EVDE OLMANIN TAM ZAMANI

İlham Al

Zaman, çağın gerektirdiği tempolu hayatımızın en kıymetli unsuru. Yerine geri konulamayan tek değer. Ömrümüzü benzersiz ve unutulmaz anlarla zenginleştirmek gerçek manada uzun yaşamanın da anahtarı.

Bu zamanı doğanın yeniden uyanacağı bahar aylarına dek daha çok evlerimizde geçireceğimiz söylenebilir. Bu durum hepimize keyifli ve konforlu anlar yaşama şansı sunuyor.

Bu şansı sevdiklerinizle birlikte dolu dolu değerlendirebilmeniz hem mümkün hem de çok kıymetli.

Bu açıdan evde olmanın #tamzamanı dedirtecek ilham verici fikirleri sizin için derledik.

ZAMANIN BENZERSİZLİĞİ

Nefes aldığımız her anı benzersiz kılmak… Yüksek bir yaşama sevinci ile rafine zevklere sahip olan her insanın en büyük arzusu… Ancak bu o kadar da kolay bir şey değil. Standartların, kalıpların ve rutinin dışında bir bakış açısı gerektiriyor. Özellikle de gündelik yaşam alanlarımızda. Çünkü gittiğimiz, gezdiğimiz, gördüğümüz yerler aslında başkalarının eseri. Biz onların ziyaretçileriyiz. Oysa kendi evlerimiz ve burada geçirdiğimiz zaman bize ait, bizzat kendi eserimiz. Bu eseri yükseltebilmek için eşiğinde olduğumuz ve evde daha çok zaman geçireceğimiz kış aylarını iyi değerlendirmeliyiz.

Tam da bu amaçla Häfele olarak tüm koleksiyon ve ürünlerimizin tasarımına kılavuzluk eden belirli değerlere sahibiz. Amacımız bu değerler sayesinde evlerinizde geçirdiğiniz zamana benzersizlik kazandırmak. Çünkü siz de benzersizsiniz.

Bu benzersizliğin bizim gözümüzde sözlük karşılığı, herkesten farklı ve güvende olma ihtiyacınızı karşılayan, estetik açıdan uyumlu ve şık, kullanım konusunda konforlu ve düzenli mekânlar…

Mutfaktan banyoya, gardıroptan çamaşır alanına, eviyeden armatüre, kapı kolundan mobilya kulpuna dek tutarlı ve bütünlüklü bir tarz…

Renk, stil ve form uyumunu gözeten bir estetiğe sahip, kimi zaman göz kamaştırıcı kimi zaman ‘cool’ olmayı başaran, şık ve özel tasarımlar…

Size kendinizi iyi hissettirecek bir malzeme kalitesi ile hayatınızı alabildiğine kolaylaştıracak bir işlevsellik…

Uzun zamanlar geçireceğiniz alanlardaki sık kullanacağınız ürünlerde sağlığınızı her şeyin üzerinde tutan bir ergonomi…

Kısacası benzersizliğin bizim açımızdan sözlük karşılığı daha ilk bakışta “içinde Häfele var” dedirtecek yaşam alanları…

Tüm bunları sadece koleksiyon ve ürünlerimizi tanımlamak için sıralamıyoruz. Aslında biz, daha tasarım aşamasından başlayarak bu yaşam alanlarında, yani evinizde geçireceğiniz mutlu ve benzersiz zamanları hayal ediyoruz.

Şimdi gelin önümüzdeki kış aylarını evinizde nasıl benzersiz bir şekilde yaşayabileceğinizi birlikte hayal edelim. Evde olmanın da hayal etmenin de #tamzamanı.

PAYLAŞARAK ÇOĞALMAK

Zaman paylaşıldıkça çoğalır. Elbette evdeki zamanlar da en başta birlikte yaşadığımız sevdiklerimizle paylaşılır. Bu paylaşımın keyifli yönleri kadar titizlikle üzerinde durulması gereken detayları da var. Bir evin düzenlenmesi ile dekorasyon unsurları, paylaşımla bağlantılı tüm bu yönler ve detaylar gözetilerek oluşturulmalı.

Bu konuda geleceğimizi temsil eden çocuklarımız tabii ki öncelikli. Hepsinin kendi odası, ders çalışma ya da oyun alanı olabilir. Ancak paylaşımı gözettiğimiz için asıl üzerinde durmak istediğimiz onlarla ortak alanlarınız.

