Birbirinden Kolay Yöntemlerle Çekmece Düzenleme

İyi Fikir

Günümüz koşuşturmacasında ne kadar düzenli olmaya çalışsak da çoğu zaman başarılı olamıyoruz. Özellikle çekmece ve dolaplarımız bir süre sonra karmaşık bir görüntüye bürünüyor. Kurtarıcı olarak gördüğümüz kapaklı dolaplarımıza elimizin altındaki her şeyi sıkıştırıyoruz ve sonrasında aradığımızı bulmakta oldukça zorlanıyoruz. Hepimiz aradığımız eşyalarımızı hemen bulabildiğimiz, sabahları zaman kaybı yaşamadan evden çıkabildiğimiz bir düzen isteriz. Fakat söz konusu çekmece düzenleme olduğunda, durum bizler için bu kadar kolay olmuyor. Düzensiz dolaplarımızla ilgili; çekmecelerimizin küçüklüğü, zamanımızın azlığı gibi birçok bahane üretiyoruz. Ve ürettiğimiz bu bahanelere çözüm getirmek yerine, yeni ürünler alarak dolaplarımızı daha karmaşık hale getiriyoruz.

Çoğumuz çözümü, elimizde olmayan büyük dolaplarda görüyoruz. Fakat asıl çözüm, başta alanı verimli kullanan bir dolap seçmekte sonrasında ise düzenli olarak her sene dolap temizliği yapmakta. Çekmecelerimizi her açtığımızda aradığımızı bulmakta zorlanıyorsak sizce de eşyalarımızı azaltmanın vakti gelmemiş midir? İhtiyacımız olanı dolabımızda tutup, senelerdir yüzüne bakmadığımız eşyalarımızı ise çöpe atmanın tam zamanı. İlk fırsatta dolaplarımızın başına oturarak, ihtiyacımız olan eşyaları hangi sıklıkta ve hangi odada kullandığımızı göz önünde bulundurarak çekmecelerimize bir düzen getirebiliriz. Çekmece düzenlemesi dediğimizde aklımıza ilk giyinme dolapları gelir. Fakat banyo ve mutfak gibi depolama alanı olarak kullandığımız yerlerde de çekmece organizasyonlarına fazlasıyla ihtiyaç duyarız. Çekmece düzenleme tüyoları ile artık evin her köşesinde aradığımızı bulmak kolaylaşırken aynı zamanda düzenli hayatın keyfini de sürebiliriz. Gelin birlikte çekmece organizasyon fikirleri ile evlerimizi daha düzenli ve şık bir hale getirmenin yollarını öğrenelim.

 

 

Daha Düzenli Banyolar

Özellikle banyolarımız kozmatik ürünler, şampuanlar, aksesurlar veya temizlik malzemeleri gibi yer kaplayan birçok eşya ile dolduğu için çekmece içi organizasyona en ihtiyaç duyulan yerlerdir. Häfele ürünü olan Moovit Düzenleme Çekmeceleri sayesinde fazlalık ürünlerimizi görünmez hale getirebiliriz. Böylece çekmece içi organizasyon sistemi ile her ürünü yerli yerine yerleştirirken, aradığımızı bulmamız da kolaylaşır. Giyinme Dolaplarımıza Yeni Bir Bakış Doğru planlanmış giyinme dolabı ile küçük gördüğümüz alanlara yer kaplayan bütün eşyalarımızı sığdırabiliriz. Giyinme dolaplarımıza çekmece, askı ve raflar ekleyerek daha kullanışlı ve hacimli hale getirebiliriz. Bu noktada Häfele Concept bizlere ergonomik çözümler sunar. Çekmece içlerine yerleştirilen organizasyon sistemi ile çanta, ayakkabı, takı ve kemerlerimiz bir düzen içerisinde dururken, özel pantolonluk ve raf sistemleri ile kıyafetlerimiz her daim ütülü kalır. Aynı zamanda gardırop sensörü ile giysilerimiz hep ulaşabildiğimiz yerdedir.

 

 

Mutfaklarımızda Yarattığımız Gizli Depolama Alanları

Mutfaklarımızda en ihtiyaç duyduğumuz şey depolama alanlarıdır. Çünkü kullandığımız bazı ürünler fazlaca yer kaplarken bazıları ise kırılmaya meyillidir. Bu sebeple mutfak eşyalarına yer bulmak ve onları muhafaza etmek oldukça zor olur. Fakat Häfele mutfak çözümleri ile böyle bir sorunumuz kalmayacak. Çünkü mutfak dolaplarına eklenen tezgah altı kiler sistemleri, dönebilen üst kiler sistemleri ve köşe kiler sistemleri sayesinde depolama bir
sorun olmaktan çıkarken şişelik, tepsilik ve aşçı yamağı bölümleri ile fazlalık görüntüden de kurtulabiliyoruz. Böylece eğilme ve uzanma derdinden kurtuluyoruz. Yani mutfakta kendimize alan yaratmak yeni nesil Häfele Concept Mutfakları ile artık imkansız değil. Standart çekmece sistemlerine bağlı kalmak yerine yaşam alanlarımızı kendi ihtiyaçlarımıza göre dizayn ettiğimiz, farklı işlevlere hizmet eden çekmece ve dolap sistemlerine geçerek
evlerimizde düzenin keyfini sürebiliriz.