Engelsiz Yaşam Alanları İçerisindeki Häfele Ürünleri

Burçlar

Mobilya donanımında işlevsellik ve estetiği ön planda tutan Häfele, engelsiz yaşam alanları oluşturmak için kullanışlı ürünler tasarlayarak fiziksel engellerin oluşturduğu problemleri ortadan kaldırıyor. Geliştirmiş olduğu konforlu ve işlevsel ürünler ile engelsiz yaşam alanlarını evlerin içine dahil ediyor. Kumanda ile yükseklikleri ayarlanabilen dolap sistemleri ve gardırop asansörü, kulpsuz dolap askıları, yükseklikleri ayarlanabilir masalar ve tezgâhlar, banyo ve lavabolarda kullanılan engelli tutunma ve destek barları ile Häfele, engelli bireylerin yaşam alanlarını kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri bir ortama dönüştürüyor.

Konutlarda Häfele Dokunuşu ile Engelsiz Yaşam  Alanları

Engelli bireylerin konutlarında geçirdikleri zamanın büyük bölümünü mutfak, salon ve yatak odalarında harcadıkları düşünülebilir. Mutfaklarda özellikle dolapların yapısı ve mutfak içinde varsa yemek yeme bölümü tasarlanırken tekerlekli sandalyenin manevra alanına, dolaplara yaklaşma ölçülerine ve yüksekliklerine özen gösterilmelidir. Häfele bu hassasiyeti, geniş hareket alanı oluşturarak çözüme kavuşturur. Aynı zamanda yüksekliği ayarlanabilir masa ve tezgâh sistemi ile mutfakları daha işlevsel hale getirir. Çok yüksekte kalan üst dolaplara kaldırma-indirme mekanizması ekleyerek ulaşabilir hale getirir. Aynı zamanda bu işlemi gerçekleştirirken sıkışma tehlikelerini ortadan kaldırmak için elektromekanik olarak ayarlanabilen bütün dolaplara “sıkıştırma emniyet sensörü” eklemiştir. Böylece oluşabilecek kazaların da önüne geçer.

 

Özellikle tekerlekli sandalye kullanan engelli bireyler, bir yerlere uzanabilmek için destek alabilecekleri bir aparata ihtiyaç duyarlar. Häfele Concept banyolarında özel olarak yaratılan  çözümler ile bu hassasiyete de değinilmiştir. Farklı tasarım seçenekleri ile farklı ihtiyaçları karşılayan engelli tutunma barları sadece engelli kişiler için değil ileri yaşta olan kişilerin de kullanımına hizmet eder. Bedensel engelli banyo ürünleri içerisinde aynı zamanda katlanır sırt destekli oturaklar ve farklı yükseklik seviyelerine göre açısı ayarlanabilen ayna ve donanımları da mevcuttur.

Dinlenme ve oturma salonları, kişilerin fiziksel ve psikolojik olarak enerjilerini toplandığı iç mekânlardır. Bu mekânlarda insanlar için hiçbir fiziksel kısıtlama olmamalıdır. Bu sebeple Häfele Concept ile döşenen evlerde geniş hareket alanları kurularak manevra alanları oluşturulur.

Siz de Häfele ürünleri ile engelsiz yaşam alanları yaratabilir ve fiziksel engelleri hayatınızdan çıkartabilirsiniz. Ergonomik tasarımlı ürünler ile konforu evinizin her köşesinde hissedin.