Gardırop Detoksu

İyi Fikir

Yazı yavaş yavaş bitirirken, baharlık kıyafetlerimizi sakladığımız yerden çıkarmanın vakti geldi. Peki Sonbahar adım adım yaklaşırken kıyafetlerimizin içinde kaybolmadan gardırobumuzda düzeni nasıl sağlayacağız?

Fotoğraf: stylecafebyanu.blogspot.com

Fotoğraf: stylecafebyanu.blogspot.com

Eğer düzensiz bir gardırobun sebebini mekanın küçüklüğü ile bahane ediyorsanız bunun bir bahane olmadığını bilmeniz gerek. Her evde büyük mekanlar olacak diye bir kaide yok, bu nedenle, küçük mekanlarda sağlayabildiğiniz düzen ve pratik detaylar kadar kendinizi evinizde hissettiren size ait bir düzene sahip olmanız oldukça önemli.

Fotoğraf: learni.st

Fotoğraf: learni.st

MİNİK ADIMLAR

Dolabınızı sonbahar/kış sezonu için düzenlemeye önce minik adımlarla başlayın. Gardırop detoksunun en zorlu kısmına geçmeden önce kışlıklarınızı sıkıştırdığınız yerden çıkarın, bırakın hava alsınlar! Düzenli bir mekan elde etmeden önce elinizde bulunan her şeyi gözünüzün önüne alın ve elemeye başlayın! Evet zor bir karar ama boşuna detoksa başlamadınız. Yazlık ve kışlıklarınızı kullanımlarına ve trendlerine göre ayırdıktan sonra sıra geliyor hiç giymediklerinize. Eğer aklınızda soru işaretleri olan parçalarınız varsa, işte burada gardırop düzeniniz devreye giriyor. Ne kadar çok düzenleyiciniz var, o kadar çok yeriniz var!

Fotoğraf: buzzfeed.com

Fotoğraf: buzzfeed.com

HIZINIZI ARTTIRIN

Minik adımlarla başladığınız gardırop detoksunuzu artık bir üst seviyeye çıkarmanın vakti geldi. Eğer evinizde bir giyinme odasına sahipseniz ve dolabınızın ihtiyaçlarına kulak vermelisiniz. Her daim düzenli durması gereken pantolonlarınız ve elbiselerinize kendinizi yıpratarak uzanmaya çalışmanıza gerek olmadan Messina asansörlü düzenleyiciler ile kendinize ferah bir giyinme deneyimi yaratabilirsiniz. Gardırop detoksunun en yararlı yanı sadece kıyafetlerinizi rahatlatmakla kalmadan size hayatınızı kolaylaştıran alanlar yaratma imkanı vermesi. Unutmayın, bir kadının en mutlu olduğu yer mutfaktan sonra giyinme dolabıdır.

Kayar Kapak Sistemi

KENDİNİZİ BULUN

Kıyafetlerinizden sonra sıra vazgeçilmezimiz ayakkabılarımıza geliyor! Terliklerimizden ve sandaletlerimizden her ne kadar ayrılmak istemesek de her güzel şeyin bir sonu var. Kışlık ayakkabılarınızı kullanım sıklığınıza göre raflara dizebilirsiniz. Ayakkabılarınızı vestiyerinizde saklayan ama düzensizlikten şikayet edenlerdenseniz de çekilebilen Messina ayakkabılık ile en sevdiğiniz ayakkabılarınız yaz/kış gözünüzün önünde düzen içinde olur. Kendinizi odalar ve dolaplar içinde kayboluyor buluyorsanız, Hafele’nin kayar kapı sistemlerini kullanarak giyinme odası ile yatak odasını ayırabilir kendinize ferah ve yaşanılabilir mekanlar yaratabilirsiniz.

Giyinme_Odasi