Eve Dönüş: Banyonuzu Yenileyin

İyi Fikir

Tatilden dönüş başladı, şehre dönerken evimize yeniden yerleşme ve evimizi yenileme fikirleri arasında gidip gelirken evinizin ve sizin ruhunuzu yansıtan mekanı; banyonuz için düzenleme vakti! Akıllı depolama ve düzenleme fikirlerine merhaba deyin!

blog.potterybarn.com

Fotoğraf: blog.potterybarn.com

ALANINIZI BELİRLEYİN

Küçük banyonuzu büyütmek ya da banyonuzdan maksimum faydayı sağlamak istiyorsanız düzenleme ya da yeni bir sistem şart! Banyonuz ne bir salon ne bir mutfak gibi değil, kimse görmese de aslında evinizde en çok kullandığınız alan. O yüzden gerek büyük değişikliker olsun gerekse küçük değişiklikler, banyonuzu yenilemek kendinizi yenilemek kadar ferahlatıcı bir değişiklik olacak.

Fotoğraf: roomfortuesday.com

Fotoğraf: roomfortuesday.com

Öncelikle nasıl bir banyo istediğinize karar vermelisiniz. Fonksiyonel mi? Yoksa tamamen dekor odaklı mı? Bunun için kendinize bir ilham panosu ve ihtiyaç listesi yapmalısınız. Öncelikle banyoda en çok ne için hareket ediyorsunuz ve nasıl zaman kazanabilirsiniz? Bunları tespit ettikten sonra banyonuzu yenileme girişimlerine başlayabilirsiniz!

Fotoğraf: theanamumdiary.co.uk

Fotoğraf: theanamumdiary.co.uk

AYDINLIK BANYOLAR

Bir evde sadece salon ya da yatak odası değil banyo aydınlatması da önemli unsurlardan. Banyonuzun renginden seçtiğiniz ışığa kadar kendinizi görme biçiminiz de değişecek! Seçtiğiniz seramik malzemeler ile banyonuza sıcaklık katarken seçtiğiniz ışıklar da haftaiçi sabah sendromunu ortadan kaldıracak derecede aydınlatır sizi! Led ışıklı alt paneller, ışıklı makyaj aynası gibi akıllıca planlanan her aydınlatma banyo stilinizi bütünler.

Found on houseofturquoise.com

SİMETRİ DUYGUSU

Kimileri evinin her yerinde simetriktir kimisi de evin diğer mekanları hariç sadece banyoda simetriye özen gösterir. Eğer simetri ve düzen duygusu sizin ruhunuzu banyonuza yansıtacaksa neden olmasın? Her yerde değil ama banyoda takıntılı olmanızın hiç bir sakıncası yok! Akıllıca planlanmış ve yer kaplamayan sistemlerle banyonuzu baştan yaratabilirsiniz. Öncelikle her gün makyaj yapan biriyseniz ve gece gündüz elinizin altında olması gereken ürünler varsa mutlaka bir çekmece içi organizasyon sistemi edinmelisiniz. Kaybolmayan ve her daim temiz duran makyaj malzemeleri her kadının hayaliyken sizin hayaliniz Hafele Spring Banyo ile gerçek olsun!

Banyo_Cekmece_İci_Organizasyon

ALTIN ORAN

Eğer banyonuzu baştan aşağıya yenilemeye hazırsanız hazırlandığınız ilham panoları işe yaramış olmalı. Banyoya getirilen yepyeni bir yorumla banyoda vakit geçirmek daha farklı bir hale dönüşecek. Banyonuzda klasik ya da modern hangi tasarıma yer vermişseniz verin uyuma ve altın orana ait formlara dikkat edin. Ayrıca minik bir tüyo; ışık oyunları banyonuzun olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilir. Elinizin altında olacak hiç bir şeyin dışarıda göz önünde durmasına gerek yok. Çamaşır sepeti ya da deterjan kutuları hepsi kolay ulaşabileceğiniz yerlerde ve düzenleyici dolaplarda bulunmalı. Hafele Serene Banyo ile  zıt renklerin uyumunu ve detaylara verdiğiniz önemin farkını keşfedin.

1_Serene Banyo