Doğru Eviye Tercihi ile Mutfaklarımıza Yeni Bir Dokunuş

İyi Fikir

Günümüzde mutfak modelleri fazlasıyla çeşitlendi. Mutfakların demirbaş ürünü sayılan eviyeler de mutfak modelleri ile beraber çeşitlilik göstermeye başladı. Farklı malzemelerden üretilen ve farklı tasarımlara sahip birçok eviye modeli bulunuyor. Fakat bu çeşitlilik içerisinde bizlerin eviye modeli seçerken bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Eviyelerimizin hem mutfaklarımıza uyumlu olması hem de ergonomik yapıda olması önemli bir rol oynuyor. Tezgahlarımızla bütünleşen eviyeler, mutfak dekorasyonlarımızı tamamlayan ve tasarımımızı doğrudan etkileyen parçalardandır. Bu sebeple ilk etapta doğru tercihlerde bulunmak bizlere hem maddi anlamda hem de estetik anlamında avantaj sağlayacaktır.

Eviye Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk olarak eviye seçimi yaparken tezgahımızın büyüklüğünü ve mutfağımızın sahip olduğu genel havayı göz önünde bulundurmalıyız. Eviyeler kimi modellerde tezgah altından kimi modellerde tezgah ile aynı seviyede kimi modellerde ise tezgah üstüne monte edilir. Burada önemli olan estetik zevklerimiz ile mutfaktaki müsait alanlarımızı aynı paydada birleştirebilmek.

Farklı malzemelerden üretilen eviye modellerinden bahsetmiştik. Bunların başında paslanmaz çelik, granit ve seramik tercihlerini görebiliyoruz. Tabii her malzemenin kendine özgü şıklığı olduğu gibi kolaylığı ve zorluğu da bulunuyor. Gelin, birlikte bu modellerin detaylarını inceleyelim.

Paslanmaz çelikten yapılan eviye modelleri hijyen noktasında bizleri yakalamakla birlikte kullanım açısından uzun ömürlü oluşlarıyla ilk tercihlerimiz arasında bulunuyor. Fazla boyut ve model seçeneklerine sahip olmaları da aynı zamanda bizlere geniş bir fiyat aralığı sunuyor.

Seramik eviye modelleri ise şık tasarımları ve kolay temizlenebilir olmaları ile tercih sebeplerimiz arasında yer alıyor. Fakat seramik eviyeler daha hassas bir kullanım gerektiriyor. Çünkü herhangi bir sert darbede hasar görebiliyor. Mutfak dekorasyonumuza şık bir dokunuş yapmak istiyorsak bazı noktalarda daha özenli davranmamız gerekebilir.

Son olarak granit eviye modellerinde ise bizi cezbeden taraf sağlamlılık ve beraberinde gelen şık bir görünüm diyebiliriz. Özellikle son dönem tasarım anlayışı sayesinde granit eviyeler mutfak dekorasyonlarımıza adeta ayrı bir hava katar oldu.

Seçenek bu kadar fazla olunca haliyle tercih noktasında zorlanıyoruz. Ancak seçimlerimizi yaparken işlevselliği ön planda tutmak bizler için ileriki dönemde avantaj sağlayacaktır. Bu noktada Häfele Concept geniş ürün yelpazesi ile bizlere birbirinden şık ve işlevsel ürünler sunuyor.

Häfele Concept ile Eviyelerimizi Yenileme Zamanı

Mutfaklarımıza eviye seçimi yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğine değindik. Şimdi ise Häfele Concept ile mutfak tasarımlarımızı nasıl daha özel ve şık hale getirebiliriz ona değinelim.

Mutfaklarımıza şıklık ve ferahlık getiren eviyeler Häfele’nin paslanmaz çelik, granit ve seramik seçenekleri ile farklılık yaratıyor. Aynı zamanda mutfaklarımızı ister klasik tarzda istersek de modern tarzda döşemiş olalım Häfele’nin geniş renk ve model seçenekleri ile kendi dekorasyonumuza uygun modelleri bulabiliyoruz.

Häfele eviye modelleri ile sifon kumandaları sayesinde elimizi ıslatmadan hazne içine su doldurabildiğimiz gibi gidere dokunmadan suyu da boşaltabiliyoruz. Aynı zamanda eviyelere entegre edilebilen sıvı sabunluk, deterjanlık, bıçak-rende setleri ve çöp öğütücü gibi donanımlar sayesinde de mutfaklarımızda konforlu bir çalışma alanı yaratabiliyoruz.

Mutfaklarımızda konfor ve şıklığı birlikte yaşamak istiyorsak Häfele Concept çözümlerinden faydalanabiliriz.