Balkonlarınızı Bahara Hazırlamanın 5 Yolu

Trendler

 Havalar yavaş yavaş ısınırken balkon kapıları da açılıyor. Bütün kış kapalı ve bakımsız kalan balkonları yeniden canlandırmanın ve trend parçalar eklemenin tam zamanı! 

1 Yeni Renkler 

Balkonlarınızda yeni düzenlemeler yaparken baharın en trend renkleri arasına giren greenery yeşili, pembe, su yeşili ve primrose sarısını göz önünde bulundurun. Pembe bir koltuk ya da koltuk örtüsü, desenli sarı yastıklar ve balkonlarınızı samimi bir görünüme taşıyacak saksı çiçekleri tercih edebilirsiniz.

2  Geri Dönüşüm 

Kullanmadığınız eski malzemeler ile hayallerinizdeki balkona kavuşabilirsiniz. Eski ahşap dolap kapakları, marketlerden kolaylıkla bulabileceğiniz palet ve kutular, eski yatak örtüleri gibi aklınıza gelebilecek kullanılmayan her şeyi başka bir eşyaya dönüştürebilirsiniz. Dolap kapaklarını bir zincir ile duvara ve dolabın üzerine zincirleyerek servis masasına dönüştürebilirsiniz. Ya da market paletlerini üst üste koyarak geniş bir divan elde edebilirsiniz. En basiti de kullanılmayan yatak örtülerini balkon köşelerinde rahat bir hamak olarak kullanmak.

3  Hasır ve Ahşap Kullanımı

Baharın enerjik renkleri ile en çok uyum sağlayan malzemeler ahşap ve hasır! Sezonun dekorasyon trendleri floral desenler, etnik figürler ve mermer ile de oldukça uyumlu bu malzemeler kötü hava koşullarına da oldukça dayanıklı. 

4 Balkon Bitkileri

 Balkonları sıcak ve samimi atmosfere dönüştürmenin anahtarı saksı bitkileri! Bitkileriniz için İrili – ufaklı ve rengarenk saksılar tercih edebilirsiniz. Kasımpatı, açelya, şakayık, begonya, sardunya, petunya ve areka gibi bitkiler balkonlar yetiştirmek için ideal seçenekler. Balkonlarınız güneye bakıyorsa sürekli gün ışığı isteyen bitkiler seçmenizi öneririz. Balkonlarınız gölgede kalıyorsa zambak ve çuha çiçeği gibi karanlık seven bitkileri tercih edebilirsiniz. Önerimiz ise hem bakımı oldukça kolay hem de oldukça trend ve şık görünen kaktüsler.

5 Aydınlatma

Balkonda keyifli akşamların sırrı soft bir aydınlatmada saklı! Siz de yumuşak bir aydınlatma ile samimi bir atmosfer yaratmak isterseniz sezon trendi japon fenerlerini balkonunuza taşıyabilirsiniz. Zevkinize göre marin dekoralarda ahşap feneler ya da sıcak ve samimi balkonlara özel parti ışıklandırmalarında kullanılan renkli ışıkları tercih edebilirsiniz.