Boğa Burcunun Ev Dekorasyon Stili

İyi Fikir

Boğa Burcu evini dekore ederken güvenli, stabil ve rahat elementlere öncelik vermeyi tercih eder. Kendilerini en rahat hissettikleri alanı yaratmaya çalışırlar ve en güvenli alanları her zaman evleridir. Boğa burcu pahalı, yumuşak hatlı ve hakiki eşyalara bayılır. Boğa burcunun evine girdiğinizde kendinizi bir zaman yolcuğuna çıkmış gibi hissedebilirsiniz. 70’lerin dekorasyon stilinden ilham alan eşyalar, vintage keşifler ve lüks elementler dekorasyonlarının baş tacıdır.

Fotoğraf: freshome.com

Fotoğraf: freshome.com

 

Boğa burcu evini dekore ederken her parçayı ayrı bir yatırım gözüyle bakarak seçmeye özen gösterir. Trend dekoratif objeleri evinde sergilemeye bayılır. Ayrıca minyatür objelere karşı da ayrı bir bağı olduğu için onlara da her zaman evinde bir yer vardır. Sanat aşığı Boğa Burcunun evi adeta bir galeri gibidir. Büyük tablolar, tarihi objeler, heykeller ve mimari objeler her zaman evin bir köşesinden ortaya çıkar. Ayrıca sıcak metallere olan ilgisiyle de bilinen Boğa Burcunun evinin her köşesinde pirinç, bronz ve bakır parçalar bulunur.

Bitkilere karşı ayrı bir ilgisi olan Boğa Burcu evini asla bir botanik bahçesine dönüştürmek ten çekinmez. Harika teraryumlara ve doğaya ait bitkilere ev sahipliği yaparlar. Her gittikleri geziden mutlaka evi için bir şeyler toplamayı seven Boğa Burcu evini her daim bir üst seviyeye çıkarmaya hazırdır.

 

Fotoğraf: apartmenttheraphy.com

Fotoğraf: apartmenttheraphy.com

 

Yatak odası bir Boğa Burcu için rahatlığın en üst seviyeye çıktığı alandır. Neredeyse tüm dinlenmelerini yatak odasında geçirmeyi tercih eden Boğa Burcu evin ortak alanlarına sadece sosyalleşmek için çıkar. Bununla birlikte yatak odasında toprak ve nötr tonların ağırlıkta olduğu dekorasyondan hoşlanırlar ama koyu renk duvarlara da asla hayır demezler! Işığın enerjisine inanan Boğa Burcu yatak odasında olabildiğince gün ışığının girişini yumuşatmaya çabalar.

Fotoğraf: beaconlighting.com.au

Fotoğraf: beaconlighting.com.au

 

Boğa Burcunun mutfağı aynı kendi gibi dikkat çekici ama mütevazidir. Kalpten gurme olan Boğa burçları mutfakta iyi oldukları için olabildiğince fonksiyonel ama bir o kadar da güzel dekore edilmiş bir mutfağa aittirler. Mutfak dekorasyonunda da geleneksellikten yana olan Boğa Burcu toprak tonları, zengin ahşap mutfak dolapları, kitaplığı ve bolca ışık alan mutfağı ile misafirlerini her zaman yaptıklarıyla şaşırtmak ister.

 

Hafele Toscana Mutfak

Hafele Toscana Mutfak

 

Fotoğraf: homedesignetc.com

Fotoğraf: homedesignetc.com