Başta siz ebeveynleri olmak üzere yetişkinlerle birlikte vakit geçirip etkileşimde bulunabilecekleri koşulların sağlanması gelişimleri açısından da çok önemli. Ortak alanınızı ister birlikte oynayabileceğiniz oyunlara ayırır isterseniz de hobiler edinmelerine ya da yeteneklerini açığa çıkartmalarına uygun bir şekilde tasarlayıp düzenleyebilirsiniz.

Dilerseniz bu alanı evinizdeki yıpranmış ya da diğer bir deyişle ‘atık’ adayı eşyalara değer katacağınız bir ‘sürdürülebilirlik istasyonu’ olarak da adlandırabilirsiniz. Başta çocuklarınızın kendilerinin kullandıkları olmak üzere eski eşyalara onlarla birlikte farklı işlevler kazandırmak bu konuda kış boyu eğlenceli bir eğitim süreci olabilir. Evde olmanın #tamzamanı diyerek karşılamaya hazırlandığımız birkaç ayın bu şekilde değerlendirilmesinin olumlu etkileri emin olun ömür boyu devam eder.

Bir nevi oyuna dönüştürerek hayata geçireceğiniz ‘sürdürülebilirlik istasyonu’nun aslında tüm evi kapsayan bir gerçekliğinin olduğu söylenebilir. Dekorasyonda bunun öncelikli karşılığı sağlam ve uzun ömürlü ürünleri kullanmak olmalı. Su tasarrufu sağlayan bataryalar ve rezervuarların tercihi de bu açıdan önem taşıyor.

Ayrıca kış aylarında evlerde daha fazla ihtiyaç duyulacak olan enerji tasarruflu LED aydınlatmalar çevreye duyarlı evlerin olmazsa olmazı. Häfele’nin mobilyalara entegre Loox Aydınlatma Sistemleri, yaratacağı ambiyansın yanı sıra, sadece bu sene değil en az 5 kış boyunca dayanmasını sağlayan uzun ömrüyle bu konuda ideal.

SESSİZ VE GÜVENLİ

Uzun bir süre zamanı ve mekânı paylaşmak sürekli olarak bir arada aynı şeyleri yapmak anlamına gelmez. Bu açıdan kimsenin çalışma, dinlenme ve uyku saatlerini bölmemek için uygulanabilecek sessiz detaylar diğer zamanların keyfini de artırır.

Yavaşlatıcılı kayar dolap kapağı ve çekmece mekanizmaları, kalkar kapaklar, çekmeceleri kullanırken içindekilerin savrularak ses çıkarmasını engelleyecek kaydırmaz tabanlar Häfele’nin evde ihtiyaç duyulan sessizliği gözeten ürünleri arasında.

Gerektiğinde evde huzurlu bir sessizliği paylaşmanın diğer bir yolu da TV Lift sistemi. Çoğu kez sadece mekânda olduğu için açılan televizyonu dilerseniz uzaktan kumandayla ortadan kaldırıp çıkması muhtemel gürültüyü engelleyebilir ve uzun kış gecelerini sohbet ederek geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ev hayatının ve özellikle de çocuklarla birlikte yaşamanın dikkat çekilmesi gereken yönlerinden biri de görünmez kazalar. Sanılabilecek olanın aksine evler istatistiki açıdan görünmez kazaların en sık yaşandığı yerlerin başında geliyor.

Ürünlerimizin tasarımında özen gösterdiğimiz evde kendini güvende hissetme ihtiyacını gidermenin olası görünmez kazaları da engellemeye yönelik bir kapsayıcılığı olması gerektiğine inanıyoruz. Ergonomik mutfak ve banyo donanımları, çocuklarınızın güvenliğini ön planda tutan gizli prizler ve ocak önü koruyucular bu amacımıza yansıtıyor.

Yukarıda örneklemeye çalıştığımız ve koşullarınıza göre çeşitlendirilebilecek sessiz ve güvenli detaylar, ailenizle birlikte evde uzun süreler geçireceğiniz kış ayları öncesinde dekorasyonunuzun gözden kaçırılmaması gereken hayati unsurları.

