Bı̇r Yaşam Alanı Olarak Banyolar

Trendler

Artık evlerimizde sadece salonda ya da yatak odasında vakit geçirmiyoruz. Zaman geçtikçe ve dekorasyon trendleri yayıldıkça, evimiz için kreatif fikirler üretip evimizde vakit geçirmeyi daha çok ister olduk.

İşte banyolarımız da tam burada devreye giriyor. Yaşam alanına dönüşen mutfaklarla başlayan bu dekorasyon serüveninde şimdi sıra eşsiz banyolarımızda.

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN

 Evini düzenlemeye ve dekore etmeye başlayanlar için banyolar en büyük önemi taşır. Bir eve ilk girildiğinde dikkat çeken mekanlar her zaman mutfak ve banyo olmuştur. Bunu göz önünde bulundurarak dekorasyonunuza bu kritik noktalardan başlamanız gerekir. Herkesten farklı olarak evinizde tek bir dekorasyon biçimine bağlı kalmadan daha eklektik ya da tek bir konsepte bağlı kalarak evinizdeki mekanları tek bir dekoratif tarzda tamamlayın. Her iki seçenek için de banyolarınız önceliği almalı!

Fotoğraf: 100layercake.com

Fotoğraf: 100layercake.com

 

Hafele Spring Banyo

Hafele Spring Banyo

 

TEK BAŞINA KAHRAMANLAR

Banyonuzu dekore ederken tek başına banyonuzun kahramanı olacak eşyalar seçmelisiniz. Eğer eklektik bir stil düşünüyorsanız, vintage bir banyo küvetiyle minimal bir aynayı bir arada tutun. Eğer minimal bir dekorasyona yönelecekseniz banyo dolaplarınız bir takım gibi tek başına kahraman olmalı. Banyonuz için seçeceğiniz renkler de en az eşyalarınız kadar önemli. Seçeceğiniz renkle dekorasyonunuzun uyumunu ön plana çıkarmanız en etkili püfnoktalarından biri.

Fotoğraf: chloeboxwoodavenue.com

Fotoğraf: chloeboxwoodavenue.com

 

Hafele Serene Banyo

Hafele Serene Banyo

 

BİR BANYONUN ANATOMİSİ   

Banyo dediğimiz zaman hepimiz önce düzen ararız. Evin belki de en az vakit geçirildiği mekan gibi düşünülen banyolar tam tersine neredeyse evinizde uyandıktan sonra ve yatmadan önce girdiğiniz son mekan. Bu nedenle sizi motive edecek bir banyo her şeyden önemli oluyor. Bunun için banyonuz düzenli ve temiz olmalı. Banyo dolaplarına büyük özeni ayırdıktan sonra sıra banyo çekmecelerine gelmeli… Bir kadının sürekli elinin altında olması gereken makyaj malzemeleri her zaman düzenli ve temiz bir alanda durmalı. Bu hem banyonuzun görünümü hem de ürünlerinizin temiz kalması için en etkili yöntem! Kozmetikten sonra bir akıllı banyoda mutlaka olması gereken temizlik malzemeleri için tek gereken deterjan ve çöp organizasyonu için ayırdığınız bir bölüm olmalı. Hem yer kaplamadan hem de dekorasyonunuza uyumlu olacak şekilde banyonuzu tasarlayın! Kirli sepetinin kapladığı yeri daha iyi değerlendirebilirsiniz! Bunun için tek ihtiyacınız olan çamaşır sepetinizin dolabınızın içine gizlenmiş olması. Ve en son ama en güzel banyo aksesuarlarıyla banyonuzun havasını değiştirin.

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com

 

Hafele Banyo Aksesuarları