Dekorasyon Trend Raporu

Trendler

Sezonun en popüler ve trend dekorları evlerimizde yerini almaya başladı. Sizler için ön plana çıkan 3 dekorasyon trendi belirledik!

Ahşap ve Hasırlar ile Rustik Yaz

Sofistike dekorlarda ahşap ve hasır etkisi olmazsa olmaz! Modern ve minimal dekorlarda tek bir yıldız parça hasır ve ahşapla yaz atmosferini yaşam alanlarınıza taşıyın! Rustik dekorlar genellikle maksimalist ve koyu tonları ile kışlık olarak dekorlarda yer alır. Bu yaz rustik dekorları daha açık tonlarla, hasırlar ve bambularla yalınlaştırıyoruz. Az desen, az eşya, açık renk ahşaplar, bolca hasır ve bambu ile yaz trendlerini evlerinize davet edin!

Çizgi Çizgi Yaz!

Sezonun vazgeçilmez trendi marin, her yaz olduğu gibi bu yaz da oldukça popüler. Marin tasarımların başrol oyuncusu mavi – beyaz çizgiler özellikle yazlık evlerin olmazsa olmazı! Siz de salon ve yatak odalarınızda mavi – beyaz çizgiler ile marin trendini kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Çizgili yastıklar, koltuk örtüleri, kilimler, yatak tekstili ve perdeler ile minimal ve sade bir yaz evlerinize davetli! Akdeniz mutfaklarından ilham alan marin sofralarda da bu trendi uygulamak oldukça kolay. Çizgili sofra aksesuarları mavi – beyaz tamamlayıcı aksesuarlar ile hoş geldin marin yaz!

Kendin Yap!

Son dönemlerin yükselen trendi ileri dönüşümden en çok yaşam alanlarımız faydalanıyor. Sadece ev dekorasyonlarımıza katkı sağlamak için değil hobi olarak da bu trendi takip edebilirsiniz. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği basit adımları takip ederek kullanılmayan eşyalarınızı dekoratif aksesuarlara dönüştürün!

Geometrik şekiller ve metalik renkler bu sezon oldukça popüler. Eski eşyalarınıza metalik sprey boyalar ile yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Her kırtasiyede bulabileceğiniz bir sprey boya bu ilem için yeterlidir. Ahşap bir yüzey boyayacaksanız önce ince bir zımpara yapmanızı öneririz. Boyayacağınız yüzeyi hafif ıslak bir bezle temizledikten sonra sprey boyayı yakın bir mesafeden uygulayın. Bir kaç saat kurumaya bıraktıktan sonra yeni eşyanızı kullanabilirsiniz.