı koluna dokunduğumuzu veya kaç kez elimizi yıkadığımızı düşündüğümüzde aslında temassız ürünlerin kaçınılmaz olduğunu fark edebiliriz. Kapı açma esnasında dokuduğumuz yüzeyin hijyeninde emin olamayabiliriz. Aynı zamanda kapı açma esnasında karşılaşabileceğimiz insan sayısının daha fazla olması da bulaş riskini artıran faktörlerden biridir. Bunun yanı sıra yeni normal ile birlikte el yıkama alışkanlığının artması sabunluk ve musluk gibi alanlara olan teması artırmıştır. Bu nedenle tüm bu işlemleri dokunmadan gerçekleştirebilmek kişisel hijyen açısından çok daha iyidir. Fotoselli armatürler ve temassız sıvı sabunluklar yeni dönemde tercih edilebilecek en hijyenik ürünlerden bazılarıdır. Özellikle kalabalık alanlarda temassız ürünler tercih edilmesi çok daha mantıklı olacaktır.