ORGANİZE LEZZETLER

Tat, koku ve ısı… Doğru bir şekilde bir araya geldiklerinde lezzet dediğimiz mucizenin bileşenleri… Ve çoğu kez sadece o an için geçerli. Bu kadar az bulunur ve kıymetli olmasını sağlayan da bu. Ömrünüze ömür katsa bile kendisinin saklanıp depolanması kısa ömürlü. Yeniden üretilmesi gerek. Görüntüyle belgelemek isteseniz elinizdeki tek kanıt yüzünüzdeki mutluluk ifadesi…

Häfele olarak yaşam alanlarının bir parçası olarak gördüğümüz mutfak koleksiyonlarımızın özendiren şıklığı ve benzersiz tasarım unsurları işte tam da o mutluluk anınızın hayalinden besleniyor.

Kış boyunca evde olmanın #tamzamanı dedirtecek bu anları ne kadar çoğaltırsanız zamanınızı da o kadar benzersiz kılmış olacaksınız.

Mutluluğu artırmanın yolu sadece bu lezzetlere kavuştuğumuz anlardan geçmiyor elbette. Malzemelerin lezzete dönüşüm sürecini paylaşmak, yani lezzeti mutfakta sevdiklerimizle birlikte üretmek çok daha yüksek düzeyde haz verici.

Ancak bunu yapabilmek için mutfağınızın uygun bir yapıda olması gerek. Bu da konforlu ve yer kazandıran bir kullanımın yanı sıra işlevsel çözümler ile pratik bir düzen anlamına geliyor.

Gıda ürünleri kategorilere ayırarak verimli bir depolama sağlayan kiler sistemleri, şişelik, tezgâh arası aksesuar setleri, çekmece içi organizasyon ve kalkar düzenekleri ve diğer işlevsel çözümler hem malzemelerin hem de mutfak araç gereçlerinin kolay ulaşılabilir olmasını sağlayan unsurlar.

Bu alanlara diz çökmeden, diplere uzanmadan ya da yükseğe zıplamadan erişebilmenizi sağlayan ergonomik tasarımlar kış boyunca mutfakta geçireceğiniz uzun zamanları sağlıklı kılmak için çok önemli.

Bu özellikler sayesinde sevdiklerinizle birlikte alanı ve zamanı verimli değerlendirerek ürettiklerinize yakışacak bir şıklık ve stil ise alacağınız lezzeti katlayacak etkenler.

Evde olmanın #tamzamanı diyebileceğimiz yaklaşan kış döneminde umarız hayal ettiğiniz lezzetlere ve mutluluğa ulaşırsınız. Biz de Häfele olarak bunu sağlayacağını düşündüğümüz tüm mutfak koleksiyonlarını, ürünlerini ve çözümlerini kullanımınıza sunarak bu konuda üzerimize düşeni yerine getirdiğimize inanmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

HER SABAH YENİ BİR BAŞLANGIÇ…

Yatak odası bir evde bitiş ile başlangıcı bu kadar net bir şekilde bir arada içeren belki de tek alan. Bir günü burada sonuçlandırıyor ve yepyeni bir günün yeni umutlarına yine burada gözlerimizi açıyoruz.

Arada görülen rüyalar elbette yoruma tabi. Ancak hepimiz için kesin olan bir şey var ki o da bitiş ve başlangıç hazırlıklarının birbirlerinden oldukça farklı olduğu.

Bunun en açık yansımasını çoğu kez yatak odalarının bir parçası ya da uzantısı olan giyinme alanlarında ve gardıroplarda görebiliriz. Evde daha uzun süreler geçireceğimiz kış aylarında güne zinde başlamanın en etkili yollarından biri bu alanların düzenliliği. Zira hiç kimse uyuyarak kazandığı enerjiyi yapacak onca işi varken giymek için aradığını bulmaya harcamak istemez.

Pantolonluk, kravatlık, döner ayakkabılık, bölmeli çekmece sistemleri bu düzeni sağlayıp süreklileştirebilmeniz için tasarlayarak kullanımınıza sunduğumuz Häfele ürünlerinden bazıları.

Sabah sporu niyetine yükseğe tırmanmaya ya da zıplamaya meraklı olmayanlar için gardırop asansörünün ideal bir işlevi var. Çok amaçlı ve aynı zamanda ışıklı askı düzeneklerimiz de karanlık kış sabahlarında büyük bir rahatlık sağlıyor.

