Bu Sezon Hangi Renkler Moda?

Trendler

Evinizi yenileyecekseniz ya da yepyeni bir eve taşınıyorsanız bu sezonun trend renklerinin evinize nasıl bir hava katacağını bilmeden eşya alışverişine çıkmayın. 2015 sezonunda bizleri bekleyen pek çok trend renk var; beyaz, mavi , neon, pudra ve şeftali tonları, etnik desenler. Hepsini kusursuz bir şekilde kullanmak için tüyolarımıza göz atın.

BEYAZA BEYAZ

Moda dünyasında olduğu gibi dekorasyon dünyasında da beyaza beyaz gerçek bir kült haline geliyor. Beyaza koyu renklerle gelen kontrast artık yok sayılıyor ve beyaz duvarlara beyaz kanepeler, beyaz halılar ve beyaz dekorasyon ürünleri geliyor. Beyaza beyaz trendini benimseyip minik adımlarla başlamak istiyorsanız mutlaka duvar renginden ve ara eşyalardan başlayın. Yani bir kanepe değil de bir sehpa ya da dekoratif her hangi bir parçadan tercihinizi kullanın.

Fotoğraf: Bloglovin.com

 

KOYU TONLAR VE NEON

Bu sezonun yükselen trendlerinden koyu renkler ve onları tamamlayan neon renkler ön planda. Salonunuzun bir duvarını koyu griye boyayarak mekanda algı değişikliği yaratabilirsiniz, dekorasyonda kullanacağınız neon renkler de içeriye ışık saçan hareketli bir uyum yakalıyor olur.

Fotoğraf: Bloglovin.com

 

ŞEFTALİ TONLARI

Naif tonlar geçen sezon olduğu gibi bu sezon da evlerin baş tacı olmaya devam ediyor. Şeftali tonlarının dinginliği yaşam alanlarıyla buluşuyor ve ortaya masal kitaplarından fırlamış mekanlar çıkıyor. Daha yumuşak tonlarla yaşamayı sevenlerdenseniz şeftali tonlarını mutlaka yatak odanıza taşımalısınız. Gündüz yatak odanıza vuran ışıkla birleşen şeftali tonları sizi daha sakin ve huzurlu bir sabaha karşılar.

Fotoğraf: Homebunch.com

 

PUDRA PEMBESİ

Yeni sezonda sakinlik mi ağır basacak yoksa cesur tonlar mı diye düşünürken gün batımı turuncusu, nane tonları ve flamingo pembesini sıkça göreceğiz. Evinize retro bir hava katmak istiyorsanız tercihiniz pastel tonlardan yana olmalı. Pembenin sakinliği sizi 60’ların kült filmlerine götüren bir zaman yolculuğuna çıkaracak.

Fotoğraf: Popsugar.com

 

ETNİK DESENLER

Çini desenleri, batik desenler, floral desenler bu sezon renklerle birlikte uyumu yakalayıp bizi bir dekorasyon serüvenine sürüklüyorlar. Desenler bu sezon o kadar revaçta ki tek başlarına bile bir mekanı omuzlarına alıp taşıyacak nitelikteler. Desenler kullanım alanı olarak dar gibi gelse de tam tersi, profesyonelce kullanıldığında bir odanın havasını floral desenli bir yastık ya da etnik desenli bir halıyla bile değiştirebilirsiniz. Bu sezon desenler mekana özgünlük ve özgürlük katacak!

Fotoğraf: Seaofgirasoles.blogspot.nl