Balık Burcunun Ev Dekorasyon Stı̇lı̇

İyi Fikir

Balık burcu su grubundan olmasının avantajlarını ev dekorasyon stiline harika bir uyumla taşıyor. Balık burcunun evi her zaman sizi sıcak bir tavırla karşılar ve kendinizi evinizde gibi hissetmeniz için elinden geleni yapar. Balık burcu için titiz kelimesi evini ve kişiliğini özetler. Balık burcunun evinde kullanmayı seçtiği renkler ışık saçan pastel tonlar ve denizin enginliğini simgeler. Su yeşili, mavi, leylak ve deniz yeşili renklerinden ilham alan balık evinin rustik havası sadece balık burçlarını değil eve giren herkesi sarar.

Fotoğraf: deavita.fr

Fotoğraf: deavita.fr

Evin geri kalanı gibi renkler dışında da dekoratif objelerde denizin ve sahillerin simgelerini kullanmayı seven balık burcu salon, banyo ve mutfak gibi ortak mekanlarda bu temayla ilerlemeyi tercih eder. Ama bunu abartılı bir şekilde değil daha titiz ve detaylı yapar. Eve girdiğinizde bir balıkçı kulübesiyle karşılaşacağınız gibi değil de rustik italyan kırsalı mavilere bürünmüş gibi bir havası olur dekorasyonunun. Resimlere ve fotoğraflara ayrı bir ilgi duyan balık burcu duvarlarını boş görmeyi hiç sevmez, bu yüzden duvarlarını mutlaka resimlerle süslemeyi seçer.

 

Fotoğraf: mydomaine.com

Fotoğraf: mydomaine.com

 

Hafele Marin Mutfak

Hafele Marin Mutfak

Balık burcunun yatak odası adeta bir sahil evini andırır. Yatak odasında bolca ışığı seven Balık burcu bunun yanında fazla bir eşyaya ihtiyaç duymaz. Ona vintage bir abajur ve az eşya daha çok yetecektir. Balık burçları bulundukları ortamı rengiyle ve ışığıyla değerlendirirler bu yüzden onlara dinginlik veren mekanlarda her zaman fazla eşya kullanmaktan kaçınırlar.

Fotoğraf: apartment34.com

Fotoğraf: apartment34.com

Mutfakta ise balık burçları dekorasyon zevkiyle birlikte yine titizliğiyle ön plana çıkar. Balık burçları materyalist özellikli olmadığı için küçük ve basit şeylerde mutluluk duyar. Bu da onun dekorasyon zevkine yansımıştır… Ufak ve her ihtiyacını karşılayacak malzemeleri en pratik şekilde elinin altında olduğu zaman balık burcundan mutlusu yoktur! Vintage sevdası da tam burada devreye giren balık burcunun rustik dekorasyon zevki mutfaktaki objelerle birleştiğinde ortaya harika bir pastel şölen çıkar. Mutfakta da denizaltından ilham aldığı objeleri barındırmayı seven balık burçları dinginliğin ve duygusallığın anahtarlarını ev dekorasyonuna yansıtır…

 

Hafele Marin Mutfak

Hafele Marin Mutfak

 

Fotoğraf: westelm.com

Fotoğraf: westelm.com