Evlerde Sanatsal Dokunuşlar

Trendler

İster geleneksel, ister çağdaş bir dekorasyon zevkine sahip olun evinize sanatsal dokunuşlar eklemek her zaman eviniz daha rafine ve şık bir hale bürünür. Stil sahibi 3 boyutlu heykeller, duvarlarda murallar ve evinizin belirli köşelerine dağılmış dekoratif sanat objeleri… Bırakın eviniz sanat müzesine dönüşsün!

Ortak Alanlar

Ortak alanlar evinize gelenlerin en çok vakit geçirdiği ve sizin de en özenli tutmak istediğiniz alanlardan. Salonunuz, holünüz ve koridorlar her ne kadar size ait olsa da evinize gelenlerin en çok vakit geçireceği ve sizi ilk bakışta anlayabilecekleri alanlar. Bunun için evinizin açık alanlarında sanatsal dokunuşları en başarılı şekilde gerçekleştirmenin yolu köşelerden ve duvarlardan geçiyor! Boş duvarlarınızı olabildiğince kendinize uygun sanatsal dokunuşlarla doldurun. İllüstrasyonlar, çerçevelenmiş bitkiler, resimler, duvara asılmış teraryumlar bu alanlar için tercihleriniz olabilir.

Fotoğraf: mydomaine.com

Fotoğraf: mydomaine.com

Bahçe

Eğer bahçe sahibiyseniz yaşadınız! Bahçeniz için daha güçlü seçeneklere yer verebilirsiniz. Kendini gösteren heykelcikler, saray bahçelerinden ilham alan şekilli ağaçlar ve tabii ki doğadan ilham alan taş materyaller size yol gösterecektir! Eğer bahçeniz çitler yerine duvarla çevriliyse mutlaka bunu avantaja çevirin ve duvarlarınızı muralla donatın! Eğer bahçeniz geleneksel döşenmiş bir dekorasyona aitse heykeller ve dönemsel sanat objeleri tercih edin. Minimal bahçeler için seçeceğiniz bahçe mobilyaları bile kendi sanatsal dokunuşlarını oluşturabilir.

 

Fotoğraf: housetohome.co.uk

Fotoğraf: housetohome.co.uk

 

Mutfak

Mutfakta sanatsal dokunuşlar deyince aklınızda çok fazla şey canlanmıyor olabilir ama aslında mutfak hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı da sergileyebileceğiniz en fonksiyonel alanlardan. Mutfağınızda özellikle yemek yaparken alanınızı kısıtlamamanız adına mutlaka sanatsal objeler için duvarlarınızı değerlendirin!

Hafele Cacoon Mutfak

Hafele Cacoon Mutfak

 

Fotoğraf: myscandinavianhome.com

Fotoğraf: myscandinavianhome.com