Çoğunlukla evlerdeki yerlerini kendileri dahi yadırgayan ütü masaları ise giyinme alanlarına entegre halleriyle göz önünde olmamalarına rağmen dilediğiniz anda kullanımınıza hazır.

GÖZ ALICI SÜRPRİZLER

Kış döneminde günlerin kısa olması aydınlatmaya da büyük bir önem kazandırıyor. Bu konuda teknolojinin imkânlarından faydalanılarak benzersiz çözümler geliştirilmeye devam ediliyor. Bu yenilikçi ürünlerin son yıllarda dekorasyonun sürprizlere en açık unsuru olduğunu söyleyebiliriz.

Häfele olarak tasarımlarımızda teknoloji kullanımına yer verme konusundaki kararlılığımız sizlere bu göz alıcı sürprizleri sunabilmemizi sağlıyor. Loox aydınlatma ürünlerimiz mutfak dolaplarından çekmece içlerine, raflardan gardıroplara kadar hayatınıza ışıltılı bir güzellik katmak için.

Aydınlatma sistemlerimizdeki sensörler, kullanım sırasında bu sürprizlere adeta sihir katıyor. Açtığınız dolap ya da çekmece siz hiçbir düğmeye dokunmadan aydınlanırsa hiç şaşırmayın.

Bu açıdan işlevsellikleriyle büyük bir kullanım kolaylığı sunan bu çözümlerin dışında mutfak adası davlumbazları aydınlatma görevini de yerine getiriyor.

Uzaktan kumandayla rengini değiştirerek kısıp açabildiğiniz aydınlatma ürünlerimiz evde olmanın #tamzamanı dediğimiz kış dönemi boyunca ortamın duygusunu da dilediğiniz şekilde farklılaştırmanıza destek olacak.

…VEEE PERDE!

Evde olmak, sevdiklerinize olduğu kadar kendinize de vakit ayırarak değerlendirilmesi gereken bir süreç. Kendinize ayırdığınız bu vaktin yaratacağı moral motivasyonun sevdiklerinize de olumlu bir şekilde yansıması kaçınılmaz.

Bu motivasyonu en üst düzeye çıkarabilmenin yolu kişisel bakım koşullarınızı iyileştirmekten geçiyor. Bu açıdan banyoların sıradan bir dekorasyon alanından çok daha büyük bir önemi var.

Kişisel bakımı tek kişilik bir gösteriye benzetecek olursak banyonuzu sahneniz olarak düşünebilirsiniz. Orkestranız eksiksiz, enstrümanların akordu tam, sahne tasarımı da estetikse perde açılabilir. Aksi bir durum sahnedeki performansınızı olumsuz etkiler.

Bu yüzden her şeyden evvel banyonuzdaki renkler ve tasarım sizi mutlu etmeli. Eviye, armatür, duş bataryası ve banyo aksesuarlarında renk, stil ve form uyumu olmalı. Uyumsuz bileşenler enstrümanlarınızın farklı tellerden çalması anlamına gelir.

Kozmetik ürünlerinizi hem yeni alındıklarında kolaylıkla yerleştirebileceğiniz hem de ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla bulacağınız bir düzen yaratmalısınız. Bu konuda çekmece içi organizasyon sistemleri ile banyonuzdaki depolama alanları sahne arkasındaki görevliler gibi gösterinin planlandığı şekilde hatasız seyrini sağlarlar.

Banyonuzun aynasını ise performansınızı kayda alan kameranın yerine koyalım. Häfele’nin Magic Mirror ürünü hem arkasındaki rezistans ile buğulanmayı önler hem de Multi–White sistemiyle size farklı ışık seçenekleri sunar. Böylece benzersiz performansınızı en net haliyle izleyerek kendinizle gurur duyabilirsiniz.

***

Yaklaşan kış aylarını nasıl benzersiz bir şekilde yaşayabileceğinizi hayal ederek evde olmanın #tamzamanı dedirtecek ilham verici fikirleri sizin için derlemeye çalıştık.

Bu fikirlerden alacağınız ilhamı Häfele koleksiyon ve ürünlerini kullanarak hayata geçirmeniz emin olun bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı anlamına geliyor.

Mutlu ve huzurlu bir şekilde geçireceğiniz daha nice mevsimlerde buluşmak dileğiyle…