Couchsurfing: Farklı Evler Farklı Dünyalar

Trendler

Tatilin en güzel yanı farklı yerler görmek ve farklı kültürler keşfetmek. Yeni bir şehri keşfetmenin, insanlarını tanımanın en kolay yolu yaşayış şekillerini öğrenmek. Yepyeni bir mimari, yeni mutfaklar, yeni yaşayış şekilleri ile tanışmak tatilin bizler için en büyük artısı. Tüm bunları ücretsiz yapabileceğiniz tüm dünyada kullanılan bir uygulama olduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız sizi dünyanın tüm konuksever insanlarının toplandığı Couchsurfing sitesi ile tanıştırmak isteriz.

using-couchsurfing

thefreedomtraveller.com

Nedir Bu Couchsurfing?

couchsurfing.com sitesinden açacağınız üyelik ile dünyanın her yerinde kapısı size açık güler yüzlü ev sahipleri sizleri bekliyor. Böylelikle yeni bir şehri keşfederken şehirde yaşayan insanlarla vakit geçirme, yeni arkadaşlıklar kurma, onlardan şehir hakkında tavsiyeler alma ve yaşam alanlarını keşfetme fırsatı yakalıyorsunuz. Bir uygulama olmaktan çok yeni bir kültür haline gelen Couchsurfing kendi manifestosunda kendilerini şöyle tanımlamakta; “uluslararası bir çerçevede insanları ve yerleri birleştirmek, karşılıklı eğitim değişimleri yaratmak, kolektif bilinci canlandırmak, toleransı yaymak ve kültürel anlayışı kolaylaştırmak için çabalar. bir topluluk olarak, bireysel ve de kolektif yanlarımızla dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyoruz, ve de kanepe sörfünün bu amacı gerçekleştirmek için bir yol olduğuna inanıyoruz. ‘’Kanepesörfü’’ mobilyayla ilgili değildir – sadece tüm dünyada bedava kanepe bulmak değildir – daha iyi bir dünya yaratmada görev almakla ilgilidir. evlerimizi, kalplerimizi ve yaşamlarımızı açarak daha iyi bir dünya yaratmaya çalışıyoruz. zihinlerimizi açıyor ve karşılıklı kültürel değişimin mümkün kıldığı bilgiyi içtenlikle karşılıyoruz. okyanusları, kıtaları ve kültürleri aşan derin ve anlamlı bağlantılar yaratıyoruz. Couchsurfing sadece nasıl seyahat ettiğimizi değil, dünyayla nasıl alakalı olduğumuzu da değiştirmek istiyor!”

wwwamenagementdesign

amenagementdesign.com

Bu Ay Hangi Evdeyiz?

Keşif planlarınızı tamamen Couchsurfing üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tokyo’da Zen felsefesi kurallarına uygun dekore edilmiş bir apartman ya da Norveç’te İskandinav etkisi altında bahçeli bir evde kalmak sizin elinizde. Yeni arkadaşlarınızın yaşam kültürlerini keşfederken farklı mutfakları da tanıyacaksınız. Kim bilir belki tüm dünya mutfakları standartlarında Hafele ürünlerine bambaşka ülkelerde rastlayabilirsiniz.

carolina_yeni_kucuk

Hafele Carolina Mutfak