Başak Burcunun Dekorasyon Stili

İyi Fikir

Organize, analitik ve titizliğin kitabını yazmış başak burcunun evine hoş geldiniz.
Başak burcu için bir evin en önemli iki özelliği vardır, bolca geniş ve düzenli alan. “Her şeyin bir yeri vardır.” felsefesiyle yola çıkan başak burcu için düzenli bir ev her şeyin başıdır. Başak burcunun evi deyince aklınıza en naif renk paletleri gelmeli. Beyaz, bej, toprak tonları, açık yeşiller ve biraz da olsa sarı. Ne de olsa başak burcunun toprak elementi gereği bu renkleri doğasında taşır.

Fotoğraf: Bloglovin.com

Hasır, ahşap ve organik detaylar başak burçlarının evinde en çok karşınıza çıkabilecek malzemelerdir. Detaylara ayrı bir bağlılıkları olan başak burçlarının evine gittiğinizde mutlaka sizi şaşırtacak bir detay bulurlar. Detaylara verdikleri önemi ustalıkla evlerine işlerler. Onlar için herkeste olan şeylere sahip olma gibi bir şey söz konusu değildir. Her eşyalarının özenle ve özellikle seçilmesine gayret ederler.

Fotoğraf: Bloglovin.com

Fotoğraf: starwoman.damernasvarld.se

Başak burcu dekorasyona başlarken minimalist bir bakış açısını benimser. Örneğin uzun bir koridora asacağı tek bir tablo ile hem basit hem de güçlü bir duruş sergilediğini bilir. Zanaatkarların ve hünerli bir ustanın elinden çıkmış işleri ayrı bir şekilde seven başak burcunun evinde mutlaka kullanışlı seramikler, porselenler ve el yapımı dekoratif objeler bulunur. Başak burcu hayal gücü ile yaşar ve hayal gücünün yoksun olduğu bir ev onun için yaşanması güç bir yerden ibarettir.

Fotoğraf: Bloglovin.com

Başak burcunun uğurlu mekanı yatak odasıdır. Düzenli, ferah ve bolca ışık alan yatak odasının mutlaka çağdaş bir yanı vardır. Az eşya, çok işlev! Başak burçları için yatak odalarında sadece bir yatak ve komodin yeterli olacaktır, mümkünse giysileri başka bir mekanda düzen içinde durmalıdır. Yatak başı yere ne kadar yakın o kadar iyi! Başak burçları tepelerde değil yere yakın olmayı severler.

Fotoğraf: urbanoutfitters.com

Söz konusu çiçekler olunca diğer burçlardan farklı olarak pek çok çiçeği benimser ve evinde görmek ister başak burcu (yeterince dağınıklık yapmadıklarında tabii ki!) Evinde görmek istediği çiçekler genelde küçük ve rengarenk çiçeklerdir. Söğüt ağacının yaprakları, karışık kurutulmuş çiçekler, büyük yapraklı süs bitkileri… Hepsi başak burcunu mutlu etmek için evinde görmesi gereken bitkilerdendir.

Fotoğraf: bloglovin.com

Başak burcunun mutfağı aynı evi gibi düzenli, tertemiz ve açık tonlarda olmalıdır. Mümkünse mutfak ne kadar genişse o kadar mutlu olurlar. Başak burçları sağlıklı yaşamayı severler, bu yüzden buzdolaplarında her an atıştırabilecekleri sağlıklı atıştırmalıklar barındırmayı severler. Mutfakta klasiklikten yana olan başak burçları değişik desenler ve dokularla oynamayı severler. Değişiklik için de tercihleri yine detaylarda şaşırtan materyaller olur.

Hafele Cacoon Mutfak