Çalışma Alanlarınızı Daha Verimli Hale Getirmenin Yolları

İyi Fikir

Gün içerisinde vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz ofisleriniz, sağlığınızı etkileyen mekanların başında geliyor. Çalışma ortamının sağlıklı ve konforlu olması iş motivasyonunu, üretkenliği ve verimliliği artırdığı için son zamanlarda yöneticiler tarafındanda önemseniyor. Çalışanların huzurlu ve keyifli ortamda çok daha fazla motive olduklarını ve şirkete olan bağlılıklarını artırdıklarını düşünürsek, yeni dönem ofis dekorasyonu tercihinizde asgari ihtiyaçların yanında bir yaşam alanı oluşturulmaya çalışılıyor. İdeal ofis ortamının oluşturulması, çalışanların kendisini iyi hissedebilmesi ve enerjisini yükseltmesi açısından önemlidir.

Biz de çalışma alanlarınızı daha verimli ve daha sağlıklı hale getirmeniz adına sizler için birkaç püf nokta belirledik.

 

Gün Işığından Faydalanın

Yapılan araştırmalar aydınlatmanın ruh hali ve konsantrasyon üzerinde oldukça etkili olduğunu söylüyor. İnsan vücudu için en doğru aydınlatma gün ışığıdır. Pencere konumuna uygun ayarlanan çalışma alanları, güneş ışığının olduğu zamanlarda çalışanları zinde tuttuğu gibi konsantrasyonu da artırıyor. Aydınlatmalar, vücudumuzun enerji seviyesini, aktifliğini ve uyku halini kontrol eder. Bu sebeple verimli mesai saaatleri geçirmek açısından ofis dekorasyonlarında aydınlatma sistemi oldukça önem taşır.

 

Bulunduğunuz Ortamı Sık Sık Havalandırın

Ofis dekorasyonlarının havadar ve yüksek tavanlı olması, iç mekanda sizlere geniş alanlar sunması verimlilik açısından oldukça önemlidir. Bulunduğunuz ortamı havalandırmak ise oksijen açısından fayda sağlarken aynı zamanda bilgisayar ve diğer cihazların yaydığı radyasyon etkisini de biraz olsun azalatır.

Aynı zamanda bitkiler de bulunduğunuz ortamın enerjisini yükseltmek ve havasını tazelemek açısından sizlere yardımcı olabilir. Canlı bitkiler ile yeşillenen ofisler, çalışma stresini düşürdüğü gibi motivasyon seviyesini de artırır.

 

Gün Boyu Duruşunuza Dikkat Edin

Ofis çalışanları vakitlerinin çoğunu genellikle masa başında geçirir. Masa başı çalışmanın en büyük sorunu ise uzun süre oturmaktan iskelet ve kas sisteminde meydana gelen problemlerdir. Bu sorunların önüne geçmek için ergonomik, rahat ve konforlu bir sandalye tercih etmenin yanında dik durmaya önem vermelisiniz. Dik oturma alışkanlığı fiziksel açıdan size iyi gelmekle beraber öz güveninizi de artıracaktır.

 

 

Çalışma Alanınızı Düzenli Tutun

Yoğun mesai saatlerinde çalışma alanını düzenli tutmak çok kolay olmasa da uzun vadede baktığımızda sizlere zaman kazandırıyor. Çünkü çalışma alanlarınızda dikkatinizi dağıtan her şey, işlerinize yoğunlaşmanızı engellediği gibi işlerinizin uzamasına da yol açar. Fakat düzenli bir ortamda çalışmak üretkenliğinizi artırırken sizlere zaman da kazandırır.

Ofis masanızı düzenli tutmanız için, Häfele Concept ofis çalışanlarına pratik ve kullanışlı ürünler sunar. Dolap içi sistemleri ile dosya, evrak ve kağıtlarınızın düzenli görünümünü sağlarken, sürekli elinizin altında olan ve karmaşık bir görüntü oluşturan kabloları, kapaklı kablo sistemleri ile görünmez hale getirir. Böylece çalışma masanız düzenli ve temiz bir görüntüye kavuşur.

Yüksekliği ayarlanabilir masa edinin

Hareketsizlik ve sürekli oturuyor olmak sağlığınızı önemli ölçüde tehdit eder. Özellikle bir masa başı çalışanıysanız gün boyu hareket süreniz daha da kısıtlıdır. Bu sebeple kendinize ofis içerisinde hareket imkanı oluşturmalısınız. Yüksekliği ayarlanabilir masa sistemleri de tam olarak bu noktada sizlere yardımcı olmaktadır. Häfele’nin geliştirmiş olduğu Elektronik Kumandalı Masa Sistemi sayesinde masanızı istediğiniz boyuta getirebilir ve aralıklı olarak ayakta çalışma imkanı sağlayabilirsiniz. Böylece işerinizi aksatmadan daha akif bir çalışma imkanı elde edebilirsiniz.

Yaşam alanlarını yeniden tanımlayan Häfele Concept, çalışma alanlarınıza da el atarak daha konforlu ve sağlıklı bir ortam oluşturmanızı sağlar.