Doğanın İzleri

Trendler

NELERDEN İLHAM ALIYORUZ?

hafele_doganin_izinde

Fotoğraf: 79ideas.org

Ahşabın dokusu, yeşilin tonları

Meşenin gücü ve asaleti, sedirin kırmızıya kaşan kahve tonları, tikin dayanıklılığı ve kalitesi, cevizin ağırlığı ve uyumluluğu, akçaağacın düzenli ve açık damarlı yapısı, kavağın parlaklığı… Ahşabın her hali dekorasyona sıcaklık katan en büyük detaylardan! Ve doğa deyince akla ilk gelen renk elbette yeşil. Çay yeşilinden orman yeşiline, avokado yeşilinden çim yeşiline, zeytin yeşilinden nane yeşiline; bu iç açıcı rengin bütün tonları doğayı evimize taşırken ilham aldığımız skalada yer alıyor.

blue-mountains1 copy

Fotoğraf: 2014 NSW Architecture ödüllü Angel Wing / Invisible House

Doğanın içindeki mimariler

Mimaride dünya trendlerine baktığımızda da gidişat apaçık ortada. Derin bir nefes almayı, şehir hayatından uzak ağaçların içinde uyanmayı vaat eden doğa evleri! Tasarım ödüllerine doymayan ağaç evler, yemyeşil doğanın içlerine tasarlanan cam evler, ormanların içine kurulan taş evler… Bu tip yaşam alanları kulağımıza şimdilik çok ütopik gelse de, bu konseptlerden ilham alıyoruz ve biz doğaya taşınmak yerine, doğayı evlerimize taşıyoruz.

MUTFAKTA NELER YAPIYORUZ?

N5A4899

Taze meyveler, dalından yeşiller

Canlı yeşillere mutfağınızda mutlaka yer verin, mutfağınızın enerjisinin, kokusunu nasıl değiştiğine siz de inanamayacaksınız! Mutfağınızda tere, roka, fesleğen, dereotu, maydanoz, kekik, nane gibi otsu bitkilere yer verin. Saksıların 15 cm derin olmasına dikkat etmeniz ve sulamasını fısfısla, az yağmur yağdırıyormuş gibi yapmaya özen gösterin. Domates, salatalık, mandalina gibi meyve ve sebzeleri de mutfağınızda yetiştirebilir; taptaze meyveleri her zaman göz önünde bulundurabilirsiniz. Dalından koparıp yemeklerinize katacağınız bu lezzetler aynı zamanda evinize natürel bir dokunuş yapacak.

Spring Mutfak

Hafele Spring mutfak koleksiyonu ile yeşilin tazeliği

Doğadan gelen denge ve tazelik, Hafele Spring mutfağın genetik kodlarında gizli… Her şey doğal ve olması gerektiği gibi. İster yeşilin tazeliği, ister sarının canlandıran tonları, ister mürdümün sıcacık enerjisi… Herkesin kendi ruhunu, kendi karakterini katarak özelleştirebileceği bir mutfak Hafele Spring… Doğanın tüm bu izlerini kalbinde barındıran Hafele Spring aynı zamanda akıllıca planlamış ayrıntılar, mucizevi çözümler, yer kazandıran sistemleri ile mutfağı evin en kullanışlı alanlarından biri haline getiriyor.

BANYODA NELER YAPIYORUZ?

hafele_dogal_banyo

Fotoğraf: Blogg.skonahem.com

Organik bakımlar, doğal karışımlar

Güzelliğin doğal hali bir başka! Banyonuza doğanın izlerini taşımak için birinci adım organik bakımdan geçiyor. Yves Rocher, The Body Shop, Caudalie, Aubrey, Thalia gibi organik ürünleriyle bilinen markaların güzellik dünyasını banyonuza taşıyabilirsiniz. Bir diğer alternatif de tabii ki kendi bakım ürünlerini kendiniz yapmanız. Aisha gibi aromaterapi yağlarını edinebileceğiniz adresler ya da aktarlardan elde edebileceğiniz yağlar ile banyonuza hem hoş kokular hem de doğal dokunuşlar katın.

Spring_Banyo copy

Hafele Spring banyo koleksiyonu ile doğa ve düzen

Simetri ve düzen duygusu, banyonun karakterini ve ruhunu yaratıyor. Beyaz, gümüş ve yeşil tonları hem metropolitan hem de doğayı kucaklayan bir yaşam biçimini yansıtıyor. Şık aksesuarlar, banyonun stilini ayrıntılarda da bütünlüyor. Akıllıca planlanmış aydınlatma ve yer kazandıran sistemler, banyoda yaşanan anları daha da keyifli hale getiriyor.