Bayram Evinde Misafir Ağırlayanlara Öneriler

İyi Fikir

BAYRAM TEMİZLİĞİ

Bayramdan önce evinizi temizlemek yapacağınız ilk iş olmalı. Evinizi detaylıca temizleyerek hem kendinizi daha iyi hissedecek hem de bahar temizliği gibi eğer varsa gereksiz eşyalardan kurtulmanız için bir bahaneniz olacak. Üstünkörü bir bayram temizliği yerine detaylı temizlikler her zaman daha tatmin edicidir. Bu yüzden temizliğe başlamadan önce kendiniz için sonra da misafirleriniz için temizliğe başladığınızı düşünün.

Fotoğraf: thissillygirlslife.com

DÜZENLİ MUTFAKLAR

Sıradan bir bayram menüsüyle misafirlerinizi ağırlamayacağınız için mutfağınızda ne kadar çok düzen ve alana sahip olursanız o kadar iyi menüler çıkarırsınız. Bu nedenle bayram yemeklerine başlamadan önce mutfağınızda düzeni sağlamanız sizin için daha pratik olacak. Çekmece içi çöp kutusu yardımıyla etrafı sürekli düzenli hale getirme derdinden uzaklaşırken kiler sistemiyle menünüzde hangi malzemeye ihtiyacınız varsa kolayca erişebilirsiniz. Açılabilir tezgahlar ve Hafele aşçı yamağı ile yemek yapmak çok daha pratik! İşiniz bittikten sonra mutfağınızı temizlemek için ayrıca vakit kaybetmenize hiç gerek kalmayacak. Düzenli mutfaklarda pişen bayram yemeklerinin tadına doyum olmaz!

Acilir Ek Tezgah

aşçıyamağı

YARATICI MENÜLER

Misafirlerinizi sıradan menüler yerine yaratıcı bayram menüleriyle ağırlayın. Her hangi bir akşam yemeği yerine sınırlarınızı aşın ve misafirlerinizi şaşırtmaya oynayın. Bayram sofraları tüm ailenizin bir arada olduğu özel sofralardan ve özel anlardan biridir. Bu yüzden menünüzün bir yıldız olmalı! Mutlaka her ailenin geleneksel bayram yemekleri vardır ama siz bu sene bir değişiklik yapıp sınırlarınızı aşın ve yaratıcı menülerle misafirlerinizin karşısına çıkın.  Eğer hala aklınızda “ne pişireceğim?” gibi sorular varsa Eyüp Kemal Sevinç’in haftalık yaratıcı menülerinden kopya çekebilirsiniz.

Fotoğraf: whatgabbycooking.com

DEKORATİF SOFRALAR

Sadece lezzetle bitmeyen bayram sofralarının bir diğer önemli yanı da sunum tarzı. Yemeklerinizin lezzeti kadar sunumu da önemli. Bu yüzden misafirlerinize dekoratif sofralar kurun bırakın kendileri sofrayı keşfetsinler. Bayram sofranıza koyacağınız küçük hediyelerle hem minikleri hem de büyükleri şaşırtabilirsiniz. Minik objeler, herkesin isimlerinin yazılı olduğu özel kartlar. Yemeğin ardından yenecek bayram tatlısı sırasında sofrada oynayacağınız küçük oyunlar, içilen türk kahveleri ve koyu sohbetle bayram sofralarınıza keyif katın. Bu bayram çok güzel geçsin!

Fotoğraf: bloglovin.com

Fotoğraf: bloglovin.com