Çok Giysisi Olanlar İçin Häfele Deneyimi

İyi Fikir

Birçoğumuzun kıyafet takıntısı var. Her sezon gardırobumuza yeni kıyafetler eklemezsek içimiz rahat etmiyor. Özellikle iş hayatına adım atmışsak kıyafetlerimize daha da önem vermeye başlar ve gardırobumuzu tekrar elden geçiririz. Sürekli değişen trendler ve yapılan indirimler ile kendimizi alışveriş yapmaktan alıkoyamıyoruz. Alışveriş yaparken harcanılan parayı da kaybedilen zamanı da gözümüz görmez. Asıl problem evde, aldıklarımızı gardıroplarımıza sığdırmaya çalışırken başlıyor. Özellikle giyinme alanı için ayırdığımız özel bir odamız yoksa, küçük dolaplara sığmaya çalışıyoruz. Bu aşamada ise gardırobumuzda üst üste asılmış pantolonlar, sıkışık alandan kaynaklı kırışmış gömlekler ve bir elbise askısına sığdırılmaya çalışılmış kıyafetler görmek zorunda kalabiliyoruz. Tüm bu karmaşık görüntünün aksine, düzenli bir gardıroba sahip olmak istiyorsak, giyinme alanlarımıza uygulamamız gereken birkaç püf nokta var.

 

Gardıropları Baştan Düzenleme ve Fazlalıkları Atma Vakti

Giysi dolaplarımızın neredeyse yarısı giymediğimiz kıyafetlerimiz ile dolu. Bazılarını giyim tarzımız değiştiği için, bazılarını giymekten sıkıldığımız için, bazılarını ise beden olarak artık küçük veya büyük geldiği için giyinemiyoruz. Ama ona rağmen dolabımızda bulundurmaya devam ediyoruz. Häfele Deneyimi artık bu fazlalıklarımızdan kurtulma ve yeni kıyafetlerimize yer açma vakti geldi. Belki bir gün lazım olur da giyinirim diye tuttuğumuz kıyafetlerimizden, anısı var kalsın dediğimiz kıyafetlerimize kadar kullanmadığımız ama dolabımızda tutmaya devam ettiğimiz ne kadar kıyafet varsa ayırmalıyız. Böylece hem gardıroplarımız nefes alır hem de aradığımızı bulmamız kolaylaşır.

 

Kullanmadığımız giysilerimizden iyi durumda olanları ihtiyaç sahiplerine verebileceğimiz gibi giyinmekten sıkıldıklarımızı ailemiz ya da arkadaşlarımızla takas da yapabiliriz. Böylece gardırobumuzu rahatlatırken aynı zamanda geri dönüşüme de katkı sağlarız.

 

Gardıroplara Mevsimlik Düzenleme Getirmeliyiz

 

Gardırobumuzu yeniden düzenleme niyetindeysek, ilk başta biraz uğraşmayı göze almalıyız. Ama bu kısa uğraşın bizleri aylarca rahat ettireceğini unutmayın. En önemli noktamız, giysilerimizi ayırma.

Yaz mevsiminde kışlıkları, kış mevsiminde ise yazlıkları sürekli elimizin altında bulundurmanın bize hiçbir faydası yok. Bu sebeple gardırop düzenimizi mevsime göre ayarlarsak ve kullanmadığımız kıyafetlerimizi farklı bir yerde depolarsak gardırobumuz yarı yarıya rahatlayacaktır. Bu depolamayı alanımızın müsaitliğine göre baza altlarında veya gardırop arkalarında yapabiliriz. Önemli olan sürekli kullandığımız ürünleri gardırobumuzun ön tarafında bulundururken az kullandıklarımızı arka kısımlarda bulundurmak.

 

Sene içerisinde en az iki kere gerçekleştireceğimiz bu işlem aynı zamanda her seferinde giysilerimizi elden geçirmemize de fırsat tanıyor. Böylece kıyafetlerimizi hem depolama hem de ayıklama işlemini tek seferde gerçekleştirebiliyoruz.

 

 

 

Gardıropların İçlerini Bölme Vakti

 

Yeni dönem giysi dolaplarında raf ve çekmece anlayışı oldukça fazla. Bu da gardırop düzeninde bizlerin işini oldukça kolaylaştırıyor. Yapacağımız ilk iş, asılacakları ve katlanacakları ayırmak. Katlanacak kıyafetleri düzenli şekilde katlayıp çekmecelere, asılması gereken kıyafetleri ise askılıklara yerleştirerek hem yer tasarrufu sağlayabilir hem de düzenli bir görünüme kavuşabiliriz.

Häfele Deneyimi bizlere bu noktada pratik çözümler sunuyor. Gardırop modelleri içerisine yerleştirilen çekmece içi organizasyon sistemi ile aksesuar ve ayakkabılarımız için düzenli bir görünüm sağlarken, özel pantolonluk ve raf sistemleri ile de ergonomik çözümlerin keyfini sürebiliriz. Aynı zamanda Häfele gardıroplarımızda bizler için bir başka çözüm önerisi daha sunmakta. Uzanma derdini ortadan kaldıran gardırop sensörü sayesinde kıyafetlerimiz her zaman ulaşabildiğimiz noktada.

Bu öneriler sonrasında Häfele Deneyimi yaşamak, gardıroplarımızı yeniden düzenlemek ve kıyafetlerimize yeni alanlar yaratmak için hala neyi bekliyoruz?